سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
 کاخ سفید، غلط ترامپ را تصحیح کرد   

کاخ سفید در بیانیه رسمی خود، اشتباه رئیس جمهور آمریکا را "رفو" کرد.

به گزارش ندای اصفهان،دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعتی پیش راهبرد جدید این کشور را درباره برجام و ایران اعلام کرد. ترامپ در اظهارات خود دچار لغزش کلامی و تحریف تاریخی شد و به جای عبارت درست خلیج فارس از عبارت مجعول خلیج ع.ر.ب.ی استفاده کرد.

اما دقایقی بعد از این سخنرانی، کاخ سفید بیانیه ای رسمی منتشر کرد. در این بیانیه، نکات اصلی سخنرانی ترامپ و راهبرد جدید آمریکا درباره ایران ذکر شده است.

نکته جالب توجه اینکه در بخش مربوط به عبارت خلیج فارس، اشتباه ترامپ اصلاح شده و از همین عبارت استفاده شده است. موضع رسمی دولت آمریکا نیز استفاده از نام کامل این عبارت است. البته گاهی دولتمردان آمریکایی به شیطنت و برای جلب نظر متحدان عرب خود از عبارت ناقص و ابتر “خلیج” یا عبارت مجعول خلیج ع.ر.ب.ی استفاده می کنند.

انتهای پیام/

منبع: العالم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. محمد حسین نژاد ازطبس گفت:

    دیگر مدارا کردن با عربستان امارات وبحریحن فکستنی که شهری ازشهرهای ایران میباشد جایز نیست باید درس عملی به این ناجوانمردان ومنافقان داد مخصوصا؛ قوم بنی امیه سوسمار خور واماراتی شترچران وملخ خور خودشان را برای نوکری وخدمتگذاری برای ایرانیان آماده کنند باید بحرین امارات وحتی قطر به اضافه قسمتی ازافغانستان وقسمتهایی ازآسیای میانه که جزی ازخاک ایران بوده به امپراطور ایران بازگردد مرگ بر آل سعود مرگ بر آمریکا جانم فدای اسلام ورهبر جانم فدای سپاه و کشور جان فدای ارتش جانم فدای ایران
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق