دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
 زنی که در نمایشگاه مطبوعات همه را فریب داد!   

مصطفی تاجزاده به تازگی از این گفته است که عده‌ای قصد دارند رئیس‌جمهور روحانی را «نابود» کنند.

به گزارش ندای اصفهان،تاجزاده: عده‌ای می‌خواهند روحانی را نابود کنند!

مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸، به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با سایت جماران در پاسخ به این سؤال که “برخی از اطرافیان آقای روحانی می‌گویند وی دیگر نیاز به رای مردم ندارد و می‌تواند بدون توجه به افکار عمومی کار خود را به پیش ببرد”، گفت:

«من نمی‌دانم این اطرافیان چه کسانی هستند، اما یقین دارم خود آقای روحانی این تعبیر را ندارد. علت آن هم این است که آقای روحانی از امروز تا روزی که ریاست جمهوری را تحویل دهد، با مشکلاتی مواجه خواهد شد که جز با حمایت این ملت نمی‌تواند از پس آنها برآید. اگر وضعیت کشور ما به گونه‌ای بود که رئیس جمهور می‌توانست رای بگیرد و بعد از آن بی‌اعتنا به افکار عمومی کار خود را انجام دهد، می‌توانست چنین رویکردی داشته باشد، اما در شرایط کشور ما چنین رفتاری امکان پذیر نیست«.

او افزوده است:

«دست و پای روحانی با وجود حمایت ۲۴ میلیونی بسته است، اگر احساس کنند که این ۲۴ میلیون هم دیگر از وی حمایت نمی‌کنند، نابودش خواهند کرد. اما من فکر می‌کنم که آقای روحانی در عین حال می‌خواهد تعامل لازم را هم داشته باشد. مثلا در همین ماجرای وزارت علوم، روحانی تعامل کرد، اما به این معنی نیست که بر سر حقوق دانشجویان معامله کرد. چرا که روحانی می‌داند به حمایت دانشگاه نیاز داد. به همین جهت من خوشحالم که آقای غلامی برای تحقق وعده‌های روحانی تلاش خواهد کرد.

*قضاوت درباره صحبت‌های تاجزاده را به عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

طرفه آنکه این روزها بیشترین صدای انتقاد و اعتراض علیه رئیس‌جمهور روحانی، از اردوگاه اصلاح‌طلبان به‌گوش می‌رسد و تاجزاده گویا در جریان نیست که رفقای ستادی او طی روزهای اخیر، تا به انکار ائتلافشان با روحانی هم پیش رفته‌اند و حتی او را ناعادل می‌خوانند.

جالب آنکه حتی عبدا… ناصری، از اعضای شورای مشورتی اصلاح‌طلبان نیز به تازگی در اظهاراتی از این گفته است که روحانی اگر مختار باشد، از اصلاح‌طلبان عبور می‌کند!

البته اصولگرایان نیز پیرامون بی‌دستاوردی و شکست برجام، انتقادات وسیعی را به سمت ستاد مشترک اعتدال و اصلاحات روانه کرده‌اند اما آدرس صاحبان اعتراضات بنیان برافکن و ناجوانمردانه که روزگاری می‌گفتند ما فدائیان روحانی هستیم اما امروز متعرّض او شده‌اند و حتی عنوان می‌کنند که مسئولیت اقدامات دولت بر عهده آنها نیست را بایستی در اردوگاه اصلاحات جست نه در جای دیگر.

***

نامه شورای نگهبان فاقد اعتبار است!

خودمختاری «سفید» در مقابل شورای نگهبان…

غلامعلی سفید، فعال اصلاح‌طلب و رئیس شورای شهر یزد به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با سایت جماران درباره پرونده تعلیق عضویت یک زرتشتی در شورای شهر یزد، با تاکید بر اینکه این حکم تعلیق را اجرا نمی‌کند! گفت:

«برداشت من این است که این حکم عدالت‌خواهانه نیست و  با آزادی منافات دارد؛ در همین حال آرای مردم را تحقیر کرده است. من نمی‌توانم این حکم را اجرا کنم اگر کسی می‌خواهد این کار را انجام دهد خودش می‌داند. من نمی‌توانم چنین کاری کنم و تا به حال نیز این کار را نکردم.»

او همچنین با تکرار یکی از واگویه‌های لیدر منزوی اصلاحات مبنی بر اینکه “اگر دین در برابر آزادی و عدالت قرار گیرد، شکست می خورد”! افزوده است: اینکه یک نفر در کل شوراهای شهر کشور زرتشتی باشد مگر تا چه حد می‌تواند به دین و شرع آسیب رساند که این هتک حیثیت را از وجهه جمهوری اسلامی در دنیا ایجاد کردند.

سفید در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز می‌گوید:

«شورای نگهبان پیش از انتخابات به مسئولین اجرایی نامه‌ای نوشتند و خواستار رد صلاحیت آقای نیکنام شدند. اما روسای استانداری و فرمانداری نیز قائل به اجرای این حکم نشدند و گفتندچنین نامه‌ای فاقد اعتبار است. رئیس مجلس نیز گفته است قانون انتخابات وجود دارد و نباید خارج از آن عمل کرد. دولت و مجلس بعنوان مجری و ناظر چنین مساله‌ای را رد کردند. شورای نگهبان حق دخالت در انتخابات شوراها را ندارد زیرا نظارت بر انتخابات شورای شهر بر عهده مجلس است.»

*مشخص نیست هیئت‌های اجرایی و نظارت در انتخابات شورای شهر، چه ملاک‌هایی برای تأیید صلاحیت دارند که مردم گاهی مجبور می‌شوند چنین موضع‌گیری‌های عجیبی را از جانب برخی اعضای شورای شهر در برخی شهرستان‌های کشور بشنوند؟!

آقای «سپنتا نیکنام» به همان دلیلی با تفسیر شورای نگهبان از قانون، نمی‌تواند عضو شورای شهر باشد که آقای سفید می‌تواند عضو باشد.

از طرفی مشکل قضیه اینجاست که رئیس شورای شهر یزد از برداشت خود از مُرّ قانون سخن می‌گوید و گویا نمی‌داند که نه تنها برداشت شخص وی، که برداشت هیچیک از مقامات دیگر کشور هم در مقابل رأی و نظر شورای نگهبان مسموع نیست و طبق اصل چهارم قانون اساسی، این شورای نگهبان است که بایستی نظر و برداشت خود را درباره اسلامی بودن یا نبودن تمام قوانین کشور اعلام کند.

صحبت‌های تند این فرد که بیشتر یک تجدید بیعت با جریان فتنه و لیدر اصلاح‌طلبان به نظر می‌رسد همچنین در حالی است که حتی سران قوا هم نمی‌توانند در برابر رأی قانونی شورای نگهبان «أنا رجل» بگویند؛ چه برسد به یک عضو شورای شهر!

البته در هنگامی که برخی چهره‌های کشور با یک محاسبه غلط در برابر رأی شورای نگهبان موضع‌گیری می‌کنند و پس از دریافت تذکر هم از جبران مافات استنکاف می‌کنند؛ یقینا از یک عضو شورای شهر در یکی از شهرستان‌های کشور انتظار موضع‌گیری منطبق با منطق و عقلانیت نخواهد رفت…

***

«اوج فقر» با موبایل اسمارت…

زنی که در نمایشگاه مطبوعات همه را فریب داد!

چند روز قبل ویدئویی از حاشیه نمایشگاه مطبوعات تهران در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن، زنی بچه به بغل در حالی که یک موبایل هوشمند هم به دست دارد از اوضاع بد اقتصادی خود شکایت می‌کند.

این زن در صحبت‌های خود اینطور می‌گوید که «من ۳ ماه است که در چادر زندگی می‌کنم»، «کدام آخوند در ایران هست که خانه نداشته باشد»، «کربلا تو ایران است، بیایید برای گرسنگی بچه‌ها سینه بزنید»، «چرا مرا تهدید کرده‌اند که اگر حرف بزنی تو را می‌کشیم!» و…

این ویدئو در شبکه‌های مجازی بازتاب فراوانی داشت و افرادی در رسانه‌های ضد انقلاب و حتی رسانه‌های خودی، آنرا سند شیوع فقر و فساد در ایران معرفی کردند!

در این میان، «حسن شمشادی» خبرنگار با سابقه صدا و سیما نیز این ویدئو را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد تا به گفته خود بتواند برای این زن از سوی خیّرین کمکی فراهم کند.

او اما ۲ روز قبل، ضمن باز نشر همین ویدئو نوشت: این خانم یک کلاهبردار حرفه‌ایست…

شمشادی در توضیح خبر خود نیز نوشت:

«چند روز پیش این ویدئو رو از اون جهت منتشر کردم تا اطلاعی درباره‌اش کسب کنم و چنانچه واقعا چادرنشین و مشکل‌دار هستن؛ بتونیم پیداشون کنیم و کمکی از روی انسانیت به او و بچه‌هاش داشته باشیم…

در این باره دوست ارجمندی؛ ساعتی پیش این پیام رو فرستادند که عینا منتشر می‌کنم…

سلام

در خصوص اون خانم که پست اظهاراتش در نمایشگاه مطبوعات رو گذاشتید باید خدمتتون عرض کنم ایشون به نام م.ش یه جاعل کلاهبردار هست که از خیریه‌ها و افراد خیّر کلاهبرداری میکنه و قریب به دوماه پیش در خیریه مهر علوی که حقیر عضو هیئت امنای اون هستم با ارایه مدارک نادرست و دروغ قریب به ۳۰ میلیون کمک دریافت کرد.

با پیگیری‌های اخیر ما مشخص شد موارد مشابه و متعددی هست که ایشون مردم رو فریب داده.

بنده خودم وکیل دادگستری هستم و خیریه ما به زودی علیه ایشون طرح شکایت خواهد کرد.»

*قبل از این و در جریان فتنه سال ۸۸ نیز، ستاد تبلیغاتی میرحسین موسوی، فیلمی را از تظلّم یک زن ستم‌دیده منتشر کرد و البته بعداً مشخص شد که این زن یک بازیگر تئاتر است و قضیه از اساس یک پروژه تبلیغاتی بوده است.

با تمام این شفاف‌سازی‌ها اما از دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و ایضاً از خواص کشور انتظار می‌رود پیش‌بینی‌های لازم را در زمینه این سیاه‌نمایی‌های خطرناک داشته باشند.

مبحث «فتنه اقتصادی» و تلاش دشمن برای ایجاد آن در ایران اسلامی با ابزار سیاه‌نمایی از اقتصاد و مفسدنمایی از نظام اسلامی نیز طی سال‌های اخیراً بارها مورد اشاره رهبر انقلاب و برخی خواص کشور قرار گرفته است.

اصرار بر سیاه‌نمایی اقتصادی و مفسدنمایی در حالی است که اقتصاد ایران در جایگاه هجدهمین اقتصاد جهانی قرار دارد و نرخ بیکاری در ایران نیز اولاً تنها ۶ درصد از میزان استاندارد بیکاری در جهان بالاتر است و ثانیا اکثریت این میزان بیکاران نیز در وضعیت بحرانی نیستند. (شاهد مثال آنکه بخش اعظمی از پیشنهادات وزارت کار به کارجویان پذیرفته نمی‌شود.)

همچنین ایران اسلامی در زمینه تأمین امنیت و خوراک مردم نیز در تنگنا قرار ندارد و تحریم‌ها هم طبق اعلام عمده‌ای از کارشناسان کشور، هیچگاه اثری بیش از ۳۰ درصد بر اقتصاد کلان ایران اسلامی نداشته‌اند.

مسئله مفسدنمایی از نظام اسلامی، فاز دیگری است که با وجود پرچمداری مقام معظم رهبری و اثبات عزم نظام اسلامی با مفسدین؛ اما در دستور کار جریان فتنه قرار دارد.

در حالی که در مقوله فساد باید دانست امر فساد به دلیل ارتباط مستقیم با نفسانیت انسان‌ها همواره و حتی در دولت امام معصوم هم ممکن الوقوع است (کما اینکه در دولت امام مجتبی(ع) از جانب برخی چهره‌های سست‌عنصر روی داد) و گناه اصلی در این زمینه برخورد نکردن با فساد است نه وقوع آن!

امری که نظام اسلامی علم‌دار مبارزه با آن است و اثبات کرده است که در این زمینه اهل مماشات و مداهنه نیست.

(گفتنیست، تاکنون در مواردی، رسانه‌های کشور و حتی صدا و سیما اقدام به انعکاس وضعیت خانواده‌های محروم کرده‌اند و کمک‌های شایانی برای این خانواده‌ها ایجاد شده است.)

انتهای پیام/

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز