چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸

موضع ضعف آمریکا و تلاش برای فرافکنی؛

ضربه روحی به حامیان بشار اسد پس از شهادت سردار همدانی!

پس از طرح گسترده سقوط موشک های روسی در ایران، اینبار رسانه های آمریکایی از شکست روحی حامیان بشار اسد می گویند ...

به گزارش ندای اصفهان، پایگاه شبکه “سی ان ان” آمریکا (CNN) در خبری تحت عنوان “ضربه روحی با کشته شدن ژنرال ایرانی به دست داعش در سوریه” به شهادت سردار حسین همدانی در سوریه پرداخته و سعی در فضا سازی رسانه ای در این رابطه دارد.

پس از مدت ها حضور نظامی بی ثمر آمریکا در عراق و سوریه، رسانه های آمریکایی در قبال همکاری تاثیرگذار روسیه و ایران، واکنشی از موضع ضعف نشان داده و با طرح مسائلی چون سقوط موشک های روسی، شکسته شدن روحیه حامیان بشار اسد و … برای ایفای نقش تخریبی در این رابطه تلاش می کنند.

در گزارش “سی ان ان” آمده است: «بر اساس اظهارات یکی از مقامات اطلاعاتی آمریکا، کشته شدن یک فرمانده ارشد نظامی ایران در هفته جاری [میلادی] در سوریه، ضربه ای روحی برای عناصر حامی “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه بود.»

این رسانه آمریکایی همچنین نوشت: «بسیاری از تحلیلگران در واشنگتن همچنین کشته شدن یک فرمانده سپاه پاسداران به دست داعش را از یک سو نمایانگر میزان حضور ایران در سوریه و از سوی دیگر شرایط بحرانی بشار اسد دانسته اند.»

در این گزارش به نقل از “روئل مارک گرشت” کارشناس اسبق بخش خاورمیانه سازمان سیا، آمده است: «او مسئولیت علمیات های داخل سوریه را بر عهده داشته و در تمامی مسائل مربوط به آن دخیل بوده است؛ در نتیجه کشته شدن او به احتمال زیاد در کوتاه مدت، خسارتی بسیار قابل توجه است.»

“سی ان ان” همچنین، شهادت سردار همدانی را شکستی برای مبارزان حامی دولت سوریه عنوان کرده و در ادامه این گزارش باز هم ادعای سقوط چهار موشک روسی در ایران را تکرار کرده است. این خط خبری را ابتدا شبکه سی ان ان، به نقل از “برخی مقامات آمریکایی” آغاز نمود و پس از انتشار گسترده خبر در دیگر رسانه‌ها، وزیر دفاع آمریکا پا به میدان گذاشت و مدعی شد این خبر حقیقت دارد.

روسیه بلافاصله پس از گزارش‌ سی ان ان و اظهارات وزیر دفاع آمریکا، ماجرا را تکذیب کرد. سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز خبر سقوط موشک‌های روسی در خاک ایران را تکذیب کرد. وی ضمن رد این خبر، به شبکه اول سیما گفت که آمریکایی‌ها می‌خواهند با انتشار چنین اخباری اقدامات روسیه در سوریه را بی‌اهمیت و ضعیف جلوه دهند.

۵

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز