چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۱
ورود علما به مسأله برجام؛
 نامه آیت الله حائری شیرازی به نمایندگان نویسنده ۱۶۰ مزیت برجام   

در این نامه آمده است: تصور کنید برجام مانند یک زنجیر است، شما باید از موارد اشکال دفاع کنید که حلقه‌های سستی نیست، نه اینکه حلقه‌های محکم را شمارش کنید.

به گزارش ندای اصفهان نامه آیت‌الله حائری شیرازی در این نامه آمده است: تصور کنید برجام مانند یک زنجیر است، شما باید از موارد اشکال دفاع کنید که حلقه‌های سستی نیست، نه اینکه حلقه‌های محکم را شمارش کنید.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

برادران نویسنده ی صد و شصت مزیت برای برجام

ضمن تقدیر و تشکر از نیات پاک، دقت نظر و احساس مسئولیت و وقت گذاشتن برای این کار حیاتی، مطلبی به نظر اینجانب می رسد که: وجود این حسنات و کمالات و مزایا، مطلبی است و وجود اشکال و ایراد، مطلبی دیگر، که به هیچ وجه مانعه الجمع نیستند.

 

مثالی خدمتتان عرض کنم؛ رشته ی زنجیری است که می خواهیم با آن، وزنه و باری را بالا بکشیم. بعضی می گویند این زنجیر، توان بالا کشیدن بار را دارد و ۱۶۰ زنجیر را امتحان می کند. هرکدام صدها برابر آن بار کشش دارد ولی آنها که ادعا می کنند نمی توان با این رشته زنجیر، بار را بالا کشید، به یک حلقه ایراد می گیرند که توان بالا کشیدن بار را ندارد. اگر زنجیر از ۱۶۰ حلقه بیشتر است، همان یک حلقه ی ضعیف کافی است که کار را ابتر کند. نیازی به اثباتِ ضعف بیش از یک حلقه نیست. چون نتیجه همیشه تابع اخس مقدمات است. شما باید از موارد اشکال دفاع کنید که حلقه های سستی نیست، نه اینکه حلقه های محکم را شمارش کنید.
گفتنی است مدتی پیش بعد از انتشار گزارش کمیسیون برجام در اقدامی تامل برانگیز عده ای از این کمیسیون که نظرشان مخالف اکثریت این کمیسیون بوده است اقدام به انتشار متنی حاوی ۱۶۰ مزیت برجام کردند.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز