سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
نماینده مردم شهرضا در مجلس:
 دولت برای کنترل هزینه‌ها ۱۵ درصد استخدام دولتی را کاهش داده است/ غفلت وزارت نیرو و جهاد کشاورزی از موضوع آب   

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای اینکه هزینه‌ها را کنترل کند در برنامه ششم، ۱۵ درصد استخدام دولتی را کاهش داده تا بتوانند بدنه دولتی را کم کند.

به گزارش ندای اصفهان،سمیه محمودی شامگاه جمعه در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان با تأکید بر اینکه آب موضوع بسیار مهم شهرستان است، اظهار داشت: بهتر است به صورت شبانه‌روزی کار کنیم تا بحران آب در شهرستان برطرف شود و اگر این مشکل درست شد کار بزرگی انجام شده است.

وی با اشاره به انتقال آب به شهرضا برای تأمین آب شرب، افزود: برگه اعلام نیاز ترخیص آب را گرفته‌ایم و این امر کار بسیار بزرگی برای شهرستان شهرضا بوده است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه انتقال آب به شهرستان است و این طرح، افق سی سال آینده و شهرستان‌های جنوب استان را دیده است تا در تأمین آب شرب مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به شهرستان دهاقان، بیان کرد: شهرستان دهاقان ۵۰ لیتر آب از باباشیخ علی داشت ما یک پروژه ۱۵ ساله را در عرض یک ونیم سال انجام دادیم اما طرح انتقال آب برای این شهرستان برای میان مدت مناسب است.

محمودی تأکید کرد: در شهرستان دهاقان لوله‌ها خریداری شده و ایستگاه‌های پمپاژ انجام شده و تا یکسال دیگر شهرستان دهاقان و ۷ روستای آن شاهد بهره‌برداری از این طرح هستند.

وی با بیان اینکه انتقال آب برای کشاورزی ممنوع است، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از آب ما برای کشاورزی، ۷ درصد صنعت و تنها ۳ درصد برای آب شرب مصرف می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده بهینه از آب نمی‌شود، گفت: انتقال آب برای کشاورزی تنها برای جایی مصرف می‌شود که حق آبه یا سهمی از آب داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید برای آبیاری در کشاورزی از سفره‌های آب زیرزمینی استفاده درست کرد تا زمین شکاف برندارد، بیان کرد: باید در کشاورزی تغییر الگوی کشت را دنبال و فرهنگ سازی کرد کارشناسان جهاد باید به کشاورزان آموزش دهند.

محمودی با تأکید بر اهمیت نقش رسانه در فرهنگ‌سازی در شهرستان، افزود: باید فرهنگ سازی شود تا از کشاورزی سنتی فاصله بگیریم دیگر در شهرستان کاشتن صیفی‌جات با توجه به کمبود آب به صرفه و اقتصادی نیست.

وی با اشاره به اینکه با کاهش آب سفره‌های زیرزمینی شاهد شکاف در زمین منطقه مهیار هستیم، اظهار داشت: تعداد چاه‌ها غیرمجاز زیاد است و از چاه‌های مجاز نیز آب غیرمجاز برداشت می‌شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید یک برنامه‌ریزی برای شرایط کشاورزان و حفظ آب‌های زیرزمینی شود، گفت: در کل کشور موضوع آب توسط وزارت نیرو و جهاد کشاورزی مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: باید به کشاورزان هم حق بدهیم درآمد آن‌ها از این طریق است باید یک برنامه‌ریزی کلی در کشور برای بخش کشاورزی و استفاده از آب شود.

محمودی با بیان اینکه فاضلاب مشکل دیگر شهرستان شهرضا و دهاقان است، بیان کرد: فاضلاب در هر دو شهرستان مطالعه شده است، در شهرضا تنها ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای شهرستانی که آب شرب ندارد پساب فاضلاب بسیار مهم است، اظهار داشت: در سال گذشته فاضلاب شهرضا مطالعه شد و ۱۳۴ میلیارد تومان برآورد قیمت شد که این رقم در دهاقان ۵۰ میلیارد تومان بود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا پساب فاضلاب برای خود شهرستان حفظ شود، گفت: برای اجرای فاضلاب طرح‌های مختلفی را پیش گرفتیم اگر هم می‌خواستیم منتظر بودجه‌های قطره چکانی دولت باشیم سال‌های سال پروژه فاضلاب شهرضا به نتیجه نمی‌رسید.

وی با بیان اینکه بهترین راه برای تکمیل فاضلاب شهرضا بعد از گذشت سی سال تبصره ۳ بود، بیان کرد: با توجه به اجرای فاضلاب توسط تبصره ۳ در شهرستان‌های دیگر این تجربه را در شهرضا اجرا کردیم و در دوره قبل شورا به تصویب رسید و مرحله نهایی آن در وزارت خانه دنبال و زمانی که تصویب شد در شهرضا اجرایی می‌شود.

محمودی با بیان اینکه اشتغال موضوع مهم دیگر شهرستان شهرضا است، گفت: شهرضا با توجه به منطقه ویژه اقتصادی شرایط ویژه‌ای دارد اما چندین سال است این پروژه مغفول مانده است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی بسیار مهم است، گفت: جلساتی با هیأت مدیره، سرمایه‌گذاران و شرکت فولادمبارکه گرفته شده و به صورت جدی این منطقه پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اقتصاد شهرستان و استان به حرکت می‌افتد، افزود: محیط کسب و کار باید آماده شود تا سرمایه‌گذار رغبت پیدا کند.

محمودی با اشاره به اینکه شهرستان شهرضا شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد، افزود: قیمت زمین‌های شهرک‌های صنعتی شهرضا بالا است و پس از دو دهه شکل گیری شهرک رازی، مخابرات آن در حال اجرا است.

وی بیان کرد: اگر نگاهی به خارج از شهرک‌های صنعتی داشته باشیم، کارخانه‌هایی ایجاد شده و شهرک خالی از کارخانه است، چون زمین و خدمات در بیرون از شهرک قیمت آن مناسب‌تر و راحت‌تر در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید زمین‌ها را حفظ کنیم، گفت: دو شهرستان شهرضا و دهاقان با ۲۰۰ هزار جمعیت ۸ واحد دانشگاهی دارند در سطح کشور هم دانشگاه بسیار است.

وی بیان کرد: بیشتر فارغ‌التحصیلان منتظر هستند تا در مشاغل اداری استخدام شوند درصورتی که بخش دولتی دیگر برای استخدام گنجایش ندارد و ۹۰ درصد درآمد کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

محمودی با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد صرف بودجه عمرانی می‌شود، اظهار داشت: دولت برای اینکه هزینه‌ها را کنترل کند در برنامه ششم، ۱۵ درصد استخدام دولتی را کاهش داده تا بتوانند بدنه دولتی را کم کند و بهره‌وری بیشتری را از بودجه سالانه داشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز