جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی ورزشي
چاپ خبر
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱

به مولفه های غیر خدایی دل بسته ایم؛

از بازیکن فوتبال بین المللی تا وزیر برند!

منصوریان بارها صحبت از یک بازیکن بین المللی کرد و فصل جدید نیز نه تنها پژمان منتظری و جباری به ظاهر بین المللی را به استقلال اضافه کرد بلکه ترکیب جوان و پویای استقلال را چنان زیرو و رو کرد که نتیجه ای جز ناکامی هفت هفته ای برای استقلال و درنهایت استعفای خودش نداشت

ندای اصفهان- مهندس بابک حیدری

ابتدا به دو مقدمه زیر توجه کنید؛

مقدمه اول: ورزشی بوده و هستم و قصد استفاده سیاسی از ورزش را ندارم.

مقدمه دوم: پیش نویس این یادداشت را در زمان بررسی صلاحیت کابینه نگاشتم ولی بدلیل حضور در سفری پر خیر و برکت فرصت نهایی شدن آن مهیا نشد و هم اکنون در شرایطی تکمیل شد که بخش اول آن محقق شده است.

***

بخش اول) شاید یکی از موفق ترین سرمربیان لیگ برتر فوتبال کشور در فصل قبل علیمنصور استقلالی ها یا همان علی رضا منصوریان بود که علیرغم شروع ناموفق ابتدای فصل و مصدومیت های فراوان بازیکنان و محدودیت در پنجره نقل و انتقالات و…، استقلال را در پایان لیگ در رده دوم جدول قرار داد و اگر پیروزی ها و امتیازات پیاپی پرسپولیس در ابتدای فصل نبود شاید و فقط شاید، استقلال قهرمان لیگ بود.

منصوریان در هفته های پایانی لیگ و سپس  بعد از شکست سنگین در مقابل العین بارها صحبت از یک بازیکن بین المللی کرد و فصل جدید نیز نه تنها پژمان منتظری و جباری به ظاهر بین المللی را به استقلال اضافه کرد بلکه ترکیب جوان و پویای استقلال را چنان زیرو و رو کرد که نتیجه ای جز ناکامی هفت هفته ای برای استقلال و خودش نداشت و در نهایت به استعفا از سرمربی گری این تیم تن داد.

بخش دوم) و اما در زمان بررسی صلاحیت کابینه، آقای حسن روحانی رییس جمهور محترم، آقایان بیژن زنگنه، محمدجواد ظریف و عباس آخوندی  را برند بین المللی معرفی کردند چرا که آقای زنگنه برای جذب سرمایه در حوزه انرژی موفق هستند، دیگران برای دیدار با آقای ظریف سر و دست می شکنند و همچنین آقای آخوندی بهترین هواپیماها را برای کشور به ارمغان آورده اند و می آورند.

با توجه به اینکه بررسی موشکافانه سیاست های کاری و توفیق این سه بزرگوار در دولت اول آقای روحانی منوط به تطبیق عملکرد حوزه های فوق با افق ۱۴۰۴ و در حوزه اختیارات مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام است از این مهم می گذریم، ولی آنچه قابل تامل است نوع اندیشه و نگاه آقای روحانی به عنوان یک روحانی است.

خدایش رحمت کند شهید سعید، حریرچیان را. در جلسه ای که بیش از یک دهه قبل و پس از افطار در جمع تعدادی از مدیران صنعتی توفیق بهره مندی از راهنمایی های ایشان را داشتیم، از نقاط ضعف برخی از مدیران نظام، به تفکر سکولار اشاره کردند که علیرغم ظاهری دینی و انقلابی به مولفه های غیر خدایی دل بسته اند و در واقع همان سکولارهای ترکیه ای هستند با ظواهری شرعی مانند ریش و انگشتر عقیق و یقه بسته دیپلماتی یا غیردیپلماتی.

آفتی که نه امروز بلکه سال هاست گریبانگیر نظام است و کارامدی بخش هایی از نظام را زیر سوال برده، دل بستن به توانایی های فردی و مهارت های شخصی است در حالیکه در منظومه تفکر و حکومت اسلامی: ۱- تحکیم و تعمیق ارتباط مدیران با خدا و بندگانش، ۲- برایند تلاش مدیران در راستای خدمت به عیال الله و ۳- بهره گیری از تمام توانایی های فردی و مهارت های شخصی با توکل بر حضرت حق و امید به برکت خدا به گام ها و قدم های مدیران اصالت دارد.

آنچه در مدیران موفق و توانمندی همانند شهیدسعید، تهرانی مقدم مشاهده می شود رنگین کمان زیبایی از اصول فوق الذکر است که نتیجه آن افتخار و اقتدار و آرامش ایران و ایرانی و سربلندی مسلمانان و آزادگان در اقصی نقاط دنیا است.

البته و صد البته آقای روحانی نه تنها به عنوان یک روحانی از این اصول فوق غافل نبوده و نیستند بلکه بواسطه  همنشینی با حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری و بزرگوارانی چون شهید مظلوم دکتر بهشتی و آشنایی با مشی آنان به عنوان مدیرانی متخلق به این ویژگی ها، در این مسیر علم و آگاهی کافی را دارند و ان شاءالله در بیان و عمل نیز ضمن تاکید بیشتر و عملی تر بر بهره گیری از توانمندی های خدادادی این مرز و بوم- تا بیگانگانی که نتیجه اعتماد به آنان روز به روز بیشتر مشخص می شود – و مدیرانی که به غیر از لطف و مدد خدا به نیرو و قدرت دیگری اعتماد ندارند، در مسیر خدمت به مردم این مرز و بوم گامهای موثرتری برخواهند داشت.

خدای بزرگ توفیقشان دهد و در این مسیر پرفراز و نشیب در محضر حضرت حق و خلق الله سربلند و سرافراز باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق