یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
 آمانو: تأیید می‌کنم که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند بوده است   

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر تأیید کرد ایران به تمام تعهدات خود در چارچوب توافقنامه هسته‌ای عمل کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در رم تأیید کرد ایران به تعهدات خود در چارچوب توافقنامه هسته‌ای که سال ۲۰۱۵ با قدرتهای بزرگ امضا کرد، کاملا عمل کرده است.

آمانو در آغاز کنفرانس مقابله با تسلیحات هسته ای در رم گفت: «من تأیید می کنم که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافقنامه هسته‌ای پایبند بوده است.»

آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از این، ماه گذشته نیز اعلام کرده بود ایران به خوبی به تعهداتش عمل می کند. این در حالی است که واشنگتن حملات خود علیه این توافقنامه را افزایش می دهد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به نوبه خود خاطر نشان کرد پایبندی ایران به تعهداتش در زمینه توافقنامه هسته ایپیش از این هشت بار مورد تایید قرار گرفته است.

موگرینی در کنفرانسی ویدیویی در رم اعلام کرد هم اکنون زمان آن رسیده است تا «در همکاری بین المللی کانال های جدیدی را بگشائیم و یقینا زمان از بین بردن این کانال ها نیست.»

وی با اشاره به توافقنامه هسته ای ایران و امکان عدم تأیید آن از طرف آمریکا افزود هم اکنون در برابر تهدید کره شمالی «ما نمی توانیم جبهه جدیدی را باز کنیم.»

 

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فرانسه

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق