چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

گزارش مقایسه‌ای از تاکسی‌های آنلاین

کدام تاکسی اینترنتی موجود در اصفهان را انتخاب کنیم

با افزایش تعداد تاکسی‌های اینترنتی و رقابتی که بینشان به وجود خواهد آمد سؤالی بزرگ در ذهن مخاطبان آن نقش بسته است که «کدام برنامه درخواست اینترنتی خودرو در اصفهان را انتخاب کنیم؟».

به گزارش ندای اصفهان، مدتی است که تاکسی‌های اینترنتی در شهر گنبدهای فیروزه‌ای راه افتاده‌اند و با وجود مشکلات مختلفی که از جهات مختلف سر راهشان قرار گرفت اما تعدادشان در حال زیاد شدن است و دیگر فقط به یکی دو شرکتی که در ابتدای کار اصفهان را در انحصار داشتند خلاصه نمی‌شود.

در ابتدای آغاز به کار این تاکسی‌های اینترنتی رقابت اصلی بین تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها تاکسی بی‌سیم‌ها و تاکسی‌های شهری بود اما با افزایش تعداد این تاکسی‌های اینترنتی و رقابتی که بینشان به وجود خواهد آمد سؤالی بزرگ در ذهن مخاطبان آن نقش می‌بندد که «کدام تاکسی اینترنتی را برای سفر خود انتخاب کنم؟».

در پاسخ به این سؤال پارامترهای مختلفی دخیل هستند که موجب می‌شوند مسافر در بین تاکسی‌های اینترنتی یکی را برای جابجایی انتخاب کند، در این گزارش با در نظر گرفتن برخی پارامترهای کمی که بیشتر مدنظر مخاطبان تاکسی‌های اینترنتی است سعی کردیم تا مقایسه‌ای در بین سه تا از شرکت‌های تاکسی اینترنتی در اصفهان داشته باشیم؛ در ابتدا متنی که این شرکت‌ها با عنوان «درباره ما» در سایت خود قرار داده‌اند در زیر می‌بینیم.

* تپسی

تپسی (TAP30) سامانه هوشمند درخواست تاکسی است که در حال حاضر در شهرهای تهران، کرج و اصفهان خدمات خود را ارائه می‌دهد، تپسی از طریق اپلیکیشن موبایل و پنل سازمانی، شما را با سفیران (رانندگان) مرتبط می‌سازد؛ شما به راحتی، با دو کلیک می‌توانید درخواست خودرو دهید و سفری با کیفیت، ایمن و ارزان را تجربه کنید.

* دُرشکه

اولین و بهترین اپلیکیشن درخواست تاکسی در اصفهان، پس از نصب دُرشکه بر روی گوشی هوشمند خود تنها با دو کلیک مبدأ و مقصد خود را انتخاب کنید و پس از مشاهده هزینه سفر با ارسال درخواست خودرو، در کوتاه‌ترین زمان سفر خود را آغاز کنید.

* اسنپ

دنبال یک راه ساده و سریع برای درخواست خودرو هستید؟ اسنپ را از دست ندهید، با اپلیکیشن اسنپ شما تمامی رانندگان اطرافتان را به صورت زنده می‌بینید؛ فقط کافی است مبدأ و مقصدتان را مشخص کرده و درخواست اسنپ دهید تا نزدیک‌ترین خودرو شما را تا مقصد همراهی کند، به وسیله پرداخت آنلاین و اعتباری دیگر نیازی به پول نقد نیست و شما به راحتی می‌توانید هزینه سفر خود را از طریق کارت اعتباری و افزایش اعتبار حساب کاربری خود پرداخت کنید.

ما در اسنپ با پشتیبانی ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل هم شما را تنها نخواهیم گذاشت و تمامی سؤالاتتان در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده می‌شود، در حال حاضر اسنپ در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز و مشهد فعال است.

* در دسترس بودن در ساعات مختلف

سراغ بررسی پارامترها رفتیم و در ابتدای امر به یکی از مهم‌ترین پارامترها یعنی در دسترس بودن در ساعات مختلف شبانه روز پرداختیم به همین منظور خیابان ۲۴ متری را به عنوان یک نقطه ثابت برای مقایسه انتخاب کردیم و در ساعات مختلف شبانه روز مورد بررسی قرار دادیم.

حدود ساعت ۷ صبح

همان‌طور که در عکس‌ها مشخص است در ساعت حدود ۷:۳۰ صبح اسنپ ۶ خودرو سپس درشکه ۴ خودرو و نهایتاً تپسی بدون خودرو در دسترس نشان داده شده است.

حدود ساعت ۲ بعد از ظهر

برای حدود ساعت ۲ که نزدیک به پایان ساعت اداری برخی ادارات به حساب می‌آید اسنپ با ۱۰ خودرو، تپسی با ۹ خودرو و درشکه با ۴ خودرو به ترتیب بیشترین تعداد خودرو در دسترس را دارا هستند.

حدود ساعت ۱ بامداد

ساعتی پس از نیمه‌شب یعنی حدود ساعت ۱ بامداد را نیز در مقایسه آوردیم که نتایج آن طبق عکس‌های بالا برای تپسی و اسنپ به تعداد برابر ۷ خودرو در دسترس و درشکه با تعداد ۴ خودرو بود.

* کرایه کمتر

سپس به بررسی موضوع مهم تفاوت در کرایه‌ها پرداختیم برای این کار ۳ مسیر متفاوت را انتخاب کردیم و هر سه تاکسی مورد نظر را در هر مسیر و در زمان خاص خود مقایسه کردیم، به طور مثال در ابتدا مسیری با مبدأ خیابان ۲۴ متری به سه‌راه حکیم نظامی انتخاب شد.

همان‌طور که می‌بیند هزینه دو شرکت تپسی و اسنپ به طور برابر ۶هزار و ۵۰۰ تومان اما درشکه با هزار تومان بیشتر به مبلغ ۷هزار و ۵۰۰ تومان است.

خیابان وحید به پارک ملت ملک شهر

طبق عکسی که مشاهده می‌کنید، مسیر خیابان وحید به پارک ملت ملک شهر از طریق تپسی و درشکه کرایه‌ای معادل ۷ هزار تومان را محاسبه کرده است و اسنپ با هزار تومان بیشتر هزینه ۸ هزار تومانی را به مشتری پیشنهاد می‌دهد.

میدان انقلاب به شاهین‌شهر

و در مسیر سومی که در مقام مقایسه قرار گرفت سعی شد از یک مسیر طولانی استفاده شود تا مقایسه‌ها کامل‌تر باشد، در این قسمت مسیر میدان انقلاب به شاهین‌شهر انتخاب شد که باز هم تپسی و درشکه هر دو یک مبلغ ۱۳ هزار تومانی پیشنهاد داد و اسنپ مبلغی معادل ۱۶ هزار و پانصد تومان تعیین کرد.

* در دسترس بودن

سپس به یکی از پارامترهای مهم برای مسافران پرداختیم و آن در دسترس بودن ماشین است تا همان‌طور که در شعار شرکت‌های تاکسی اینترنتی هم بیان شده مخاطب بتواند در کم‌ترین زمان ممکن ماشینی را برای جابجایی در شهر پیدا کنند، به همین دلیل در ابتدا زمان پیش از ظهر که یکی از زمان‌های خلوت ترافیکی در شهر است را انتخاب کردیم و چند نقطه مختلف در شهر را مورد برسی قرار دادیم.

حدود ساعت ۱۱ تا ۱۲

در ابتدا نگاهی به میدان بزرگمهر که یکی از مسیرهای پرتردد شهر اصفهان است انداختیم و همان‌طور که در عکس‌ها مشخص است تپسی با ۲۱ ماشین بیشترین خودرو در دسترس سپس اسنپ با ۸ ماشین و نهایتاً درشکه با ۲ ماشین کم‌ترین خودرو در دسترس را دارد.

سپس سراغ میدان آزادی به عنوان یکی دیگر از نقاط پرتردد رفتیم و طبق عکس‌هایی که مشاهده می‌کنید تپسی ۳۹ خودرو، اسنپ ۸ خودرو و در کمال تعجب درشکه بدون خودرو در دسترس است.

همچنین خیابان امام خمینی (ره) رو به روی پارک قلمستان مورد بررسی قرار گرفت و باز هم تپسی با ۱۰ خودرو، اسنپ با ۹ خودرو و درشکه با ۱ خودرو در دسترس مشاهده شد.

علاوه بر این نقاط، سراغ نقاطی که پایانه‌های شهر اصفهان به حساب می‌آیند و مسافران پس از ورود به شهر قصد رفتن به نقاط مختلفی در شهر را دارند و البته کرایه تاکسی‌ها در این نقاط معمولاً گران‌تر از تاکسی‌های شهری است، رفتیم و در عکس‌های بالا پایانه کاوه در مقام مقایسه قرار گرفت که تپسی با ۲۴ خودرو، اسنپ با ۱۰ خودرو و درشکه با ۳ خودرو بیشترین خودرو در دسترس را دارند.

فرودگاه شهید بهشتی نقطه دیگری است که محل آمد و شد مسافران و ورود آن‌ها به اصفهان است که طبق عکس‌ها بر خلاف نقاط مورد بررسی قبلی، اسنپ با سه ماشین بیشترین تعداد خودرو در دسترس را دارا بود و دو شرکت دیگر خودرویی در دسترس نداشتند.

نهایتاً نیز راه‌آهن اصفهان مورد بازدید قرار گرفت که در این نقطه از شهر تپسی با ۲۱ خودرو در دسترس با اختلاف بالا نسبت به اسنپ با ۵ خودرو در دسترس و درشکه با ۱ خودرو در دسترس قرار دارد.

* طرح‌های تشویقی

شرکت‌های تاکسی اینترنتی برای جذب مخاطبان بیشتر برای آن‌ها طرح‌های تشویقی و سفرهای رایگان قرار می‌دهند که در هر کدام از شرکت‌ها در قیمت و نوع طرح تفاوت‌هایی با دیگر شرکت‌ها وجود دارد

تپسی

در تپسی روش کار بدین شکل است که شما با ارسال کد اختصاصی خودتان به یکی از دوستان، کاری می‌کنید تا در اولین سفری که انجام می‌دهد، ۵ هزار تومان تخفیف دریافت کند، پس از پایان سفر آن‌ها نیز ۱۰ هزار تومان به حساب تپسی شما افزوده خواهد شد و می‌توانید در سفرهای خود از آن استفاده کنید.

اسنپ

در اسنپ نیز مثل تپسی، شما با ارسال کد مخصوصی برای دوستان خود، به آن‌ها ۸ هزار تومان اعتبار اسنپی هدیه می‌دهید و در صورتی که دوست شما اولین سفر خودش را با اسنپ به پایان برساند، شما ۱۵ هزار تومان اعتبار دریافت خواهید کرد. اگر هم سفر شما بیش از ۱۵ هزار تومان هزینه داشته باشد، تفاوت آن را پرداخت می‌کنید.

درشکه

در مورد درشکه، ساز و کاری طراحی شده اما از طریق نرم‌افزار این شرکت قابل تشخیص نیست، ظاهراً در درشکه امتیازبندی برای این کار طراحی شده است.

شرکت‌های تاکسی اینترنتی خدمات ویژه دیگری نیز در برخی شهرها مثل تهران دارند که در اصفهان هنوز فعال نشده است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. محمدعلی گفت:

  اولا این سیستما باید روی تاکسیهای رسمی باشد نه مثل این شرکتها که هیچ تخصصی در ضمینه حمل ونقل ندارن وحکم قاشوق نشسته دارن وهر کی ازراه میرسه رو راه میدن وشغل کاذب درست کردن ونون هزاران نفر تاکسیدار بیچاره وتاکسی تلفنیهای در بدر که این همه پول دادن تا کار قانونی انجام بدن رو بریدن ومعیشت اونا رو به خطر انداختن در ثانی این شرکتها همشون […] چون هم کمیسیون میگرن هم این پولها که اعتباری پرداخت میشه به حساب اونا میره وبعد چند روز به راننده میدن وهمین خوابیدن پول به حساب اوناببینین چه کار کردی براشون میشه من خودم راننده تب سی هستم ونزدیک یک ماهه ۶۵۰۰تومان از شرکت طلب دارم وهردفعه جواب الکی میدن خواهشان برای این […] تبلیغ نکنین بعدشم توخارج این سیستما رو روی تاکسیهای رسمی شون دارن نه مثل اینجا واین شرکتهای […]

  • جبار گفت:

   با سلام محمد علی در پاسخ شما دوست بزرگوار باید عرض کنم که من خودم راننده تپ سی هستم اگر پولی طلب داشته باشم بعد از ۲۴ ساعت واریز میکنن به کارتی که خودم ثبت کردم حتی شده هزاروپونصد هم ریختن حساب بعدش درسته تاکسی زردها پول دادن مجوز گرفتن ولی بی انصاف تر از،تاکسی بی سیم ها و تاکسی زردها نداریم اخه مسیری که دربست ۱۰ هزاره اونا ۲۵ هزار میگیرن تاکسی فرودگاه که دیگه واویلا داره

 2. ملت گفت:

  یک روز با چاهارپایان میرفتند از جای به جای حالا با چه . خوب یک روز تاکسی کار راحتی برای مردم بود و یک روز تاکسی تلفنی اضافه شد و حالا اینترنتی و فردا نوعی دیگر نون چه کسی را چه کردیم نیست باید مردم را در نظر گرفت و با رقابت در سیستمهای تازه و راحت تر هر روز بهتر از روز دگر باشد واین روش امروز بهترین است تاکسی تلفنی هم باید حجم کارش را تطبیق با ظرفیت کاری خود کند همچنین تاکسیهای ازاد هم همینطور طبق ظرفیت احتیاج جامعه جای اعتراض نیست الان نانوائی سنگک هرجای هست و از صبح زود تا نیمه شب بدون تعطیلی کار میکنند خوب همه هم راضی هستند حالا باید گفت ضرری برای نانوای دیگر است به هیچ وجه چون راحتی مردم در اولویت است

 3. امید گفت:

  تاکسی های رسمی به ویژه تاکسی های فرودگاه ، واقعا بی رحم و گرانند . خیلی بی رحم.

 4. مینا گفت:

  با کد معرف […] در اپلیکیشن تاکسی آنلاین دینگ،ثبت نام کن و ٧٠٠٠ تومن اعتبار رایگان واسه سفر اولت بگیر https://dinnng.ir/#down-sec

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز