پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان:
 تقوای دائمی نتیجه ایمان همراه با استقرار است/ دین می‌خواهد روح انسان زنده باشد   

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رابطه انسان با خداوند نباید قطع شود و استقرار ایمان سبب ایجاد تقوای دائمی می‌شود و ضعف انسان در نداشتن تقوا است.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی شامگاه جمعه در هیأت فداییان حسین (ع) اظهار داشت: استمرار نداشتن حالت‌های معنوی خارج از اختیار ماست؛ بعضی آثار معنوی برای زمانی خاص است اما بعضی اعمال مانند رفتن به مسجد محدود به زمان خاص نمی‌شود و باید استمرار داشته باشد چون استمرار برای ما برکت دارد و اسمترار انسان را متذکر می‌کند.

وی ادامه داد: تذکر و غفلت زیر مجموعه علم است؛ رفتن به مسجد و پخش شدن اذان سبب می‌شود انسان دچار غفلت نشود؛ انس با خدا باید دائمی باشد و دلیل نمازهای پنج‌گانه همین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پشتکار و تلاش دائمی سبب پیشرفت روح انسان می‌شود و نباید رابطه با خداوند قطع شود؛ انسان نیاز دارد همیشه به یاد خداوند باشد و دین می‌خواهد روح انسان زنده باشد و زنده بودن دائمی روح استمرار در عمل را می‌طلبد.

مهدوی تصریح کرد: اگر انسان مدتی با خداوند فاصله گرفت روحش به صورت کامل زنده نیست؛ خداوند قرآن را به صورت پیوسته نازل کرد و امامت را به صورت متصل قرار داد تا انسان‌ها متذکر شوند و دچار غفلت نشوند؛ انسان نیز در امور اختیاری باید پیوسته عمل کند و اعمال صالح را پی در پی انجام دهد تا آثارش را ببیند و روحش به آن عادت پیدا کند و با عمل صالح مأنوس شود

اگر انسان خداوند را خوب بشناسد دلش همیشه زنده می‌ماند

وی اذعان کرد: وقتی انسان اعمال صالح را با کسالت و سختی انجام می‌دهد نشان‌دهنده این است که عادت به آن عمل پیدا نکرده است؛ نتیجه ایمان استقراری، تقوای دائمی است و ضعف انسان نداشتن تقوا است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: زمانی که روح انسان به عبادت پشت می‌کند نباید عبادت را ترک کرد بلکه باید کمتر انجام دهد و در پی اصلاح روح بود و از بهترین معالجه‌ها برای روح گریه بر امام حسین (ع) است؛ در ایام مختلف سال شاهد این هستیم که زیارت امام حسین (ع) مستحب است تا روح انسان کربلایی شود و مدافعان حرم اینگونه بودند که به امام حسین (ع) وصل بودند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز