جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵

تونل کوهرنگ ۳ و بهشت آباد نیاز آبی اصفهان و چهارمحال را رفع میکند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که تونل سوم کوهرنگ و بهشت آباد به بهره برداری رسیده بود امروز نیاز آبی دو استان رفع می شد.

به گزارش ندای اصفهان،حیدرعلی عابدی اظهار داشت: اگر دو پروژه آبی تونل سوم کوهرنگ و بهشت آباد به بهره برداری رسیده بود، دیگر استان چهار محال و بختیاری از نظر توسعه کشاورزی و آب شرب مشکلی نداشت و اصفهان نیز با کمبود آب مواجه نبود.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه افرادی با اشکال تراشی مانع اجرای تونل سوم و همچنین بهشت آباد شده اند، هیچ راهی در وضعیت فعلی جز مدیریت و اجرای انضباط شدید برای رعایت سقف سهمیه ها باقی نمانده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همانطور که در مصوبات شورای عالی آب قید شده است، دو استان اصفهان و چهار محال و بختیاری دچار کمبود آب هستند و تا این دو پروژه اجرا نشود ناگزیر باید نظارت دقیق بر برداشت‌ها صورت بگیرد تا هیچ استانی بیشتر از سقف خودش برداشت نکند.

وی اعلام کرد: تمام مشکلات آبی در دو استان از زمانی پیش آمد که نگاه ما به آینده نبود و تا زمانی که به منابع اضافه نشود دو استان باید در اولویت بندی آب طبق سقف سهمیه استانی عمل کنند.

عابدی گفت: وزارت نیرو حق دارد فقط در حد ۴۰۰ میلیون متر مکعب نه بیشتر مجوز برداشت (تخصیص) دهد و اگر بیشتر از این سقف تعیین شده برداشتی صورت پذیرد اجبارا از حق آبه های کشاورزان برداشت می شود که این را نه شرع می پسندد و نه مطابق با قوانین است.

وی بیان داشت: شکی نیست که آب جزء انفال است ولی باید به این مسئله توجه کرد که زاینده رود انفال نیست زیرا زاینده رود از دو قسمت، شامل تونل اول و رودخانه طبیعی تشکیل شده است که جزء حق آبه کشاورزان بوده و جزء انفال محسوب نمی شوn.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715