ندای اصفهان

درصورت برداشته‌شدن تحریم‌ها، برگزاری کنفرانس نفتی ایران در لندن

کدخبر: 8249
۲۰ مهر ۱۳۹۴ در ساعت ۹:۲۵ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، جمهوری اسلامی ایران روز شنبه تاریخ برگزاری کنفرانس سه روزه گاز و نفت در لندن را سوم تا پنجم اسفند ماه اعلام کرد.

 

 

خبرگزای فرانسه (AFP)‌ به نقل از شانا نوشت که دومین کنفرانس نفتی ایران در لندن به جذب سرمایه‌گذاران خارجی و قراردادهای جدید نفتی این کشور اختصاص دارد.

 

 

غول‌های نفتی دنیا از علاقه خود برای حضور دوباره در بازار نفت ایران در صورت برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی در صورت توافق هسته‌ای خبر دادند ولی هم‌اکنون از امضای هرگونه قراردادی منع شده‌اند.

 

 

یک مقام ارشد اعلام کرد که کنفرانس لندن به این دلیل تعویق افتاده است چون برنامه جامع اقدام مشترک یا همان توافق هسته‌ای قرار است از ماه دسامبر (آذر) یا ژانویه (دی) به اجرا درآید.

 

 

خبرگزاری فرانسه به نقل از سیدمهدی حسینی، رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی نوشت که طبق برنامه قرار است کنفرانس معرفی قراردادهای جدید نفتی در لندن نیز در روزهای ٢٢ تا ٢۴ فوریه (سوم تا پنجم اسفندماه) برگزار شود.

 

 

وی اعلام کرد که با برداشته شدن تحریم‌ها بصورت رسمی در ماه ژانویه (دی) کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی قادر هستند تا بدون محدودیتهای بین‌المللی در این کنفرانس شرکت کنند.

 

 

منبع: جام

برچسب‌ها: , , , , , ,