سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰

سردار فدا:

مرگ طبیعی برای سردار همدانی خوشایند نبود / شهادت او باعث رویش های جدید در جامعه می‌شود

جانشین سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه سردار همدانی با عشق وافر به شهادت نگاه می‌کرد گفت: او به آرزویش رسید چرا که مردن در رختخواب و مرگ طبیعی برایش ناخوشایند بود و دعا می‌کرد به فیض شهادت برسد.

به گزارش ندای اصفهان سردار مجتبی فدا امروز  با اشاره به شهادت سردار حسین همدانی در سوریه گفت: ایشان یکی از اولین افرادی بود که برای پشتیبانی از جبهه مقاومت به سوریه رفت و سازمان‌دهی، تشکیل و استفاده از نیروهای مردمی سوریه را که امروز با عنوان دفاع وطنی شناخته ‌شده است، مدیون سردار همدانی هستیم.

وی با اشاره به حضور سردار همدانی طی چهار سال گذشته در سوریه، فعالیت مستشاری این فرمانده شهید را بسیار خوب عنوان کرد و بیان داشت: با کمک مستشاری سردار همدانی و حضور در حدود ۸۰ عملیات مختلف در این کشور، شرایط اولیه‌ای که در آن بخش‌های بسیار زیاد و مهمی از خاک سوریه در دست تکفیری‌ها بود، تغییر کرد و با توجه به کمک شایان سردار همدانی به نیروهای دفاع وطنی و ارتش سوریه، زمینه‌ای فراهم شد که از فشارهای شدید روی دولت سوریه کاسته شود.

جانشین سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ضمن بیان اینکه سردار همدانی از روز اول حضور در جهاد فی سبیل الله جانش را در کف دست گرفته بود افزود: او از قبل انقلاب که در همدان با آیت‌الله شهید مدنی در ارتباط بود و در مقابل رژیم ستم‌شاهی مبارزه می‌کرد، فکر این روز و شهادت خود را کرده بود و بر همین اساس جانش را در کف دستش گرفته بود و بعد از انقلاب هم در طول هشت سال دفاع مقدس بارها تا مرز شهادت پیش رفت.

سردار فدا ضمن اشاره به اینکه سردار همدانی بارها در عملیات‌های مختلف در تنگنا قرار گرفته و مجروح شده بود اما به‌هیچ‌وجه ابراز گلایه و ناراحتی نمی‌کرد افزود: او با عشق وافر به شهادت نگاه می‌کرد و به آرزویش رسید چراکه مردن در رختخواب و مرگ طبیعی برایش ناخوشایند بود و دعا می‌کرد هم‌جوار با شهدایی مانند محمود شهبازی باشد و به فیض شهادت برسد.

وی در ادامه خستگی‌ناپذیری را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سردار شهید عنوان نمود و تصریح کرد: شهید همدانی علی‌رغم سن بالایی که داشت، با تلاش و کوشش و وقت‌گذاری بسیار بود و در راه جهاد فی سبیل الله خیلی کم استراحت می‌کرد.

هم‌رزم دوران دفاع مقدس سردار همدانی خلوص بسیار زیاد، نمازهای متعبدانه، خوش‌رویی و مردم‌داری را از دیگر ویژگی‌های برجسته شهید همدانی دانست و ادامه داد: او ارتباط بسیار گسترده‌ای با مردم همدان و تهران داشت و ارتباط عمیقش با بسیجیان زبانزد خاص و عام بود و با رفتاری مهربانانه و پدرانه با کارکنان و پاسداران برخورد می‌کرد.

فدا همچنین به خوشحالی دشمنان اسلام از شهادت سردار همدانی اشاره داشت و تأکید کرد: این خوشحالی دشمنان ناشی از حسد و کینه‌ای است که نسبت به سپاهیان اسلام و رزمندگانی که نقشه‌ها و توطئه‌های آن‌ها را در منطقه نقش بر آب کردند، دارند.

وی افزود: با ریخته شدن خون افرادی همچون سردار همدانی، جبهه مقاومت در راه مقابله اسرائیل و آمریکا و ایادی آن‌ها استوارتر می‌شود همان‌طور که در طول هشت سال دفاع مقدس نیز شهدای زیادی را تقدیم کردیم ولی عزم ما در راستای مبارزه با آمریکا و اسرائیل و ایادی آن‌ها راسخ‌تر و مصمم‌تر شد.

جانشین سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در پایان شهادت سردار همدانی را عامل به وجود آمدن رویش‌های جدید در جامعه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: شهادت چنین افرادی زمینه‌ای است برای اینکه جوانان نسل جدید مانند شهدایی همچون همدانی، متوسلیان، خرازی، ردانی‌پور، کاظمی و جان‌نثاری پا در عرصه خدمت به اسلام، انقلاب و جمهوری اسلامی بگذارند و در صحنه مبارزه با کفر و استکبار جهانی قدم‌های مؤثری بردارند.

منبع : فارس

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز