سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

مسؤول ستاد دانشجویی عتبات عالیات اصفهان مطرح کرد

اخذ مجوز خروج از کشور در اربعین بدون گذاشتن وثیقه+جزئیات

مسؤول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: دانشجویان برای اخذ مجوز خروج از کشور دو راه دارند، یکی اینکه به نظام وظیفه مراجعه کنند و یک وثیقه ۳ میلیون تومانی برای گرفتن مجوز خروج از کشور بگذارند اما کسانی که قادر به این کار نیستند می‌توانند از طریق بسیج دانشجویی این کار را به صورت رایگان انجام دهند.

به گزارش ندای اصفهان،در رابطه با روش‌های اخذ مجوز خروج از کشور برای دانشجویان اظهار کرد: به فرض اینکه دانشجو دارای معافیت تحصیلی باشد برای سفر به عتبات عالیات باید سه مرحله را طی کند، ابتدا مجوز خروج از کشور بگیرد سپس کارهای مربوط به گذرنامه را پیگیر شود و نهایتاً ویزا بگیرد.

وی افزود: برای اخذ مجوز خروج از کشور دو راه وجود دارد، یکی اینکه به نظام وظیفه مراجعه کند و یک وثیقه ۳ میلیون تومانی برای گرفتن مجوز خروج از کشور بگذارد که برای اکثر دانشجویان این امکان فراهم نیست و توان تهیه این مبلغ وجود ندارد هر چند که این پول پس از بازگشت از کربلا به شخص باز می‌گردد.

مسؤول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان گفت: بسیج دانشجویی با همکاری نهاد رهبری در دانشگاه‌ها سامانه‌ای فراهم کرده است به نام سامانه سقا، افراد اطلاعات خود را در این سامانه وارد می‌کنند، همچنین یک نفر به عنوان ضامن که البته ویژگی خاصی هم نباید داشته باشد بلکه فقط کافی است خود فرد ضامن، تصمیم خروج از کشور در زمان اربعین را نداشته باشد معرفی می‌شود و نهایتاً برگه تعهدنامه از سیستم می‌گیرند و پرینت می‌کنند سپس فرم را به همراه ضامن به یکی از دفاتر بسیج دانشجویی سراسر کشور می‌برند که معمولاً اکثر افراد در دانشگاه خود اقدام به انجام این مرحله می‌کنند.

وی بیان داشت: ضامن و فرد در حضور نماینده بسیج دانشجویی امضا و اثر انگشت می‌زنند و تحویل می‌دهند؛ بسیج دانشجویی فرم را وارد سیستم می‌کند و برای ناحیه بسیج استان می‌فرستد، پس از تأیید ناحیه این فرم به نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ارسال می‌شود و پس از تأیید این نهاد به نظام وظیفه تحویل و مجوز خروج از کشور صادر می‌شود.

کریمی عنوان کرد: این مراحلی که پس از دریافت فرم ضامن انجام می‌شود توسط بسیج تماماً سیستمی صورت می‌پذیرد و نهایتاً یک هفته زمان می‌برد اما احتمال انجام این کار زودتر از هفت روز هم وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوز خروج از کشور افراد به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و اقدام به اخذ گذرنامه و پس از آن ویزا می‌کنند، البته افراد که قبلاً گذرنامه دریافت کرده‌اند مستقیماً به سراغ گرفتن ویزا می‌روند.

مسؤول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان ابراز کرد: تفاوت روند مراحل اخذ مجوز خروج از کشور امسال با سال گذشته در این است که ثبت نام اولیه و دریافت فرم به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سقا انجام می‌پذیرد که سال گذشته به صورت دستی و حضور در دفاتر بسیج دانشجویی صورت می‌گرفت که موجب تسریع در انجام امور دانشجویان شده است و تفاوت دوم حذف هزینه‌ای است که افراد برای احراز هویت ضامن به دفاتر اسناد رسمی پرداخت می‌کردند که این کار امسال بدون هزینه و توسط مسؤولان بسیج دانشجویی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز