پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
رئیس سازمان اوقاف:
 اصفهان یکی از استان‌های موفق کشور در سازمان اوقاف است   

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: استان اصفهان با تلاش خوب مدیریت اوقاف و مسؤولان استانی و شهرستانی یکی از استان‌های موفق به شمار می‌رود.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام علی محمدی شامگاه چهارشنبه پس از بازدید از بقاع متبرکه سطح استان در  امامزاده آقا علی عباس بادرود در  جمع خبرنگاران در خصوص رضایت از عملکرد اداره کل اوقاف استان اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان با تلاش خوب مدیریت اوقاف و مسؤولان استانی و شهرستانی یکی از استان‌های موفق به شمار می‌رود.

وی در خصوص شاخص‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در امامزادگان، افزود: مهم‌ترین کار معرفی این امامزادگان به مردم بوده و با پیشرفت علم و فناوری و حوزه رسانه این اقدام در سراسر کشور صورت گرفته و امامزاده شناخته شده ولی هنوز هم باید ادامه پیدا کند، باید معارف قرآن و اهل بیت را در این امامزاده‌ها نشر دهیم و تعدادی از مبلغین در مناسبت‌های مختلف برنامه دارند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پاسخ به یکی از خبرنگاران در خصوص وقف‌های جدید اظهار کرد: درباره موقوفات جدید، تمام جزئیاتی که در بخشنامه‌ها بود به تمام کشور ارسال کرده‌ایم.

وی در خصوص بدهی آموزش و پرورش به به اوقاف گفت: ما به آموزش و پروش به دلیل وظیفه‌ای که دارد و مسؤول فرهنگی و آموزش کشور است بنای ناسازگاری و قصد ایجاد اضطراب نداریم و مقرر شده است که تفاهم نامه‌ای نوشته شود و قرار داد اجاره روزانه به شکل منصفانه نوشته شود.

محمدی اضافه کرد: رویکرد ما با وجود مشکلات مالی دولت این نیست که از دستگاه‌های حکومتی و دولتی شکایت کنیم چرا که ما همه تحت لوای جمهوری اسلامی هستیم و یک هدف داریم و امید است با همراهی دستگاه آموزش و پرورش طبق جلساتی که با هم داشته‌ایم بتوانیم کارها را به خوبی به پیش ببریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پاسخ به این سؤال که برای توسعه بحث گردشگری مذهبی چه کارهایی صورت گرفته، اظهار کرد: خوشبختانه امامزادگان و بقاع متبرکه هم به لحاظ بنا مورد علاقه گردشگران دنیاست و هم این امامزادگان در منطقه خوش آب و هوا و مورد علاقه توریست‌ها واقع است.

وی ادامه داد: تفاهمنامه‌هایی با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشته شده و امید است با همراهی بیشتر آن‌ها بتوانیم در بحث گردشگری مذهبی به صورت فعال‌تر عمل کنیم.

محمدی در خصوص تقویت بحث خیریه سازمان اوقاف نیز تصریح کرد: بخش اول که شامل اوقاف و  فرهنگی ست که جا افتاده و امیدواریم با فرهنگ سازی بیشتر بعد خیریه هم بیشتر پررنگ شود، اصحاب رسانه نیز در این باب باید تلاش کنند که امامزادگان واسطه هدایت مردم به صراط مستقیم قرار بگیرند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص بهره گیری از توانمندی بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی گفت: مردم ما با هر آداب و رسومی ارادتمند امامزادگان هستند و خط و ربط سیاسی در این مسأله دخیل نیست و در این جهت ما از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی کشور چه در ابعاد کوچک و چه بزرگ استفاده کرده‌ایم و آمادگی استفاده از ظرفیت بخش خصوص در امامزاده بازهم وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز