جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
در آستانه ماه محرم مطرح شد
 توصیه‌های آیت‌الله مظاهری پیرامون برپایی مراسم عزاداری امام حسین (ع)   

رئیس حوزه علمیه اصفهان در آستانه ماه محرم، توصیه‌هایی را به منظور برپایی مجالس عزاداری عنوان کرد.

به گزارش ندای اصفهان،  آیت‌الله مظاهری امروز در سخنانی در آستانه ماه محرم الحرام� اظهار داشت: از روایات فهمیده می‌‌شود که ثواب عزاداری‌ها از هر حج و عمره مقبول بالاتر است، عزاداری‌ها مثل کربلاست و بهشت را واجب می‌‌کند.

وی با بیان اینکه عزاداری‌ها موجب رفع و دفع بلاهای‌ فردی‌ و اجتماعی می‌شود، افزود: اهل دل زیاد دیده‌اند که دهه محرم که می‌‌آید و عزاداری‌های‌ مردم شدید می‌‌شود، آتشی‌ برای‌ رفع بلا پیدا شده و بلاها را می‌‌سوزاند و نمی‌‌گذارد بلاها وارد شهر شوند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه این عزاداری‌ها علت مبقیّه تشیع است، گفت: اگر عزاداری‌ها برای امام حسین (ع) نبود،‌ الان تشیع نیز نبود.� بعد از قضیه کربلا درخت پژمرده تشیع جان گرفت و خرمی‌ خاصی‌ پیدا کرد. از آن زمان تاکنون این عزاداری‌ها از نسلی‌ به نسل بعد، تشیع را آورده است.� خدا خواسته است برای‌ اینکه تشیع زنده بماند، این عزاداری‌ها باشد.

وی با بیان اینکه شیعه اجازه نداده است که این عزاداری‌ها خاموش شود، خاطرنشان کرد: دشمن به همین مطلب توجه داشته است که این عزاداری‌ها علت مُبقیّه برای‌ تشیع است.

رئیس حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: ما باید این عزاداری‌ها را به نسل بعدی‌ بدهیم و از همین جهت واجب و لازم است که بچه‌هایمان را در دهه محرم به روضه ببریم و واجب و لازم است حتی‌ در غیر دهه محرم برای‌ بچه‌هایمان روضه بخوانیم.

وی گفت: اشعار مبتذل و اغراق آمیز که بهانه به دست دشمن می‌دهد نباید در عزاداری‌ها باشد، منبر باید پرمحتوا باشد. محتوا هم باید اول اخلاق و اعتقادات و احکام بوده و بعد هم روضه سوزناک که رنگ امام حسین (ع) داشته باشد، مخصوصاً در دهه اول محرم خوانده شود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر اینکه در مجالس عزاداری نباید گناه دیده شود، گفت: باید مواظب باشیم وقتی‌ جوان از جلسه بیرون رفت نه تنها گناه نکند، بلکه حال تنبهی‌ برای‌ او پیدا شود و از آن جلسه عزا روح تشیع و حال تنبهی‌ پیدا کند.

وی با بیان اینکه در همه زمان‌ها‌ این عزاداری‌ها واجب کفایی‌ است، خاطرنشان کرد: اگر مجالس عزاداری‌ خلوت شود، همه مسئول هستند، باید مجالس عزاداری‌ پر بوده و در هر محله‌ای‌ این عزاداری‌ها برپا و جمعیت هم فراوان باشد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز