پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
 بازارهای خارجی مرکز فروش گل و گیاه اصفهان می‌شود   

تولیدکنندگان ایرانی گل و گیاه در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی مسکو قراردادهایی را برای صادرات گل و گیاه به کشورهای دیگر امضا کردند، اقدامی که افزایش ارزآوری را به دنبال دارد.

به گزارش ندای اصفهان،  ایران از مدت‌ها پیش در جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو است که در این راستا با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه موضوع جذب سرمایه‌گذاری خارجی به اوج خود رسیده است.

به گفته کارشناسان اقتصادی، یکی از راهکارهای جذب سرمایه گذاری خارجی را می‌توان رفع تحریم‌های اقتصادی دانست، همچنین فراهم کردن سرمایه به منظور تامین مالی و پشتیبانی از پروژه‌های صنعتی و زیرساختی از جمله عوامل مهم در رشد اقتصادی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه است و به همین دلیل اقتصاد دانان، موتور رشد و توسعه اقتصادی را سرمایه می‌دانند.

همچنین می‌توان مهمترین و موثرترین راه حل تحقق اهداف بلندمدت اقتصادی و دستیابی به سطوح بالای رشد و توسعه در یک کشور را وجود اقتصادی توانمند با بازار سرمایه فعال دانست.

در همین راستا شرکت کنندگان اصفهانی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی روسیه، تولیدات خود را در زمینه گل و گیاهان دارویی در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مسکو ارائه کردند.

این نمایشگاه با حضور ۳۰ کشور تولید کننده جهان برپا شد و ۷۰ تولید کننده ایرانی از جمله اصفهانی‌ها آخرین محصولات خود در زمینه پرورش و تولید کاکتوس و ساکولنت‌ها و گیاهان آپارتمانی را به نمایش گذاشتند، همچنین تولید‌کنندگان ایرانی در زمینه گیاهان آپارتمانی با توجه به اصلاح خاک و نوع کشت سالانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار برای کشور ارزآوری دارند.

بازار روسیه مرکز فروش کاکتوس‌های پرورش یافته در اصفهان

پرورش‌دهندگان گل و گیاه اصفهانی سالانه حدود ۲۰۰ هزار کاکتوس تولید می‌کنند که بازار روسیه یکی از مراکز فروش آن‌ها به شمار می‌رود.

در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مسکو، تولیدکنندگان ایرانی گل و گیاه قراردادهای خوبی را برای صادرات به کشورهای دیگر امضا کردند که این‌کار سبب افزایش ارزآوری و جذب سرمایه گذاری خارجی است.

یکی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه می‌گوید: ۵ قرارداد با کشور روسیه در زمینه صادرات گل و گیاه به امضا رساندیم و موظف هستیم تا سال آینده تعداد ۲ میلیون و ۵۰۰ عدد کاکتوس را به این کشور تحویل دهیم.

دیگر شرکت کننده بیان می‌کند: این نمایشگاه سبب شد تا علاوه بر به نمایش گذاشتن گل و گیاه ایرانی و نیز جذب سرمایه ایرانی بتوانیم بیش از یک میلیون دلار از انواع ساکولنت‌ها را به مسکو صادر کنیم.

رایزن بازرگانی ایران و روسیه از پیگیری‌ها برای رفع موانع صادراتی خبر می‌دهد و می‌گوید: روسیه کشوری است با بازاری بسیار گسترده که نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار واردات دارد اما مشکلاتی در زمینه گمرکی وجود دارد که ما با برقراری تفاهمنامه ترجیحات تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسی‌ها و مذاکرات مثمر ثمری که انجام شده به دنبال کاهش نرخ تعرفه‌های صادراتی برای کالاهای ایرانی هستیم.

حمایت از تولیدکنندگان گل و گیاه

احمدرضا رئیس زاده معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان درباره این نمایشگاه اظهار داشت: در استان اصفهان بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت و بلند مدت در اختیار تولیدکنندگان قرار دادیم.

به گزارش تسنیم، با برنامه ریزی‌های جهاد کشاورزی و همت تولید کنندگان، اصفهان پس از تهران مقام دوم تولید گل کشور را از آن خود کرده است که نقش موثری در جذب سرمایه‌ها و رونق بازار صادرات دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز