دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

امام جمعه موقت اصفهان:

حقوق‌های نجومی ظلم فاحش به مردم و نظام است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: رسیدگی به مسأله حقوق‌های نجومی با دستگاه قضا و دیوان محاسبات است که باید با جدیت پیگیر شود، این حقوق‌های نجومی ظلم فاحش به مردم و نظام است.

به گزارش ندای اصفهان، محمدتقی رهبر اظهار داشت: رسیدگی به مسأله حقوق‌های نجومی با دستگاه قضا و دیوان محاسبات است که باید با جدیت پیگیر شود و اگر کسی اعتراض دارد شکایت کند تا دستگاه قضا به آن رسیدگی کند و آن‌ها هم جوابشان را بدهند، در این زمینه ما نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم چون وظیفه ما نیست.

وی افزود: مسأله دریافت حقوق‌های نجومی توسط عده‌ای یک بی‌اعتمادی و بدبینی را نسبت به عملکرد دستگاه‌ها و حاکمیت در دل مردم به وجود آورده و به سختی قابل جبران است؛ در جامعه‌ای که افراد نیازمند با حقوق کارگری در حدود یک میلیون تا یک و نیم ملیون زندگی می‌کنند، می‌توان گفت که این حقوق‌های نجومی ظلم فاحش به مردم و نظام است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: بنده که یک فرد روحانی هستم و در جامعه حضور دارم دائماً از نسل جوان و دیگران اعتراض‌هایی می‌شنوم که باید این مشکلات را معالجه کرد که رسیدگی به این مسأله به عهده دستگاه قضا است.

وی تصریح کرد: مشخص کردن حقوق‌های نجومی برای افراد خاص و دادن حق دیگران به آن‌ها کاملاً اشتباه و خطا است؛ مگر همین افراد با پول ملت تحصیل و زندگی نکردند و به این جایگاهی که الآن قرار دارند، رسیدند؟ درست نیست حق مردم را به آن‌ها بدهیم و باعث بی‌عدالتی در جامعه شویم؛ در جامعه‌ای که کارگر ما به سختی زندگی می‌کند، معدن‌کاران در آن دود و دم به سختی با حقوق کمی  زندگی می‌کنند، این بی‌عدالتی است که بعضی‌ها حقوق‌های چند ده میلیونی دریافت کنند.

رهبر در ادامه با فاجعه خواندن مسأله حقوق‌های نجومی، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا باید قاطعانه آن چه تشخیص و حکم الهی و قضایی است اجرا کند؛ این که افرادی به دستگاه قضا در این خصوص اعتراض می‌کنند، درست نیست و شرم‌آور است؛ این بی‌عدالتی‌ها را باید برطرف کرد.

وی در پایان گفت: اگر در کشور عدالت نباشد اسلام، حکومت و عدالت اسلامی زیر سؤال می‌رود، باید در جامعه اسلامی عدالت برقرار شود و هرکس با توجه به زحمت و تلاشی که می‌کند حقوق دریافت کند تا عدالت بین حقوق افراد در جامعه برقرار شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715