دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
با فرود آخرین پرواز صورت گرفت
 پایان عملیات بازگشت حجاج اصفهانی   

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان گفت: عملیات بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان که از تاریخ ۱۵ شهریور ماه آغاز شده بود در ساعت ۱۶:۳۰ جمعه مورخ ۹۶/۶/۲۴ پایان پذیرفت.

به گزارش ندای اصفهان،  حسن امجدی از پایان عملیات حج تمتع ۹۶ در این فرودگاه خبر داد و گفت: عملیات بازگشت حجاج بیت الله الحرام در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان که از تاریخ ۱۵ شهریور ماه آغاز شده بود در ساعت ۱۶:۳۰ جمعه مورخ ۹۶/۶/۲۴ پایان پذیرفت.

وی افزود در این مدت تعداد ۶ هزار و ۳۶۵ زائر سرزمین وحی، با ۲۴ پرواز در قالب ۴۴ کاروان از استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری وارد فرودگاه اصفهان شدند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان با بیان اینکه اقدامات مورد نیاز برای اعزام و استقبال از زائرین از ماه‌های قبل شروع شده بود، عنوان کرد: در این راستا علاوه بر بسیج کارکنان فرودگاه استان اصفهان در قالب میز خدمت و راهنمای مسافر در ترمینال پروازهای خارجی جهت خدمت‌رسانی به حجاج، با تشکیل کمیته حج با مشارکت تمامی سازمان‌های و ارگان‌های مرتبط از جمله پلیس فرودگاه، گذرنامه، ناجا، اورژانس، قرنطینه، گمرک، حج و زیارت استان، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و… نسبت به ساماندهی امور و بهبود سطح خدمات اقدام شد.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص می‌توان به افزایش کارکنان مدیریت ترمینال (نوبت ویژه عملیات حج)، برقراری نوبت فنی و مهندسی جهت آماده نگه‌داشتن تجهیزات و تسمه نقاله‌ها و نوبت الکترونیک جهت آماده نگه‌داشتن دستگاه‌های کمک بازرسی و همچنین افزایش تعداد گیت‌های خروجی، نوسازی و افزایش تعداد چرخ‌دستی‌ها و استقرار سرویس‌های بهداشتی سیار در محوطه پارکینگ موقت، افزایش ظرفیت پارکینگ فرودگاه، نصب تابلوهای راهنما در محوطه ترمینال خارجی و تجهیز سالن مستقبلین و…اشاره کرد.

امجدی در پایان ضمن اعلام رضایت از روند اجرایی عملیات رفت و برگشت حجاج بیت‌الله الحرام و قدردانی از کلیه عوامل دست‌اندرکار اضافه کرد: در این مدت همه سازمان‌ها با آمادگی کامل و افزایش کارکنان در جهت تسریع در عملیات و خدمت‌رسانی مطلوب اقدام نمودند به‌ طور مثال پلیس فرودگاه ۷۵ درصد، ایران‌ایر و گذرنامه ناجا ۲۵ درصد و قرنطینه مستقر در فرودگاه ۱۰۰ درصد افزایش نیرو داشتند.

انتهای پیام/

منبع:روابط عمومی فرودگاه‌های استان اصفهان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق