جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷

آمانو: ایران به تعهداتش پایبند بوده/برجام توافقی بین ایران و 1+5 است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدون اظهارنظر درباره صحبت‌های ترامپ، برجام را توافقی بین ایران و گروه ۱+۵ خواند و با اشاره به پایبندی ایران به برجام، بر پایبندی همه طرف‌ها به این توافق تأکید کرد.

به گزارش ندای اصفهان،یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (یکشنبه) با  علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران حاضر شد و عنوان کرد: «خوشحالم که بار دیگر به کشور شما آمدم. قصد دارم با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کنم. صبح امروز با صالحی نیز نشستی را برگزار کردیم».

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: ایران تمام تعهداتش را انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد: همه کسانی که در برجام دخیل هستند به تعهداتشان عمل کنند.

وی ادامه داد: «از ژانویه 2016 ، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بر تعهدات هسته‌ای ایران طبق برجام نظارت داشته است و آن را مورد راستی‌آزمایی قرار داده است».

آمانو در خصوص پایبندی ایران به تعهداتی که در قبال برجام دارد، تأکید کرد: «آژانس معتقد است که برجام یک دستاورد مهم برای راستی‌آزمایی بود. آژانس می‌تواند تصریح کند که تعهدات هسته‌ای ایران به برجام در حال اجرا شدن است».

وی ادامه داد که در دیدار با علی اکبر صالحی بر اهمیت اجرای کامل تعهدات در قبال برجام تأکید کرده است.

آمانو در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره مواضع آژانس در قبال اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص احتمال خروج از برجام گفت: «من درباره اظهارنظرات مقام یک کشور ابراز نظر نمی‌کنم، اما می‌توانم بگویم که برجام یک توافق بین گروه 1+5 و ایران است و شورای امنیت از آن حمایت کرده است و آژانس مسئولیت نظارت و تأیید تعهدات در قبال این توافق را برعهده دارد».

آمانو ادامه داد:‌ «آژانس وظیفه نظارت و راستی‌آزمایی را به صورت بی‌طرفانه و دقیق و مطابق با شروطی که در برجام تعریف شده است و بر اساس استانداردهای پادمانی مقرر، انجام می‌دهد».

*برخی اوقات مجبور بودم اخبار بدی را گزارش کنم اما اخبار خوبی را هم گزارش کردم

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به سؤال یک خبرنگار دیگر مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد که بازرسی‌های آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای ایران بدون شائبه‌های سیاسی باشد، گفت: «مهم‌ترین مسئله این است که برپایه واقعیت عمل کنیم. من از زمانی‌که مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شدم، به طور کامل بر اساس حقایق عمل کردم. برخی اوقات مجبور بودم اخبار بدی را گزارش کنم اما اخبار خوبی را هم گزارش کردم. مهم است که بر اساس قوانین عمل کنیم و من همچنان به این رویه ادامه می‌دهم».

وی بار دیگر در پایان صحبت‌های خود تأکید کرد: «در خصوص پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای می‌توانم بگویم که تا امروز تعهدات هسته‌ای ایران به برجام اجرا شده است».

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715