شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان خطاب به روحانی:
 پاسخ دانشجویان را در شأن مقام ریاست جمهوری بدهید   

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: جناب رئیس‌جمهور از شما خواستاريم كه نه مثل گذشته كه به شأن و شخصيت دانشجو توهين كرديد و آنان را بي‌شناسنامه، بزدل، تازه به دوران رسيده و بی‌سواد خطاب کردید، بلكه محترمانه و در شأن مقام رياست جمهوري پاسخ نقدهاي دانشجويان را بدهيد.

به گزارش ندای اصفهان،بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران بیانیه‌ای صادر کرده است.

در ابتدای این بیانیه آمده است: دیر زمانی است که فرهنگ نقد شدن و نقد پذیرفتن دارای اشکالات متعددی است، بی‌تردید حق طبیعی هر ایرانی است که انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت منطقی و مؤدبانه بیان کند و انتظار داشته باشد که مسؤولان و متولیان در هر رده به این نظرات توجه کنند و خود را به عنوان خدمت‌گزار مردم، در مقام پاسخ‌گویی بدانند.

در ادامه آمده است: اما باید به این نکته نیز توجه کرد که نقد کردن بی‌شک با مجادله، هتاکی و بی‌حرمتی متفاوت است. در این بین قشر نخبه‌ جامعه که دانشجویان باشند، قابل احترام و همچنین قابل اتکا هستند که باید به آن‌ها اهمیت داد.

دانشجویان دانشگاه اصفهان تاکید کردند: رئیس‌جمهور محترم در مراسمی با موضوع آغاز سال تحصیلی که در دانشگاه تهران برگزار شد به ایراد سخنانی پرداختند و ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به چند موضوع اشاره کردند، اما موضوعی که به شدت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت منع دانشجویان از صحبت کردن در مقابل رئیس‌جمهور بود و همین امر موجب نارضایتی قشر دانشجو در سراسر کشور شد.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: این مهم در حالی اتفاق افتاد که رئیس‌جمهور طبق معمول در ابتدای سخنان خود به موضوع نقد آزادانه اشاره کردند و با کنایه زدن به جناح مخالف که چرا از ابتدای انقلاب دیوار یک جناح همیشه کوتاه بوده است، فرمودند که فضای نقد باید برای همه‌ جناح‌های سیاسی فراهم باشد.حدود ۴۰ سال از طول عمر انقلاب اسلامی، دوستان و هم نظران جناب روحانی در مرکز قدرت قرار داشتند و حال می‌گویند از ابتدای انقلاب دیوار این جناح کوتاه بوده است که می‌شود گفت مظلوم‌نمایی می‌کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان در ادامه این بیانیه تصریح کرد: دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان از این برخورد رئیس‌جمهور محترم با قشر دانشجویان بسیار ناراضی بوده و این‌گونه بی‌مهری‌ها را دوام نمی‌آورند و در صورت تداوم، شاید در مواضع همکاری‌های مهم خود با دولت محترم شانه خالی کرده و شما را با چالش فقدان نیروی فکری مواجه کند.

دانشجویان دانشگاه اصفهان تأکید کردند: جناب رئیس‌جمهور نخست از شما خواستاریم که نه مثل گذشته که به شأن و شخصیت دانشجو توهین کردید که شما بی شناسنامه، بزدل، تازه به دوران رسیده و بی‌سواد هستید، بلکه محترمانه و در شأن مقام ریاست جمهوری پاسخ نقدهای دانشجویان را بدهید. ثانیاً سریع‌تر وضعیت وزارت علوم را مشخص کنید تا شاید افراد با کفایت به محل‌های کارشان برگردند و مشکلی از دانشجویان حل شود و در این بازار دغدغه‌های مختلف دانشجویی این مورد برطرف شود و کمی آرامش خاطر گیرند.

در انتهای این بیانیه آورده شده است: ثالثاً جناب روحانی، مواضع ما در مورد سران فتنه که خسارات بسیار سنگینی در طول ٨ ماه بر بیت‌المال وارد کردند همان مواضع مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی است؛ همان‌طور که ایشان به سران فتنه با غضب نگاه می‌کنند ما هم همین دیدگاه را داریم، پس به عنوان قشر نخبه جامعه به شما توصیه می‌کنیم مواضع خود را دقیقاً مشخص کنید نه اینکه در سخنان خود از کلمات منصوب به افراد معلوم‌الحال برای خوشایند برخی استفاده کنید. امید است که به فضل خداوند و با هدایت رهبر معظم انقلاب و با یاری دانشجویان، کشتی انقلاب اسلامی در مسیر خود حرکت کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز