پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
محمود معلمی
 کشورهای اسلامی علیه دولت میانمار تحریم همه‌جانبه اعمال کنند   

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در بعضی دولت‌ها امروز این زمینه وجود دارد که با همکاری ایران اقداماتی انجام دهند، ایران می‌تواند جلساتی با کشورهای اسلامی برگزار کند و یک سری تحریم‌های همه‌جانبه‌ علیه میانمار اعمال کنند.

به گزارش ندای اصفهان، محمود معلمی با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار، اظهار کرد: دشمنان ما به خصوص صهیونیست‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که هر جا احتمال دارد یک حرکت انقلابی رخ دهد آن‌ را از ریشه نابود کنند و اقداماتی که امروز در میانمار انجام می‌شود برای پراکنده کردن مسلمانان آنجا و یا تغییر دین آن‌ها است.

وی با اشاره به گفته رهبر انقلاب مبنی بر این که مسأله میانمار یک مسأله دینی و مذهبی نیست و یک مسأله کاملاً سیاسی است، افزود: سوچی حاکم میانمار جایزه صلح نوبل می‌گیرد، تشویق می‌شود و هیچ اقدامی هم نسبت به این نسل‌کشی‌ها توسط او انجام نمی‌شود، مسأله میانمار کاملاً سیاسی است و شکل‌های دیگر آن در یمن و بحرین قابل مشاهده است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: بعضی از کشورهایی مانند ترکیه که از آن‌ها انتظاری نیست بهتر از ما عمل کردند، دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه وزارت خارجه بسیار منفعلانه عمل کرده است.

معلمی تأکید کرد: دولت جمهوری اسلامی در خصوص حمایت از مسلمانان میانمار ضعیف کرده است در حالی که از طریق حقوقی و دیگر راه‌ها می‌تواند به دولت میانمار فشار بیاورد.

وی ادامه داد: ایران می‌تواند از سازمان کنفرانس اسلامی درخواست جلسه فوری کند و با دیگر کشورهای اسلامی به یک وحدت رویه برسند، دنیا از جمهوری اسلامی توقعات بیشتری دارد، ایران امروز به عنوان یک کشور قدرتمند شناخته می‌شود و دولت‌های دنیا روی حرف ایران حساب می‌کنند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در بعضی دولت‌ها امروز این زمینه وجود دارد که با همکاری ایران اقداماتی انجام دهند، ایران می‌تواند جلساتی با کشورهای اسلامی برگزار کند و یک سری تحریم‌های همه‌جانبه‌ علیه میانمار اعمال کنند.

معلمی با انتقاد از عملکرد قوه قضاییه در خصوص موضع‌گیری نسبت به فجایع میانمار، یادآور شد: ایران از طریق دادگاه‌های خود و انتقال آن به دادگاه‌های بین‌المللی می‌تواند مؤثرتر باشد، از قوه قضاییه انتشار بیشتری است و می‌تواند قوی‌تر عمل کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین علت سکوت سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری تحت‌فشار بودن این سازمان‌ها است، تصریح کرد: این سازمان‌ها با پول رأی خود را تغییر می‌دهند، دبیرکل قبلی سازمان ملل صراحتاً اعلام کرد که عربستان پول داده است و آن‌ها هم رأی را تغییر داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق