چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

حجت الاسلام دانشمند مطرح کرد:

مسئولینی که ادعا می کنند مردم خوشبختند دروغ می گویند/ تفاوت شعارها با شعورها جوانان را دلسرد کرد

حجت الاسلام دانشمند با بیان اینکه امروز بعضی ها خود را به نادانی زده اند عنوان کرد: متاسفانه برخی برای مقاصد خود اعلان می کنند که مردم و جامعه خوشبخت هستند اما حقیقت این است که در جامعه ای که دادگاه های آن پر از جرم های گوناگون است مردم خوشبخت نیستند.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، حجت الاسلام مهدی دانشمند شامگاه امروز در حسینیه رضوان اصفهان با بیان اینکه منتظران امام زمان(عج) باید فکر جهانی داشته باشند عنوان کرد: منتظر نباید محدود به زمان و مکان خاص شود بلکه باید جهان را رصد کند و وظیفه خود را دریابد.

جامعه مبتلا به ۳ غده سرطانی فاصله طبقاتی، جنگ و فحشا است

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز به ۳ غده سرطانی جنگ، فاصله طبقاتی و فحشا است خاطرنشان کرد: تا زمانی که این غده ها درمان نشود جامعه از سلامت برخوردار نخواهد شد.

دانشمند در ادامه پیرامون وجود فساد در جامعه جهانی ابراز کرد: به جامعه ای که زن با انواع آرایش به دادگاه برود که با عشوه گری بتواند رای قاضی را تغییر دهد و به نتیجه برسد و این امر را گسترش دهد باید لعنت کرد.

وی با بیان اینکه امنیت فقط به معنای عدم جنگ مسلحانه در کشور نیست اظهار کرد: برای رصد امنیت جامعه باید به آمار طلاق، درگیری، اعتیاد، جرم و … نگاه شود براین اساس جامعه ای که آمار طلاق و جرم آن بالا باشد امنیت ندارد.

افرادی که ادعا می کنند جامعه خوشبخت است دروغ می گویند/ تازمانی که جامعه بیمار است مردم خوشبختی ندارند

این کارشناس دینی با بیان اینکه امروز بعضی ها خود را به نادانی زده اند عنوان کرد: متاسفانه برخی برای مقاصد خود اعلان می کنند که مردم و جامعه خوشبخت هستند اما حقیقت این است که در جامعه ای که دادگاه های آن پر از جرم های گوناگون است مردم خوشبخت نیستند.

در کشور ما عمده مسئولین سر جای خود نیستند/ مبنای عزل و نصب باید تخصص باشد نه پارتی بازی

وی افزود: جامعه ای که در آن باند بازی باشد و عزل و نصب برمبنای پارتی بازی باشد جامعه خوشبخت نیست چراکه وقتی هرکس سر جای خود نباشد چه حق هایی که ناحق نمی شود و متاسفانه امروز در کشور ما غالب افراد سر جای خود نیستند.

دانشمند با توصیه ای به مسئولین عنوان کرد: این افراد وقتی پستی را تقبل می کنند باید به تخصص خود نگاه کنند نه به حقوق و جایگاه آن که اگر چنین نکنند خیانت کرده اند.

وی در خصوص ضرورت تدین مسئولین برای قبول مناصب مختلف اظهار کرد: شهید چمران می گوید: دینداری بدین معنا است که اگر کسی تخصص کاری را ندارد ورود نکند براین اساس تدین فقط به معنای نماز و روزه نیست که اگر چنین بود شمر و ابن ملجم هم متدین بودند.

دینداری فقط به نماز و روزه نیست/ انسان متدین مرتکب حق الناس نمی شود

این کارشناس مسائل اجتماعی پیرامون لزوم دینداری در زندگی روزمره مردم اشاره کرد: اگر کسی دیندار باشد هیچ تخلفی را مرتکب نمی شود براین اساس این هجمه از تخلفات رانندگی که موجب شده آمار کشته های تصادفات ایران در بالاترین رتبه باشد نشان دهنده آن است که ما دیندار نیستیم.

وی با بیان اینکه ما در قبال حفظ و حراست اموال بیت المال و حق الناس مسئول هستیم ابراز کرد: نشانه های مسلمانی در نماز جمعه و دعای کمیل خلاصه نمی شود بلکه این اعمال پوسته ظاهری اسلام است و این دین در همه زمینه های جامعه برنامه دارد و هرکس به این برنامه ها عمل نکند دیندار نیست.

تفاوت شعار و شعور مسئولان، جوانان را دلسرد کرد

دانشمند با ابراز تاسف از تفاوت شعارها و شعورها در جامعه خاطرنشان کرد: وقتی جوانان ما ببینند بین حرف تا عمل مسئولین از زمین تا آسمان فاصله دارد دین‌زده می‌شود و همه جوانان درک نمی‌کند که اسلام را باید با محمد و آل محمد سنجید نه فلان آخوند یا فلان مسئول که ادعا دارد ولی عملش در مرتبه ادعایش نیست.

وی با اشاره به این موضوع که امروز جامعه ما به دلیل سیاسی بودن نمی توان بدرستی انتقاد کرد اظهار کرد: متاسفانه امروز شرایط به گونه ای شده که ما نباید منکر را بیان کنیم تا به فرد خاطی بر نخورد.

در کشور ما آزادی بیان هست ولی آزادی پس از بیان نیست

دانشمند در ادامه تصریح کرد: متاسفانه امروز در کشور آزادی بیان وجود دارد اما آزادی پس از بیان وجود ندارد به گونه ای که ما انتقاد را بیان می کنیم اما بعد باید جوابگوی عده ای باشیم که چرا انتقاد کرده ایم.

وی با اشاره به این موضوع که هنوز امام زمان در قلب ما ظهور نکرده است تاکید کرد: تا امام زمان در قلوب ما ظهور نکند در جامعه ظهور نمی کند.

این کارشناس مذهبی افزود: در جامعه ای که فرد پول بگیرد و شهادت دروغ در دادگاه ارائه دهد یا وکیل و قاضی قابل خریدن باشد فاتحه آن جامعه را باید خواند.

وی با بیان اینکه نجاشی شیعه امام علی بود اما بخاطر شرب خمر حضرت بر او حد جاری کرد عنوان کرد: پس از اجرای حد شخصی به حضرت گفت یاعلی در این کوفه پرمنافق نباید با شیعیان خود چنین کنی که از شما دوری کنند.

دانشمند ادامه داد: حضرت در پاسخ به این شخص اظهار کرد: به خدا قسم اگر حسن و حسینم هم چنین کرده بودند باز حکم خدا را اجرا می کردند چراکه در مجازات مجرمین برای من تفاوت نمی کند چه کسی مرتکب جرم شده است.

برای درمان جامعه باید از حودمان شروع کنیم/ قهرمانترین مردم کسی است که بر نفس خود فائق آمده باشد

وی در تبیین روش های درمان جامعه توصیه کرد: انسان برای درمان بیماری های جامعه باید درمان را از خود شروع کند و با خودسازی و تزکیه نفس سعی در ترویج نیکی و سلامت داشته باشد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به حدیثی که می فرماید شجاع ترین مردم کسی است که با هوای نفس مبارزه کند تاکید کرد: اگر کسی برنده کشتی با نفس بشود می تواند قهرمان شهر، کشور و جامعه خود شود.

اولین صفت سربازان امام زمان(عج) اطاعت و تسلیم بودن است

وی با بیان اینکه اولین صفت سربازان امام زمان مطیع و تسلیم بودن ولایت است ابراز کرد: حضرت عباس اگر جهانی شد بخاطر زیبایی ظاهری و قد رشید نبود کمااینکه انسان زیباچهره کم نداریم اما هیچ کدام گل نمی کنند فلذا حضرت عباس بخاطر ولایت پذیری و اطاعت محض از ولی زمان خود گل کرد.

دانشمند با اشاره به اینکه اگر قرار است سرباز منجی عالم بشریت باشیم اول باید مشق اطاعت کنیم ابراز کرد: در نوکری امام زمان و سربازی حضرت چرایی وجود ندارد براین اساس هرچه گفتند باید از دل و جان بپذیریم و در اجرای دستورات معصومین شتاب کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه ما درس چشم گفتن را هنوز شروع نکردیم اذعان کرد: لازم است هرچه سریعتر خود را برای اطاعت از دستورات خدا، رسول خدا و اهلبیت و ولی فقیه آماده کنیم و بدانیم که راه شهدا از ادب، اطاعت و احترام به اولیا شروع می شود.

انتهای پیام/

 

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. مهران گفت:

    حرف حساب زده امیدوارم قبل از اینکه دیر شود و مردم مسئولین را از خواب و مستی قدرت و ثروت و … بیدار کنند خودشان بیدار شوند.قبلا مسئولان خودشان را به خواب می زدند اما الان واقعا خواب اند. البته از انصاف بیرون نشویم؛ برخی مسئولان هم بیدارند و دلسوزانه زحمت می کشند.ولی به هر حال دوره دوره آتش باختیار است و خود مردم باید با دقت در انتخاب مسئولان و مطالبه حق خود و انسجام و اتحاد بر محور حق سلامت جامعه را تضمین کنند. اینطور سخنرانی ها خیلی خوب است و ای کاش از خیلی قبل تر شروع می شد و بیشتر شود.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


 دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
دوره تربیت مربی سواد رسانه و فضای مجازی (کلیک کنید)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز