چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹

زادهوش:سطح غذای مردم را باید از حلال به غذای طیب ارتقاء بدهیم/ آذربایجانی:پروژه های شاخص فرهنگی و اجتماعی شهر با سرعت بیشتری تکمیل شود

اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به تیین مهمترین نکات مدنظر خود در موضوعات مختلف شهری همچون فساد در شهرداری سابق و وضعیت فرهنگ ترافیک شهر پرداختند.

به گزارش ندای اصفهان، در صد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهراصفهان سه نفر ازاعضای شورای شهر ، علیرضا نصر اصفهانی، مهدی باقربیگی و عدنان زادهوش به عنوان اعضا متقاضی نطق پیش از دستور به بیان مهمترین نکات مدنظر خود پرداختند.

همچنین در ادامه کار اعضایی چون عباس حاج رسولی‌ها، سردار کریم نصراصفهانی، اصغر آذربایجایی، عبدالرسول جان نثاری و مهندس داودی تحت عنوان تذکرات اعضای شورای شهر در مدت زمان مقرر خود به ایراد سخن پرداختند و به بیان برخی از نکات مهم که در راستای ارتقا کیفیت خدمت شهرداری به شهروندان پرداختند.

عدنان زاهوش در نطق پیش از دستور خود ، ضمن اشاره به مطالبه مردم در زمینه پاسخگویی مسئولان شهری نسبت به اتفاقات اخیر در شهرداری سابق و متهم شدن عده‌ای به فساد، گفت: دوران بزن و در رو تمام شده است و مسئولان باید پاسخگوی افکار عمومی شهروندان باشند و از پاک کردن صورت مسئله دراین زمینه پرهیز کنند.

وی در ادامه به موضوع نقل و انتقال مطب پزشکان اشاره کرد و عنوان کرد: به طوری که شهرداری های مناطق مختلف در پاسخ به استعلام دفاتر اسناد رسمی در خصوص و نقل و انتقالات محل فعالیت جامعه پزشکی علی رغم اینکه مالک تمایل دارد با همان کاربری قبلی اقدام به فروش کند، مخالفت کرده و این خلاف حق مالکیت قانون اساسی است.

عضوشورای اسلامی شهر اصفهان به بحت روز تغذیه و ضرورت توجه به این امر پرداخت و گفت: یکی از درس هایی که باید از عاشورا بگیریم، این است که حرام خوری نتیجه اش امام کشی است، بنابراین سطح غذای مردم را از حلال به سطح غذای طیب ارتقاء بدهیم.

علیرضا نصر اصفهانی نیز در نطق پیش از دستور خود ابراز کرد: اقدامات خوبی در سال های اخیر پیرامون ارتقاء فرهنگ شهروندی نظیر و تبلیغات گسترده در زمینه فرهنگ ترافیک از سوی شهرداری اصفهان صورت گرفته است ولی به نظر می رسد با توجه به وضعیت نامطلوب فرهنگ ترافیک برنامه ریزی های بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به هم افزایی ارگان ها و دستگاه ها و بسیج همه امکانات در راستای ارتقاء آگاهی شهروندان گام های موثری برداشته شود تا شاهد چهره زیباتری از فرهنگ ترافیک باشیم.

مهدی باقربیگی، به عنوان سومین عضو شورای اسلامی شهر، در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر ابراز کرد: براساس یکسری اعلام گزارشات دروغین از سوی برخی از افرادی که تاکنون مشخص نیستند، وزارتخانه ارشاد بخش نوجوان جشنواره کودک نوجوان را از اصفهان به همدان منتقل کرد، که لازم است متولیان ومسئولان شهرداری و شورای شهر این موضوع را دقیق بررسی کنند.

داووی در ادامه در بخش تذکرات شورای شهر بیان کرد: مسئولان و متولیان امر در بخش سرمایه گذاری پروژه های شهری باید اهتمام لازم را خرج کنند تااز ورود هیات های خارجی بهترین بهره برداری کنند و سعی کنند طبق برنامه ریزی ها از تشریفاتی برگزاری شدن رفت و آمدهای هیات های تجاری خارجی به اصفهان پرهیز شود.

اصغر آذربایجانی نیز در نطق پیش از دستور خود به ردیف های اعتباری بودجه در حزوه فرهنگی و اجتماعی و ورزشی اشاره و اذعان کرد: متاسفانه شاهد عملیاتی نشدن پروژه های شاخص ورزشی و فرهنگی در سطح شهر هستیم که طبق قول ها و برنامه باید اکنون عملیاتی می شد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد شهردار اصفهان تاکیدات لازم رابرای عملیاتی شدن پروژه های شاخص فرهنگی و اجتماعی به بخش های مربوط چون سازمان طراحی و شهرسازی و معماری داشته باشند.

منبع: صاحب نیوز

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز