دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۶
وقتی چشم بادامی ها برایمان تصمیم می گیرند!
 شهربازی شهر رویاها به نام اقشار کم درآمد به کام اقشار پر درآمد   

چینی ها با اینکه کمتر از ۳۰ درصد سرمایه گذاری را در شهر رؤیاها داشته اند اما به بهترین شکل برای مدیران اصفهانی تصمیم گرفتند تا سود خوبی به جیب بزنند و مردم اصفهان هم که ۷۰درصد سرمایه گذاری از جیبشان رفته است هنوز هم با تعرفه های عجیب و غریب باید سود شرکت چینی را تضمین کنند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، نمی دانم تابستانی که گذشت چند کودک به خاطر هزینه زیاد شهربازی رؤیاها با چشم گریان به خانه بازگشتند و یا به همان وسایل بازی رنگ پریده پارک های شهر رضایت دادند، اما قطعا آمارشان کم نیست؛ بچه هایی که از شهریور سال گذشته که روبان شهربازی رؤیاها چیده شد برای خود رؤیا پردازی ها کردند و حالا قدرت مالی خانواده اجازه نمی دهد تا بیشتر از یک ماکت آن هم از فاصله چند متری شهربازی رؤیاها را ببینند.

قرار بود شهر رؤیاها با همه ۹۳ بازی هیجان انگیزش برای همه کودکان و حتی جوانانی که به دنبال تفریح سالم هستند خاطره بسازد اما…

این شهربازی با تعرفه رؤیایی ۴۰ هزار تومانی برای هر نفر خوب توانست نقش یک شکاف دهنده بین مردم را بازی کند و به خوبی آنان را به طبقات مختلف تقسیم کرد تا همچنان پولدارها بتوانند از امکانات ایجاد شده در اصفهان بهترین بهره را ببرند و قشر متوسط و نیازمند جز حسرت چیزی نصیبشان نشود.

شهر رویاها

چینی ها با اینکه کمتر از ۳۰ درصد سرمایه گذاری را در شهر رؤیاها داشته اند اما به بهترین شکل برای مدیران اصفهانی تصمیم گرفتند تا سود خوبی به جیب بزنند و مردم اصفهان هم که ۷۰درصد سرمایه گذاری از جیبشان رفته است هنوز هم با تعرفه های عجیب و غریب باید سود شرکت چینی را تضمین کنند.

و ماجرا وقتی جالب تر می شود که چشم بادامی ها برای ما تصمیم می گیرند که چطور برای بلیت شهر رؤیاها تعرفه گذاری کنیم تا آنها متحمل ضرر و زیان نشوند. درحالی که چندی پیش شهردار اصفهان از خرده فروشی بلیط این شهربازی به مبلغ ۲۰ هزارتومان هم خبر داده بود اما باز با مخالفت طرف چینی این تصمیم اجرایی نشد (+).

نرخ ورودی به شهربازی رؤیاها بر حسب اندازه قد پیشنهاد شرکت چینی به مدیران اصفهانی است و تصمیمی غیر متعارف در فرهنگ ایرانی که از سوی مدیران نه تنها با اعتراض جدی مواجه نشد بلکه به اجرا هم گذاشته شد. قبل از ورود به محوطه این شهربازی قد افراد اندازه گیری می شود و این به معنای تحمیل فرهنگ چینی‌ها به مردم پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین است که از سوی مدیران شهری اصفهان نه جایگزینی برای آن مطرح و نه با مخالفت جدی روبرو شد و همین موضوع باعث رنجش خاطر شهروندان شده است.

قرار بر این است تا افراد با قد ۱۱۰ سانتی متر بصورت رایگان، افراد دارای قد ۱۱۰ تا ۱۴۰ سانتی متر با ۳۰ هزار تومان و افراد با قد ۱۴۰ سانتی متر به بالا ۴۰ هزار تومان برای ورود پرداخت کنند.

از این که بگذریم، چشممان به مصوبه جدید مدیریت شهری روشن می شود که استفاده از شهر رؤیاها برای سالمندان و معلولان که شاید حوصله، هیجان و توان استفاده بسیاری از بازی ها را ندارند و هر روز در خیابان ها و معابر شهر با هزار مشکل ریز و درشت روبرو می شوند رایگان می شود تا ضعف مدیریت و تصمیم گیری بیش از پیش رخ بنماید!

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز