جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲

آئین شروع به کار شورای اسلامی شهرستان اصفهان؛

فرماندار اصفهان: دوری از مسائل حاشیه ای به جد از سوی شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان دنبال شود

اصغر برشان: حضور قوی و جدی نمایندگان استان اصفهان در شورای عالی کشور می‌تواند منزلت اصفهان را در مراکز دیگر کشور ارتقا ببخشد/ عباس جلالی رئیس و مجتبی محسنی اژیه به عنوان نایب رئیس انتخاب شدند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، صبح امروز احمد رضوانی فرماندار اصفهان به همراهی تنی چند از معاونین و نمایندگان شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان اصفهان طی نشستی با عنوان آئین شروع بکار شورای اسلامی این شهرستان ضمن تشریح برخی از وظایف شورا اظهار کرد: بدون شک حل مشکلات و معضلات مردم و جامعه مهمترین ماموریت اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر است لذا دوری از مسائل حاشیه ای باید به جد از سوی شوراهای اسلامی دنبال شود.

وی با اشاره به وظایف شوراهای اسلامی در انتخاب شهردار شهرهای تبعه گفت: امیدواریم به زودی تعداد معدود شهرهایی که همچنان بدون شهردار باقی مانده اند طی تصمیم شوراهای محترم شهرهای مذکور، اقدام به تعیین و انتخاب شهردار شهرهای خویش نمایند.

فریبرز امیری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری اصفهان با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در راستای تشکیل شوراهای مختلف بخشی و شهرستانی بیان کرد: با توجه به آئین نامه انتخابات، هئیت رئیسه شورای شهرستان، آقایان برشان و مومنیان به ترتیب به عنوان رئیس و منشی هیئت رئیسه سنی تعیین می شوند.

در ادامه اصغر برشان، رئیس سنی شورای اسلامی شهرستان اصفهان با توضیح نکاتی پیرامون ظرفیت های شورای اسلامی شهرستان بیان کرد: استفاده از ظرفیت های ویژه شوراهای فرادستی می تواند در حل معضلات و مشکلات شهرهای مختلف اصفهان مثمر ثمر باشد؛ همچنین حضور قوی و جدی نمایندگان شهرستان اصفهان در شورای اسلامی استان و در پی آن عضویت نماینده شورای اسلامی استان اصفهان در شورای عالی کشور می‌تواند منزلت اصفهان را در نگاه نمایندگان مراکز دیگر کشور ارتقا ببخشد.

وی در ادامه با قرائت سوگندنامه مربوط به اعضای شورای اسلامی شهرستان، تشریح قانون انتخابات هیئت رئیسه این شورا و اجرای آئین مربوط به شروع به کار شورای مذکور، اقدام به اجرای دستور کار این نشست و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان اصفهان کرد.

در این نشست که با دستور کار انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان اصفهان برگزار شد، عباس جلالی نماینده شورای اسلامی شهر تودشک در رقابت با اصغر برشان نماینده شورای اسلامی شهر اصفهان با کسب 12 رای از 20 رای حاضر به سمت رئیس شورای اسلامی شهرستان انتخاب شد.

همچنین مجتبی محسنی اژیه نماینده شورای اسلامی شهر اژیه در رقابت با محمدعلی جعفری هرندی نماینده شورای اسلامی شهر هرند با کسب آرای مساوی و به علت تصریح قانون مربوطه به اولویت بالاتر ایثارگران به عنوان نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان اصفهان تعیین گردید.

همچنین در ادامه محمدعلی مومنیان نماینده شورای اسلامی کوهپایه در رقابت با بتول عبداللهی نماینده شورای اسلامی شهر قهجاورستان با کسب 16 رای به عنوان منشی اول مشخص شد.

در بخش پایانی این نشست حسنعلی مبینی نژاد نماینده شورای اسلامی بخش جرقویه علیا در رقابت با پورمحمد شریعتی نماینده شورای اسلامی شهر اصفهان با کسب 12 رای توانست به عنوان نماینده شورای اسلامی شهرستان اصفهان در شورای اسلامی استان اصفهان تعیین گردد.

لازم به ذکر است در جریان انتخابات 2 نفر نماینده در شورای حل اختلاف شوراهای اسلامی شهرستان اصفهان ناصر قطبی نماینده شورای اسلامی شهر ورزنه و سید احمد بنی طبا نماینده شورای اسلامی بخش کوهپایه توانستند با کسب به ترتیب 18 و 13 رای به عضویت شورای مذکور در آیند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    مجتبی محسنی

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715