یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
گفتگو با حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:
 اکثریت نمایندگان استان اصفهان با انتصاب مدیرکل جدید محیط زیست مخالف هستند   

عابدی: انتصاب مدیری غیر بومی (سید رحمان دانیالی) در اداره کل محیط زیست استان توهین به مردم اصفهان است/ خواست اکثر نمایندگان استان اصفهان از مقامات مسئول انتصاب مدیری بومی در راستای منافع استان است

به گزارش ندای اصفهان، حیدرعلی عابدی در گفت وگوی اختصاصی با ندای اصفهان ضمن اشاره به جابه‌جایی اخیر در مدیریت اداره کل محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به سیاست های رئیس جمهور محترم در جهت اولویت بخشی بر مدیران بومی در شرایط برابر از طرفی با عنایت به ظرفیت سرشار اصفهان در تربیت نیروهای متخصص، انتصاب مدیری غیر بومی در اداره کل محیط زیست استان توهین به مردم اصفهان می باشد.

وی تاکید کرد: مطابق با تاکیدات دکتر روحانی اعتماد مردم به یک مدیر بومی درکنار مسئله تخصص، تجربه و دغدغه مندی، می تواند در جهت انجام برنامه های آتی نهاد یا اداره مذکور بسیار مثمر ثمر باشد و این بدان علت است که اطمینان خاطر مردم از یک مدیر پشتوانه محکمی محسوب می گردد.

وی افزود: ۱۵ مهر ماه تعدادی از مردم دلسوز و عده ای از کشاورزان دغدغه مند در اعتراض به انتصاب مدیر کل جدید محیط زیست دست به تجمع اعتراضی در مقابل اداره محیط زیست زدند و به طبع آن انتقادات خود را در مورد این انتصاب به نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی انتقال دادند لذا اکثریت نمایندگان استان اصفهان با انعکاس نظرات مردمی با این انتصاب مخالفت هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: مطابق قوانین موضوعه به منظور انتصاب هر مدیرکل می بایست تایید استاندار اخذ شود لذا انتصاب سید رحمان دانیالی در این مسئولیت از سوی دکتر عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست بدون هماهنگی با جناب آقای دکتر زرگرپور اهانت به استان اصفهان و به منزله نادیده گرفتن مقام استانداری است.

وی ادامه داد: مطابق قوانین مربوط به انتصابات دولتی پس از مخالفت استاندار با انتصاب یک مدیرکل، معاون اول رئیس جمهور مسئول رسیدگی به این انتصاب خواهد بود لذا به دنبال مخالفت جدی استاندار محترم اصفهان با انتصاب اخیر در اداره کل محیط زیست استان که طی نامه ای به دکتر کلانتری ابلاغ شد، ریاست سازمان محیط زیست می بایست تا زمان اعلام نظر از سوی جناب آقای جهانگیری صبر نموده و یا اقدام به انتصاب فرد دیگری در این مدیریت کند.

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس با توضیح این نکته که اکثر نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتصاب مذکور مخالف هستند، گفت: تعدادی از نمایندگان مردم اصفهان روز ۱۶ مهرماه با مراجعه به معاون پارلمانی رئیس جمهور محترم مراتب اعتراض و مخالفت خود با این انتصاب را به ایشان ابلاغ کردند که در پی آن جناب آقای دکتر امیری، معاون محترم پارلمانی رئیس جمهور قول مساعد دادند تا با رایزنی با آقای کلانتری نسبت به رفع مشکل و حل و فصل این معضل اقدام کنند لیکن متاسفانه ریاست محترم سازمان محیط زیست همچنان بر مواضع خود نسبت به انتصاب اخیر پافشاری می کنند.

وی بیان کرد: انتظار ما از  آقای کلانتری به عنوان رئیس سازمان محیط زیست توجه به دیدگاه های تخصصی مقامات مسئول در استان اصفهان همچون نمایندگان مردم در مجلس، استاندار محترم، کشاورزان و آحاد مردم است، لذا رفتار ایشان که با بی اعتنایی به نظرات جناب آقای زرگر پور و اکثر نمایندگان همراه بود اصلا پذیرفته نیست.

صیانت از منافع مردم اصفهان

عضو شورای پژوهشهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترجیح انتصاب مدیری بومی به واسطه صیانت از منافع مردم اصفهان اذعان کرد: با توجه به اصل تضاد منافع و با عنایت بر خواست نمایندگان استان، انتصاب مدیری با اصالتی مربوط به غیر از استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد و کرمان در مسئولیت های مختلف اصفهان امری عقلانی و منطقی ارزیابی می گردد لذا انتصاب هر فردی از استانی که با اصفهان تضاد منافع دارد از سوی اکثر نمایندگان استان اصفهان و شخص استاندار محترم پذیرفته نیست.

وی تشریح کرد: به منظور جلوگیری از اتخاذ تصمیماتی که با نگاهی یکجانبه منجر به ضرر استان اصفهان می گردد و از طرفی احترام به نظرات کشاورزان معترض که عامل اصلی مخالفت نمایندگان استان اصفهان با انتصاب جدید است رایزنی ها در جهت استقرار مدیر دیگری در این مسئولیت ادامه خواهد یافت.

عابدی ضمن تاکید بر ظرفیت بالای استان اصفهان در جهت تربیت مدیرانی ورزیده که در مسئولیت های خطیری به کار گرفته می شوند، اظهار کرد: تجربه نشان می دهد مدیریت نیروهای منتسب به استان های دارای تضاد منافع با استان اصفهان در مسئولیت های خطیر این استان منشا بروز مشکلات زیاد و خسارت های بیشماری بوده است لذا خواست اکثر نمایندگان استان اصفهان از مقامات مسئول انتصاب مدیری بومی می باشد.

وی بیان کرد: اگر چه ما با استان های همجوار منافع و مشترکات اقتصادی داریم و در بسیاری از زمینه ها می توانیم هم افزایی داشته باشیم ولی در زمینه محیط زیست با هم تضاد منافع داریم. این نکته که تضاد منافع مانع تصمیم عادلانه می شود آنقدر مهم هست که حتی علمای اسلام به آن توجه دارند ازجمله می توان به داستان مجتهدی اشاره کرد که از او درباره چاهی سوال شد، وی با امتنا از پاسخگویی ارائه جواب را به فردا موکول کرد زیرا در حین پرسش سوال خود مالک چاهی بود و بی شک صدور فتوی در شرایطی که ذی نفع محسوب می شد وی را از مسیر عدالت خارج می ساخت.

بوته امتحان برای پای بندی به قانون

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز آقای کلانتری در بوته امتحان قرارگرفته تا میزان پای بندی خود به قوانین جمهوری اسلامی و سیاست های رئیس جمهور محترم مبنی بر ارجحیت نیروهای بومی در انتصابات و توجه ویژه به حس اعتماد مردم را ثابت نماید و یا در مقابل با اصرار بر تصمیم قبلی خود ضمن از دست دادن تعامل و احترام از سوی نمایندگان مردم، منافع کشور و استان اصفهان را دست چندم و فرعی قلمداد کند.

وی در واکنش به مطالب انتشار یافته از سوی یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیر کل جدید گفت: این موضع مجمع نمایندگان استان اصفهان نیست چرا که تا به حال در جریان نشست های این مجمع چنین مواردی مطرح نگشته است از طرفی نمایندگان معترض به این انتصاب به طور قطع با مدیرکلی همکاری خواهند نمود که مورد تائید استاندار محترم اصفهان قرار گرفته باشد.

گفتنی است ابوالفضل ابوترابی، عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان طی دیداری با سید رحمان دانیالی که روز دوشنبه ۲۴ مهرماه برقرار گردید با تبریک به مناسبت این انتصاب آمادگی مجمع نمایندگان استان برای همکاری در رفع معضلات پیچیده محیط‌ زیست اصفهان را مطرح ساخت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    تا الان که یکسال از اعتراض گذشته، کسی توجه نکرده.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز