سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳

بزرگداشت «رفقای» کمونیست در سرای شهرداری و ممنوعیت «محسن حججی»+تصاویر

این که امکانات جمهوری اسلامی در اختیار بزرگداشت یک کمونیست اپوزیسیون قرار می گیرد، ولی از انتشار شماره ویژه یک مجله برای شهدای «مدافع حرم» جلوگیری می شود، نشان از چیست؟

به گزارش ندای اصفهان، روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه، سایت‌های وابسته به جریان های چپ مارکسیستی در خارج از کشور و از همه مهم تر، سایت سازمان منافقین، خبر برگزاری مراسم بزرگداشت فردی به نام «رفیق» محمد جراحی را در سرای محله پارک ساعی منتشر کردند.

محمد جراحی یک چهره مارکسیست-لنینیست محسوب می‌شد که تحت لوای مبارزه کارگری و دفاع از حقوق کارگران به کار شبکه سازی و اقدام علیه امنیت ملی مشغول بود. ظاهرا این «رفیق» عضو تشکیلاتی ضدجمهوری اسلامی به نام «حزب کمونیست کارگری» (مستقل در لندن) هم بوده که اقدامات ضدملی و ضدنظام آن برای ایرانیان خارج از کشور شناخته شده است. او در ۱۲ مهرماه جاری به علت ابتلائ به بیماری سرطان تیروئید مرد.

حال در یکی از مجموعه های زیر نظر شهرداری تهران، برای عضو یک سازمان کمونیستی مخالف جمهوری اسلامی بزرگداشت گرفته می شود. برای آشنایی با مواضع و عملکرد گروه موسوم به حزب کمونیست کارگری، توجه شما را به تصاویر زیر جلب می کنیم:

این اقدام شهرداری تهران در صدور مجوز بزرگداشت یک کمونیست مخالف نظام در حالی است که «محمد عبداللهی»، سردبیر ماهنامه «همشهری ماه»، از نشریات زیرمجموعه شهرداری تهران، اعلام کرد که دو نشریه «همشهری ماه» و «خردنامه» که توسط شماری از روزنامه نگاران جوان انقلابی منتشر می شد، به دستور مدیران موسسه همشهری دیگر منتشر نخواهند شد، این در حالی است که قرارداد انتشار این دو مجله تا پایان امسال منعقد شده بود. مضاف بر این که، طبق گفته عبداللهی، آخرین شماره «همشهری ماه» که کاملا اماده انتشار بود هم از سوی مسوولان جدید این موسسه اجازه چاپ نیافت. ماجرا ان جا قابل تامل تر می شود که این شماره به شهدای مدافع حرم و نماد این روزهای این شهداء، محسن حججی، اختصاص داشت.

روی جلد آخرین شماره «همشهری ماه» که از سوی مدیران موسسه همشهری اجازه چاپ پیدا نکرد

در حالی که در هفته های اخیر شاهد اظهارنظرهای عجیب و قابل تاملی از جانب برخی اعضای شورای شهر تهران بوده ایم، این اقدام تازه شهرداری بر ابهامات می افزاید. این که امکانات جمهوری اسلامی در اختیار بزرگداشت یک کمونیست اپوزیسیون قرار می گیرد، ولی از انتشار شماره ویژه یک مجله برای شهدای «مدافع حرم» جلوگیری می شود، نشان از ان دارد که خط فکری جدیدی که اکنون بر شورای شهر و شهرداری حاکم شده، دیگر چندان تاب مستوری ندارد و عملا فاز ایدئولوژی زدایی از فعالیت های فرهنگی شهرداری پایتخت کلید خورده است.

منبع:مشرق 

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز