جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
 مردم با تایید برجام منتظر کاهش قیمت‌ها نباشند   

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم در صورت تایید برجام نباید منتظر کاهش قیمت‌ها در سطوح خدمات و کالا باشند، بلکه با برجام رکود اقتصادی کشور شکسته شده و در نتیجه تورم قابل کنترل و مهار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان محسن صرامی در خمینی‌شهر با اشاره اینکه مقام معظم رهبری در دیدار خود با کارگزاران نظام تأکید کردند حسن‌ظن داشتن راه حل مشکلات نظام ماست با نگاه بدبینی نمی‌توان مشکلات را حل کرد، گفت: چهار وزیر اقتصادی دولت در راستای اجرائی فرمان مقام معظم رهبری عمل کردند شخصا اظهارات بدبینانه به این نامه را رد می‌کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه پایگاه اقتصادی کشور در دست این چهار وزیر است، بیان کرد: وزاری اقتصادی می‌توانند با تجمیع و اصلاح قوانین و از طریق ارسال لوایح اقتصادی لازم به مجلس مسیر حل کردن امور و مشکلات اقتصادی کشور را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: مردم در صورت تایید برجام نباید منتظر کاهش قیمت‌ها در سطوح خدمات و کالا باشند، بلکه با برجام رکود اقتصادی کشور شکسته شده و در نتیجه تورم قابل کنترل و مهار می‌شود.

صرامی با تأکید بر اینکه یکی از دلائل بالا رفتن تورم افسار گسیخته امروز وجود رکود است، اظهار کرد: اقدام وزرای اقتصادی دولت کاملا به جا و درست بود بر اساس ابلاغیه مقام معظم رهبری و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی بود.

نماینده مردم خمینی‌شهر تأکید کرد: باید این نامه نوشته می‌شد تا اتاق‌های بارزگانی، کشاورزی و تعاون کشور تکلیف خود را برای خروج از تورم بدانند و گام‌های لازم را بردارند.

وی افزود: اگر این نامه به صورت تخصصی و کارشناسی در محافل اقتصادی و مجامع بازار سرمایه کشور نقد و بررسی شود بنگاه‌های اقتصادی به این نتیجه می‌رسند که برای رونق خود نباید منتظر فرجام برجام بمانند.

صرامی با اشاره به اینکه تنها راهکار خروج رکود تورم اقتصادی و اجرای تأکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: در راهکار اقتصاد مقاومتی می‌طلبد همه مسئولان نظام اعم از بخش‌های اقتصادی و اجرائی راهکارهای اقتصاد مقاومتی را در دست داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مجلس قانون رفع موانع تولید را تصویب کرده است، گفت: اقتصاد مقاومتی فرمانی است که امام راحل به شکل دیگری در اوایل انقلاب با شعار خودکفائی طرح کردند با هدف غلبه بر وابستگی به دولت‌های خارجی، امروز تفکر اقتصاد خودکفائی در چارچوب اقتصاد مقاومتی خودنمائی می‌کند و خود را نشان می‌دهد.

منبع: فارس

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز