شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

اجرای طرح «کارآمد» به صورت آزمایشی در سه استان کشور

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برای اولین بار طرح کارآمد به صورت آزمایشی در سه استان کشور اجرا می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،  رضوان حکیم زاده ابیانه شامگاه چهارشنبه، در هشتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان نطنز اظهار داشت: امسال برای اولین بار طرح کارآمد به صورت آزمایشی در سه استان کشور اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: در این طرح به جای آموزش های ضمن خدمت به معلمان، از تجارب خود آنها برای ارتقای توانمندسازی استفاده می شود و آموخته های خود را با همدیگر به اشتراک می‌گذارند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: بکارگیری روش های نوین همیاری، روایتی و درس پژوهی و شناسایی نیازمندیهای معلمان از طریق مدیران مدارس از ابعاد طرح کارآمد است.

وی با اشاره به سایر ویژگی های طرح کارآمد گفت: با استفاده از این طرح به جای اینکه ما تعیین کنیم که معلمان چه نیازهایی برای استفاده از فرصت های یادگیری و توانمندسازی دارند، خودشان نیازسنجی می کنند به گونه ای که این طرح مخاطب محور و یادگیرنده محور خواهد بود.

تلاش برای انسداد مبادی بی سوادی با صدور کارت حمایت تحصیلی

حکیم زاده ابیانه در ادامه در خصوص انسداد مبادی بی سوادی بیان کرد: یکی از اقدمات ارزشمندی که امسال در عرصه فراگیر کردن آموزش و تسهیل در دسترسی همگانی کودکان داخل کشور به فرصت های آموزشی اتفاق افتاد، اجرای طرح صدور کارت حمایت تحصیلی است.

وی در ادامه اضافه کرد: طرح صدور کارت حمایت تحصیلی با مشارکت وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود و مقرر شد که کلیه کودکانی که فاقد مدارک هویتی هستند با مراجعه به فرمانداری ها و دریافت این کارت امکان حضور در مدرسه و تحصیل را داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: با صدور کارت حمایت تحصیلی و امکان تحصیل کودکان فاقد مدارک هویتی، کودکان بیشتری نسبت به سال قبل در مدارس ثبت نام می‌کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فراهم کردن فرصت یادگیری برای کلیه کودکان اتباع خارجی، تسهیلاتی از سوی وزارت کشور و با همکاری وزارت آموزش و پرورش فراهم شده است که این کودکان نیز صرف نظر از موقعیت اقامتی والدین خود فرصت تحصیل داشته باشند.

حکیم زاده ابیانه در پایان گفت: امیدواریم به سمتی پیش برویم که گام های موثری در بهره گیری از امکانات آموزشی در کل کشور بر داریم.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715