دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۳

همزمان با بازگشت شهدای حجاج:

حاشیه های جشن کانون هلال احمر دانشگاه اصفهان/ دیسکویی دیگر در تالار پیامبر اعظم

دیسکو یا فعالیت فرهنگی؟! مراسم های کنسرت و دیسکو در غالب برنامه های فرهنگی در دانشگاه اصفهان در زمان بازگشت شهدای حاجی به ایران/ آیا این امر از سوی معاونت فرهنگی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه قابل توجیه است؟ یا ایشان تبعیت از ولایت فقیه را انکار می کنند؟

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، هنجارشکنی در دانشگاه اصفهان بار دیگر فضای دانشگاه را با شوک روبرو نمود.

دانشگاه اصفهان جزء یکی از دانشگاه های مادر در استان اصفهان و یکی از قطب های علمی کشور، در حال و هوای شروع سال تحصیلی همچنان با حاشیه هایی همراه است. غافل از اینکه ادامه مسئولیت دکتر هوشنگ طالبی به عنوان سرپرستی دانشگاه از خردادماه سال 93 بصورت غیر قانونی (بیش از شش ماه سرپرستی- از آذر سال 92-) چه تبعات جبران ناپذیری در رشد علمی و عملی دانشگاهیان داشته است.  کانون های دانشجویی همراه با دولت یازدهم (در حین غفلت و خواب دیگر تشکل ها و در زمان بازگشت شهدای حجاج و عزادار بودن ملت ایران)، اقدام به برگزاری دیسکو کوچک و جلسات تئاتر همراه با رقص می نمایند. به عنوان نمونه در عصر روز یکشنبه کانون هلال احمر دانشگاه اصفهان اقدام به برگزاری برنامه تئاتر و موسیقی نمود که سراسر آن همراه با رقص و آواز و بکار بردن الفاظ رکیک و وقیح و به همراه عشوه گری های دختران برای پسران بود. این برنامه که با مجوز معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با نظارت امور فرهنگی آن دانشگاه با عنوان جشن دانشجویان جدیدالورودی کانون هلال احمر برگزار شد، ازجمله هنجارشکنی هایی تأسف بار بود که در عرصه فعالیت های فرهنگی دانشگاه در شروع سال تحصیلی دانشجویان برگزار شد.

شنیده ها حاکی از آن است که نماینده جمعیت هلال احمر استان نیز در این مراسم حضور داشته است که به دلیل رقت بار بودن مراسم، آنجا را ترک می کند. لازم به یادآوری است چندی پیش در فضای مجازی فیلم جشن و دیسکوی رقص و پایکوبی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه منتشر شد و هم اکنون با ادامه این روند مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنان به دنبال راه حلی برای تایید یا ماندن سرپرست این دانشگاه (آقای هوشنگ طالبی) هستند. (اینجا) و (اینجا) و (اینجا) و (اینجا) را ببینید.

در جامعه ای که رهبرش علیرغم سنوات گذشته، دیدار عید غدیر خود را به دلیل فاجعه منا در عربستان تعطیل نمود، مسئولین دانشگاه اینگونه فعالیت های غیر فرهنگی را مورد تایید چه کسی می دانند؟ آیا این امر از سوی معاون فرهنگی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه قابل توجیه است؟ یا ایشان تبعیت از ولایت فقیه را انکار می کنند؟

در اقدامی دیگر کنسرت موسیقی در تالار شهید آوینی حوزه معاونت دانشجویی تحت نظارت معاونت فرهنگی دانشگاه و مقارن با اذان ظهر و عصر برگزار می شود و کل برنامه طوری برنامه ریزی شده است که موسیقی های غیر مجاز و تحریک کننده پخش و همراه با دست و پایکوبی همراه باشد.

شایان ذکر است عالی ترین مسئول وزارت علوم نیز در خوابی گران به سر می برند گویی که سرپرست دانشگاه به رئیس دانشگاه تبدیل شده است!

متن حکم جناب آقای دکتر فرهادی را در زیر مشاهده فرمایید:

هوشنگ طالبی

در متن مشاهده می کنید که دکتر طالبی را به عنوان «رئیس دانشگاه» در حکم به استاندار اصفهان معرفی نموده است! بار حقوقی این حکم چیست؟ آیا وزیر علوم نمی داند که فردی که «سرپرست» است و زمان سرپرستی ایشان بیش از یک سال می گذرد نمی توان عنوان رئیس خطاب نمود؟ آیا این امر داستانی دیگر به همراه ندارد؟

این در حالی است که جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم از اولویت های کاری خود رسیدگی به وضع سرپرستان دانشگاه ها و بویژه از عوامل استیضاح وزیر قبلی (فرجی دانا) را رئیس دانشگاه اصفهان دانستند، لیکن چطور شده است که بعد از 2 سال هنوز وضعیت دانشگاه اصفهان معلوم نشده و گمانه زنی ها و پیگیری و حضور دکتر طالبی در کلیه مراسم ها و حضور در بین مسئولین استان و ارائه گزارش و ابراز تعامل پس از تایید حکم ریاستش ادامه دارد!

دانشگاه اصفهان

لازم به یادآوری است چندی پیش جناب آقای دکتر هوشنگ طالبی سرپرست دانشگاه در نشست خبری خود و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر چگونگی وضعیت وی در دانشگاه اصفهان با توجه به پایان مدت حکم سرپرستی او گفته بود: «بنده همچنان در محل کار حاضر شده و به فعالیت ادامه می‌دهم.» (اینجا را ببینید).

دانشگاه اصفهان با بیش از 15 هزار دانشجو و رتبه سوم در رتبه بندی ISC در مرحله سرپرست دانشگاهی باقی ماند و حکم ریاست وی صادر نشده است. طبق قانون مدت زمان سرپرستی بر دانشگاه‌ها حداقل 3 و حداکثر 6 ماه است و پس از آن وزارت علوم موظف است رئیس دانشگاه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند. وزیر علوم سه ماه فرصت دارد تا گزینه پیشنهادی خود برای ریاست یک دانشگاه را برای بررسی صلاحیت به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند و البته در قانون پیش‌بینی شده که در صورت مطرح نشدن پرونده افراد در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرپرست دانشگاه تا 6 ماه می‌تواند با حکم مستقیم وزیر علوم در این سمت باقی بماند. در چنین شرایطی، دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر کشور، بیش از یک سال است که برخلاف صریح قانون، توسط سرپرست اداره می‌شود. دکتر هوشنگ طالبی آذرماه سال 92، با حکم رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان منصوب شد و اکنون پس از گذشت یک سال و اندی همچنان به عنوان سرپرست این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

 1. مریم گفت:

  این عکس ها و فیلم هیچ کدوم برا اون مراسم نیست . اون مراسم توی تالار پیامبر بود در حالیکه این عکس برا تالار شریعتیه و فیلم هم کاملا مشخصه ک تالار پیامبر نیست

 2. امید سرباز سید علی گفت:

  بله شماها راست میگید بقیه دروغ میگن

  • حسین گفت:

   شما که نبودی توی برنامه لظفا اظهار نظر نکنید
   کل این خبر دروغه
   منم توی برنامه بودم
   اضلا این چیزا نبود
   سایت صاحب نیوز چون با رییس دانشگاه مشکل داره از این خبر سراسر دروغ استفاده کرده که دکتر طالبی رو بکوبه
   اونم فقط به خاطر اختلافات سیاسی که دارن باهاش

 3. حسن گفت:

  پس اینا چیه مدیر دانشگاه گفته مگه این مدیرا همون رئیس نذاشته نکنه نفوذیه حالا اصولگراها شما بخونید وصولگرا نفهمن نیرو جریانی یه جریان دیگه را بیارن بالا شدنیه اما جریان فعلی بدجور تشکیلاتیه چند سالی با هم میگردن پس کمی فکر کنید ببینید کی راست میگه کی دروغ
  http://rooyeshnews.com/page/political/94203-3940719104252.html

 4. ناشناس گفت:

  به نظرم مشکل اینکه هنوز صف بندیها و مرزها به درستی روشن نشده. شما نگاه کنید یک اتحاد و […] میان مدعیان اصولگرایی یا بهتر بگم فرصت طلبان اصولگرانما که بعضیشون ریاست دانشکده ها روهم دارن با تیم فعلی دانشگاه صورت گرفته تا اینطور وانمود بشه که همه راضین.وای به روزی که پرده ها برون افتد….

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715