شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸

نمایندگان اصفهانی گزینه‌های کرسی ریاست را تعیین کنند؛

چه کسی بر کرسی دانشگاه اصفهان تکیه خواهد زد؟ (+اسامی)

دانشگاه اصفهان بر خلاف دیگر دانشگاه ها، با شروع سال تحصیلی جدید همچنان با سرپرست اداره می شود. دکتر هوشنگ طالبی در آذرماه سال۹۲ ، با حکم رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان منصوب شد و اکنون پس از گذشت بیش از یک سال و نیم همچنان به عنوان سرپرست این دانشگاه مشغول به فعالیت است...

ندای اصفهان- تحریریه/

گمانه زنی ها حاکی از معرفی فرد جدیدی برای ریاست بر دانشگاه اصفهان توسط دکتر محمد فرهادی وزیر محترم علوم به شورای عالی انقلاب فرهنگی است و با توجه به اینکه حکم اکثر رؤسای پیشنهادی برای دانشگاه‌های کشور تأیید یا مشخص شده است، دانشگاه اصفهان در انتظار بررسی گزینه های پیشنهادی می باشد.

چندی پیش در اثناء شروع ترم جدید، دانشجویان مجدداً شاهد رویداد و اتفاقات ناشایست و اقدامات ضد فرهنگی در سطح دانشگاه اصفهان بودند (اینجا) و (اینجا) و (اینجا) و (اینجا). اکنون شنیده‌ها و زمزمه‌ها از بعضی مسئولین دانشگاهی و نمایندگان محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی حاکی است که گزینه های متفاوتی نسبت به قبل برای ریاست دانشگاه اصفهان در نظر گرفته خواهد شد، که این گزینه ها ممکن است از افرادی با سلایق سیاسی متنوع مطرح شوند چرا که دکتر فرهادی در جلسه رأی اعتماد خود در مجلس شورای اسلامی بر خط قرمز فتنه تأکید کرد و منطقی است که ان شاء الله از اصحاب فتنه برای ریاست دانشگاه اصفهان استفاده نخواهد شد.

بر اساس اطلاع از برخی منابع آگاه، گزینه هایی که برای جایگزینی دکتر هوشنگ طالبی در سمت ریاست دانشگاه اصفهان معرفی شده اند دکتر «محمدربانی» معاون پژوهشی سابق دانشگاه اصفهان و مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر «سیدجواد امام جمعه زاده» رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد این دانشگاه، دکتر «نعمت الله اکبری» معاون پژوهشی فعلی دانشگاه اصفهان و دکتر «ولی الله میرخانی» معاون اداری و مالی دانشگاه، دکتر «منصور شریعتی» رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان، دکتر «سیدعلی اصغر میرباقری فرد» معاون آموزشی در دوران قبل، دکتر «حسن رزمجو» رئیس اسبق دانشکده علوم پزشکی اصفهان در دولت سازندگی و از دوستان و همکاران سابق دکتر فرهادی وزیر جدید علوم می باشند. لیکن در دوره فعلی به دلیل مشکلات حزبی و سیاسی و مخالفت ها و عدم تایید بعضی از مسئولین ذیربط به نظر می رسد دکتر محمد ربانی، دکتر میرخانی و دکتر امام جمعه زاده از گزینه های مورد توافق دانشگاهیان و از گزینه های محتمل برای کرسی سرپرست یا رئیس این دانشگاه به نظر می رسد.

گمانه زنی یا چانه زنی برای رسیدن به کرسی ریاست دانشگاه اصفهان

با شروع سال تحصیلی یکی از نمایندگان اصفهان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان نمود که همچنان منتظر تسریع و معرفی قطعی جایگزین دکتر طالبی هستیم. با توجه به اینکه در دوران مسئوليت سرپرست دانشگاه با شروع دولت یازدهم شأن فضای دانشگاهی با نشان دادن چراغ سبز به بعضی از سخنرانان سیاسی و عرض اندام افرادي كه اساسي ترين عقايد اسلام و تشيع را زير پا مي گذاشتند، باعث تنش آفرینی در این دانشگاه مادر استان شد، اتفاقات غیر فرهنگی و برخوردهای ناشایست سیاسی در سطح دانشگاه در زمان بیش از یکسال و نیم از سرپرستی دکتر طالبی، نمایندگان مجلس و بعضی از تشکل های دانشجویی، برخی اساتید و کارمندان راغب به ادامه مسئولیت و تایید سرپرستی ایشان نیستند.

دکتر هوشنگ طالبی

به نظر می رسد بدلیل نفوذ بعضی از جریانات سیاسی، همچنان وزیر علوم در کلاف سر درگمی به سر می برد. البته با مأیوس شدن جریان حامی دکتر طالبی از به تایید رسیدن حکم ریاست ایشان، اما اختلافات زیادی نیز با تکیه زدن معاون اداری و مالی دانشگاه بر کرسی ریاست به چشم می خورد. دکتر میرخانی که از 23 دی ماه سال 92 سکان دار معاونت اداری و مالی دانشگاه را برعهده گرفته است، از همان ابتدا گزینه ریاست برای دانشگاه اصفهان بود. البته علیرغم نشان دادن فعالیت زیاد در ساماندهی دانشگاه لیکن بدلیل اعتقاد به تمرکزگرایی برخلاف روحیه مشارکتی و استفاده از نظریات کارشناسی و مشاوره ای و نیز برخی برخوردهای کلامی مغایر با شأنیت عضو هیأت علمی، احتمال به ریاست نشستن ایشان از دکتر ربانی کمتر می باشد. گفتنی است دکتر محمد ربانی به دلیل روحیه مشارکتی و ارتباط جمعی رتبه بالاتری از معاون اداری مالی دانشگاه در رسیدن به عالی ترین مسئولیت دانشگاه را دارد. اما اخباری حاکی از آن است که دکتر سید جواد امام جمعه نیز از کسانی است که بصورت چراغ خاموش برای ریاست دانشگاه معرفی شده است. وی نیز در عرصه مسئولیت هایی که داشته است فعالیت های چشمگیری در عرصه علمی فرهنگی و اجرایی دانشگاه و استان نموده است.

دکتر ولی الله میرخانی

دکتر ولی الله میرخانی

دکتر محمد ربانی

دکتر محمد ربانی

 

دکتر سیدجواد امام جمعه

دکتر سیدجواد امام جمعه زاده

با این حال دانشگاه اصفهان فارغ از تمامی مسائل سیاسی نیاز به فضایی علمی، فرهنگی، اجرایی و بدون حاشیه های مسئولیتی و انتخاب و انتصاب افراد شایسته علمی و فرهنگی دارد و این دور از انتظار نیست که بالاترین مسئول وزرات علوم در اسرع وقت و بادیدگاه ویژه ای به آن بپردازد.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  آخه ندای اصفهان امام جمعه زاده خودش منصوب سرپرست دانشگاهه و ارتباط تنگاتنگی با تیم فعلی دانشگاه داره و روحیه انقلابی هم نداره [….]

 2. ناشناس : گفت:

  درسته نظارت دقیق وعقابی یعنی اینکه: توی هر جایی میشه کاری انجام داد از فضای دو متری تا….مستقیم ورود کنی !!!!!؟و اونوقت در سال 93از دانشکده شیمی 2 نفر رو برا کارمند نمونه انتخاب کنند چون آقای دکتر اونجا هستند و تو حوزه اداری مالی هم دو برابر معاونتای دیگه نمونه دارند و جالبه دو تا شون هم از 3 نفرسهمیه نمونه استانی میشند. اینو میگند تصمیم گیری عادلانه .

 3. حسین : گفت:

  بالا در پاسخ به یه دیدگاه دیدم از افشای چهره های هزار رنگ که یه روز نون و جاسبی می خورند ، یه روز نون و طالبی ، ویه روزم نون و رامشت وامروزم دوباره…!!!! ناراحت شدید نکنه برا اینه اولین باره این چیزا رو میشنوی آآآآآقاجان. ودر تایید فرمایش ناشناس 26/7 والبته میگند بسوزه پدر بی کسی . یا باید دای جون داشته باشی یا بابا جون با نفوذ و…. که کارت حل بشه بعدم میگند کی بود کی بود من نبودم.

 4. علی گفت:

  سلام دوستان خوب دکتر میرخانی فقط به فکر […] هیأت علمی ست پس دعا کنیم کسی بیاد که ما کارمندای بیچاره رو بیشتر از این اذیت نکنه

 5. طالبی گفت:

  ومن‏ ‏الله‏ ‏توفیق

 6. علیخانی گفت:

  لطفا اگرممکنه دکتر محمدربانی را برای شخص من معرفی کامل کنید

 7. قاسمی گفت:

  به نظر من تمام این اقایان واقعا زحمت کش هستند وواقعا لیاقت این مسولیت را دارند چون دلسوزانه قدم بر می دارند خداوند خیرشون بدهد

 8. علی گفت:

  سلامی صاف و ساده برهمه ی شما
  هرزمان برای جایگزین هرفرد فقط
  مشورت وتحقیق زمان حال نیاز دارد والبته بصورت بیطرفانه بخاطر کمی وکیفی موضوع …..
  از دانشجویان – کارکنان-بازرسی-حراست –
  امورحقوقی – دیوان عدالت اداری

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715