یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
ثبات بازار گوشت به دلیل کاهش قدرت خرید مردم
 عرضه ناچیز گوشت دولتی در سطح شهر   

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان گفت: گوشت دولتی، به نوعی مازاد مصرف تهران است و بر همین اساس، عدد قابل توجهی نصیب سایر شهرها نمی‌شود و با وجود درخواست صنف گوشت برای توزیع آن، گوشتی به قصابی‌ها اختصاص نیافت.

به گزارش ندای اصفهان، عباس انصاری در رابطه با وضعیت بازار گوشت قرمز، اظهار کرد: به دلیل کاهش قدرت خرید مردم قیمت‌ها نوسان چندانی در بازار نداشته و انواع گوشت قرمز در این مدت بدون تغییر قیمت خرید و فروش شده‌اند.

وی در ادامه افزود: تقاضای گوشت در هفته‌های اخیر عمدتاً ثابت بوده و شوکی از این بابت به قیمت وارد نشده است.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان تصریح کرد: در ماه محرم به طور سنتی هر ساله تقاضای انواع گوشت به منظور طبخ نذری افزایش پیدا می‌کند اما با این حال نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از افزایش قیمت داشت و اگر گوشت مورد نیاز از سوی نهادهای مرتبط، تأمین شود شوک قیمتی در پیش نخواهیم داشت.

انصاری تأکید کرد: توصیه می‌شود مردم برای طبخ نذری، به مراکز دارای مجوز مراجعه کنند و برای تأمین آن نیز صرفاً کافی است که روز قبل به کشتارگاه‌ها مراجعه کرده و درخواست دهند.

وی در رابطه با توزیع گوشت دولتی در فروشگاه‌های بزرگ نیز اظهار داشت: در شهر اصفهان، از نظر حجمی این نوع گوشت بسیار کم توزیع شد و هر ۱۵ روز یک‌بار، دو کامیون از این گوشت به شهر اصفهان ارسال شد.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان ادامه داد: این یعنی هر ۱۵ روز یک‌بار، در حدود هزار و ۵۰۰ لاشه گوسفند به اصفهان اختصاص می‌یابد که در قیاس با مصرف مردم، عدد خاصی به شمار نمی‌رود.

انصاری یادآور شد: گوشت دولتی، به نوعی مازاد مصرف تهران است و بر همین اساس، عدد قابل توجهی نصیب سایر شهرها نمی‌شود و به دلیل کمبود این گوشت، با وجود درخواست صنف گوشت برای توزیع آن، گوشتی به قصابی‌ها اختصاص نیافت و صرفاً در برخی فروشگاه‌های بزرگ این عرضه صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق