دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان:

افتتاح فاز نخست نمایشگاه بین‌المللی از شهریور 96 به اول 97 رسید/ 100میلیارد تومان دیگر نیاز تا گام نخست افتتاح

محققیان بابیان اینکه تأخیر در تزریق سرمایه به منظور افتتاح نمایشگاه بین‌المللی اصفهان خسارت جبران ناپذیری به همراه دارد گفت: متأسفانه به دلیل رکود و عدم تزریق سرمایه از قبل تعیین‌شده در سال ۹۵، افتتاح فاز نخست نمایشگاه به اوایل سال ۹۷ موکول شد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، رسول محققیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به منظور تشریح گزارش مجامع عمومی سال 96، بررسی تحقق سند چشم‌انداز و اعلام برنامه‌های پیش روی اظهار کرد: مجمع عادی شرکت نمایشگاه در تاریخ 27 تیرماه 96 برگزار و مجمع فوق‌العاده نیز در تاریخ 6 شهریورماه 96 برقرار شد.
وی با بیان اینکه بر اساس آخرین تغییرات در سهامداران شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان، شهرداری اصفهان با دارا بودن 62 درصد سهام و اتاق بازرگانی با 33درصد بزرگ‌ترین سهام‌داران محسوب می‌شوند، تصریح کرد: بنابراین سهامداران خرد در شرکت نمایشگاه‌ها تقلیل پیدا کرد و همه برنامه‌ریزی‌ها بر اساس سیاست‌های تعیین‌شده دو سهام‌دار بزرگ صورت می‌گیرد.
محققیان افزود: کلنگ زنی ساخت محل جدید نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در سال 94 توسط دکتر ظریف به زمین زده شد که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بر افتتاح فاز نخست نمایشگاه در شهریور 96 بود که البته این امر امروز به تأخیر افتاده است.
وی یادآور شد: طی برنامه‌ای که شورای شهر دوره چهارم برای خود تدوین کرده بودند، بودجه به اندازه کافی مصوب شد، همچنین ساخت و تکمیل پروژه نمایشگاه بین‌المللی در سال 94 و اوایل سال 95 درد دیدگاه شهرداری اصفهان قرار داشت ولی از اواسط سال 95 این جایگاه تغییر پیدا کرد و جزء پنج اولویت نخست پروژه‌های شهرداری دیگر نبود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در نهایت این امر باعث عقب افتادن از برنامه پیش بینی شده روند ساخت نمایشگاه شد ولی با تلاش صورت گرفته در مرداد 96 یک افزایش سرمایه محقق شد که امیدواریم عقب‌افتادگی پیشین را جبران و در نهایت در اوایل سال 97 فاز نخست نمایشگاه افتتاح شود.
وی اذعان کرد: پروژه نمایشگاه بین‌المللی به مرحله‌ای رسیده است که اگر هزینه و سرمایه‌گذاری مناسب و طبق برنامه‌ریزی صورت نگیرد، نابود خواهد شد، افتتاح نمایشگاه بین‌المللی مطالبه صنعتگران، مردم و کل کشور است.
محققیان با بیان اینکه پروژه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی همچون پروژه ورزشگاه نقش‌جهان، پروژه قطار شهری و پل‌های روگذر و زیرگذر نیست اذعان کرد: گذر زمان باعث خسارت‌های زیادی به این پروژه می‌شود و ربودن فرصت از دست اصفهان توسط رقبای داخلی و خارجی مهم‌ترین آن است.
وی اضافه کرد: برگشتن اولویت توجه و سرمایه‌گذاری در نمایشگاه بین‌المللی به اولویت‌های یک تا پنجم پروژه‌های شهرداری، امروز یک ضرورت است، شرکت نمایشگاه بستری مهم برای ایجاد اشتغال در شهر است و این امر لازمه توسعه شهری است که شعار امروز شورای شهر و مدیران شهری اصفهان هم هست.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان ابراز کرد: برای افتتاح فاز نخست نمایشگاه بین‌المللی 100میلیارد تومان دیگر نیاز است که در مردادماه سال جاری 37 میلیارد تومان آن محقق شد.
وی بابیان اینکه در پنج سال گذشته در مجموعه فعلی نمایشگاه، 27 هزار مشارکت‌کننده داشته‌ایم، گفت: اگر هر یک از این تعداد به صورت میانگین چهار نفر را به نمایشگاه آورده باشند حدود 100 هزار نفر در مدت پنج سال اخیر در فضای با مساحت حدود سه هزار مترمربع در نمایشگاه حضور پیدا کرده اند.
محققیان با اشاره به لزوم داشتن سند چشم‌انداز برای موفقیت یک شرکت، اظهار کرد: اگر مدیریت قدیمی داشته باشیم فقط می توانیم وضعیت موجود را حفظ کنیم پس لازم هست تا چشم‌انداز خوبی برای شرکت مدنظر داشته باشیم.
وی بابیان اینکه سند چشم‌انداز 15 ساله این شرکت با توجه به سند چشم‌انداز 1404 کشور تدوین شده بود، گفت: تلاش کردیم تا نگاه سنتی در شرکت نمایشگاههای استان اصفهان را به یک نگاه فرآیند محور تبدیل کنیم.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان از وجود 10 پاویون نمایشگاه جمهوری اسلامی در خارج از کشور خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ای که مدنظر داشتیم و طبق بازاریابی بخش خارجی، بیش از 10 درصد مشارکت کننده‌ها در نمایشگاه از خارج از کشور باشند.
وی اظهار کرد: این شرکت بالاترین و بیشترین نیروی متخصص در تمامی کشور را داراست و امیدواریم برنامه‌های استراتژیک خود را بر اساس رهنمودها و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب محقق کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715