پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
 توهین وقیحانه به رئیس‌جمهور سابق و محمدباقر قالیباف   

روزنامه قانون به تازگی و در یک حاشیه‌سازی جدید، با انتشار مطلبی سخیف، صراحتا به قالیباف و رییس جمهور سابق کشورمان توهین کرد.

به گزارش ندای اصفهان،کنایه عارف به لاریجانی؛ خاستگاه سیاسی با هم‌نشینی تغییر نمی‌کند

محمدرضا عارف، از چهره‌های اصلاح‌طلب و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به تازگی در بخشی از مصاحبه تفصیلی خود با خبرگزاری ایلنا کنایه جالب و البته تلخی را مطرح کرده که مخاطب آن، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی است.

ایلنا در بخشی از این مصاحبه با اشاره به انتشار عکس لاریجانی در کنار خاتمی، از عارفمی‌پرسد: «آیا ما در انتخابات ۱۴۰۰ قطعاً کاندیدای اصلاح‌طلب داریم که لازم نباشد به سمت آقای لاریجانی برویم؟! به هر حال در جریان بحث تشکیل کابینه، مباحثی مطرح شد که برخی از وزرای دولت دوازدهم از هم‌اکنون به فکر دولت احتمالی لاریجانی باشند و بخواهند برای او کار کنند.»

و عارف در پاسخ گفته است: قطعاً ما کاندیدای اصلاح‌طلب خواهیم داشت. ما در شرایطی که رقیب حذف کامل ما را امضاء کرده بود، مشخصاً در سال ۹۲ حدود ۴ تا ۵ کاندیدا داشتیم. بنابر این درشرایطی که در گام‌های دهه ۹۰ موفق بودیم، آیا می‌توانیم در ۱۴۰۰ کاندیدا نداشته باشیم؟!‌ این امکان ندارد!

او همچنین تصریح می‌کند:

«قطعاً نخبگان و جوانان جریان اصلاحات اجازه نمی‌دهند که این جریان بدون کاندیدای اصلاح‌طلب وارد رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ شود. با این حال این‌که چه کسی کاندیدای ما خواهد بود و با چه مکانیزمی جلو می‌رویم، هنوز مشخص نیست. این را مطمئن باشید خاستگاه سیاسی افراد با برخی هم‌نشینی‌ها تغییر نخواهد کرد؛ افکار عمومی بسیار هوشمند است.»

*اشاره مستقیم آقای عارف به ماجرای تصویری است که در آن علی لاریجانی را نشسته در کنار محمد خاتمی نشان می‌داد و انتقادات زیادی را در بحث کمرنگ شدن خط قرمز فتنه به علی لاریجانی وارد کرد.

در کنار این انتقادات، برخی از این گفتند که لاریجانی قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری دولت سیزدهم و در سال ۱۴۰۰، در قامت «مدودف» ظاهر شود و به عنوان آلترناتیو رئیس‌جمهور روحانی پا به عرصه انتخابات بگذارد.

این تحلیل‌ها همچنین با تأیید برخی چهره‌های کارگزارانی، از این گفتند که لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ می‌تواند گزینه اصلاح‌طلبان نیز باشد…

مسئله‌ای که البته اعتراضات گسترده برخی چهره‌های جریان چپ و یا مثلاً کنایه تلخی که عارف درباره آن مطرح کرده است؛ آنرا با اما و اگرهای زیادی مواجه می‌کند.

با تمام این تفاسیر اما برخی محافل تحلیلی معتقدند پروپاگاندا درباره دکتر لاریجانی از سوی اصلاح‌طلبان با این نیت صورت می‌گیرد که قرار است در پروژه عبور آنها از روحانی، عملکرد ضعیف دولت و شکست برجام به گردن اصولگرایان بیافتد و برای این کار نیاز است تا افکار عمومی بیش از این متوجه نزدیکی لاریجانی و روحانی شود.

این محافل تحلیلی تأکید دارند که اصلاح‌طلبان چندین سال است که به حضور یک کاندیدای اصلاح‌طلب در انتخابات ۱۴۰۰ می‌اندیشند و به کمتر از آن رضایت نخواهند داد.

***

میرلوحی: بر گذشته صلوات؛ نمی‌شود خاتمی را حذف کرد…!

محمود میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایسنا اظهار کرده است:

«رقبا دیدند که نمی‌توانند اصلاح‌طلبان را حذف کنند. با وجود جفاهایی که به این جریان شده ما می‌گوییم بر گذشته صلوات و بیایید با هم آینده را بسازیم. نمی‌شود آقای خاتمی را حذف کرد. باید بپذیرند رقبا که اصلاح‌طلبان جزو متن انقلاب هستند. حالا تفاوت‌هایی هم در نظرها دارند!»

*لیدر اصلاح‌طلبان بر خلاف گفته‌های میرلوحی خیلی وقت است که از صحنه سیاسی کشور حذف شده و تنها محل ظهور و بروز او عکسهای یادگاری در کنار بازیگران سینما و تنی چند از چهره‌های سیاسی است.

این فرد که از سال ۸۸ به این سو اجازه دیدار با مقام معظم رهبری و حتی اجازه ملاقات با مسئولان دفتر ایشان را هم ندارد، تنها در گفته‌های مطبوعاتی سمپات‌هایش زیست سیاسی دارد و اینکه گفته می‌شود او با گفتن «تکرار می‌کنم» سبب پیروزی روحانی شده نیز حرفی گزافه است.

چه اگر او چنین قدرتی می‌داشت در سال ۹۲ هم می‌توانست با یک یا صد تکرار می‌کنم از عارف حمایت کند و با این کار دیگر اصلاح‌طلبان مجبور به بردگی آقای روحانی نباشند.

این فرد همچنین حمایتی بسیار رسمی‌تر و علنی‌تر را نیز در انتخابات مجلس دهم از اصلاح‌طلبان بعمل آورد اما این جریان حتی با وجود پیروزی در تهران نتوانست اکثریت مجلس را بدست بیاورد و فی‌الواقع بازنده اکثریتی شد.

از طرف دیگر، اصلاح‌طلبان به اذعان خودشان، ۱۶ سال است که در هیچ انتخاباتی پیروز حداکثری نبوده‌اند و خودشان هم گاهی یواشکی به این معنا اشاره کرده‌اند.

مثلاً چندی قبل «سعید حجاریان» تئوریسین جریان چپ در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد گفته بود: براساس قانون، جبهه دوم خرداد می تواند مجلس را بگیرد، شورا را بگیرد، ریاست جمهوری را بگیرد.

او سپس در پاسخ به سؤال خبرنگار اعتماد که پرسید: «ولی بعد از دوران آقای خاتمی، اصلاح‌طلبان دیگر هیچوقت نتوانستند به آن قدرت و جایگاه بازگردند، نه در مجلس، نه در دولت و» تصریح کرد: «درست است ولی الان بالاخره اوضاع خیلی با قبل تفاوت دارد!»

جدای از این مقولات، بر خلاف خواسته میرلوحی، نمی‌شود بر هر گذشته‌ای صلوات فرستاد!

چه اینکه فتنه بزرگ سال ۸۸ که به گواه کارشناسان از جنگ تحمیلی ۸ ساله هم سهمگین‌تر و خطرناک‌تر بود نیز بخشی از این گذشته است که در آن خون‌ها و اموال زیادی پایمال شده است.

رخدادی که ۳ چهره اصلاح‌طلب و از جمله همین شخص خاتمی! در آن نقش محوری و علمداری داشته‌اند و عملاً برای تکرار فجایع سوریه و عراق در تهران برنامه‌ریزی کرده بودند.

فلذا نه عقل، نه فلسفه حکومت و نه وجدان عمومی اجازه نمی‌دهد که به این گذشته تاریک که نیاز به «شفاف‌سازی، توبه و اصلاح» دارد؛ صلوات فرستاد و آنرا نادیده گرفت زیرا نظام اسلامی در مقابل آرای مردم و خون‌ها و اموال پایمال شده مسئولیت سنگینی دارد.

***

ژورنالیسم به روش «فرزندخوانده‌های بازجویان خشن»!

روزنامه اصلاح‌طلب قانون، به تازگی در ضمیمه طنز خود که با عنوان «بی‌قانون» منتشر می‌شود عکس‌نوشته زیر را با محتوای توهین وقیحانه به رئیس‌جمهور سابق و نیز محمدباقر قالیباف منتشر کرد.

*این روزنامه که با مارک اصلاح‌طلبی سبب‌ساز ایجاد هزینه‌های فراوانی برای جریان چپ شده است، چندی قبل نیز در تیتر اول خود، شهادت شهید محسن حججی را به دلیل اشتباه محاسباتی ایران و پرتاب موشک به سمت مقر تروریست‌ها در دیرالزور سوریه عنوان کرده بود!

توهین‌های سخیف و قجری این روزنامه اصلاح‌طلب به آقایان احمدی‌نژاد و قالیباف در حالیست که اولاً اصولگرایان هیچگاه چنین ادبیاتی سخیفی را نسبت به چهره‌های اصلاح‌طلب و حتی نسبت به فتنه‌گران و محصورین و منحرفین دولت آقای احمدی‌نژاد نیز به کار نبرده و نمی‌برند.

و فی‌المثل کسی نمی‌تواند مدعی باشد که اصولگرایان ظاهر و یا ریش و قیافه سران جریان چپ را مورد مضحکه و یا کنایه سیاسی قرار داده باشند.

و ثانیاً این طرز حرف زدن و نمایش بی‌ادبی، نتیجه روش تربیتی «بازجویان خشنی» است که در دهه شصت پونز در پیشانی بدحجاب‌ها فرو می‌کردند، اهل بازجویی با نقاب بودند، با مظنونین بدرفتاری می‌کردند، اهل شلّاق زدن فی‌المجلس بودند و گاهی هم از دیوار سفارت بالا می‌رفتند اما در دهه‌های اخیر با نقاب اصلاح‌طلبی و لیبرالیسم به میدان آمده‌اند!

بدیهیست که ژن «بازجویان خشن» در اردوگاه اصلاحات، تربیت‌کننده چنین رسانه‌ها و نویسندگان و چهره‌هایی است که اگر یک روز به مردم یا به مسئولین توهین علی‌الاطلاق نکنند؛ روزشان هرگز شب نخواهد شد…

پ.ن: همه می‌دانند که آقای احمدی‌نژاد اصولگرا نیست و علاقه‌ای هم به اصولگرایان یا اصلاح‌طلبان ندارد. ضمن اینکه همراهی اصولگرایان با او در سال ۸۴ نیز یک همراهی نقادانه و البته مقطعی بود که منجر به رفتارهایی مثل عزل مرحوم کردان و یا قیام اصولگرایان علیه حلقه انحرافی و جریان مشایی شد.

این در حالی است که اصلاح‌طلبان برای حمایت از رئیس‌جمهور روحانی، حتی عبارت «ما فدایی دولت هستیم» را نیز به کار برده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز