چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

اخبار انتظامی استان اصفهان؛

انهدام باند بزرگ جعل بیمه نامه های خودرو در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند بزرگ جعلی که با جعل بیمه نامه برای ۲۲۰ خودرو به یکی از نمایندگی های بیمه بالغ بر سه میلیارد ریال خسارت وارد کرده بود خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، سرهنگ ستار خسروی اظهارکرد: در پی شکایت یکی از نمایندگی های بیمه در شهر اصفهان مبنی بر اینکه فردی با ارائه جعل ۲۲۰ بیمه نامه خودرو و دستکاری مندرجات و سنوات بخش بیمه و مشخصات خودرو بیش از سه میلیارد ریال به این نمایندگی ضرر و زیان وارد کرده است، تحقیقات در این زمینه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: در ابتدا با پیگیری ها و هماهنگی های قضایی همه ۲۲۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین از طریق سیستم شناسایی و توقیف و پس از انجام تحقیقات از صاحبان آنها هویت اصلی متهم به دست آمد که مشخص شد وی از کلاهبرداران و جاعلان سابقه دار است.

این مسئول با بیان اینکه متهم مرتب اقدام به جابجایی مخفیگاه خود می کرد، افزود: سرانجام این جاعل حرفه ای طی یک عملیات غافلگیرانه در حالی که قصد انتقال به مکان دیگری را داشت در مخفیگاه خود دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان از کشف یک دستگاه لب تاپ، اسکنر، پرینتر و چندین لاشه بیمه نامه مجعول در مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: محتویات داخل سیستم رایانه متهم مانند سربرگ ها و اطلاعات مرتبط با بیمه نامه خودرو حکایت از اقدامات گسترده وی در جعل بیمه نامه ها داشت که مدارک مستند سازی و متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی افزود: در ادامه تحقیقات دو نفر دیگر از همدستان متهم نیز در عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از منزل آنها ۱۸ عدد بیمه نامه و تعدادی لاشه بیمه نامه و تجهیزات مخصوص جعل کشف و دربررسی های صورت گرفته مشخص شد که این افراد درزمینه جعل بیمه نامه ها و تحویل آنها به نمایندگی ها بیمه با متهم همکاری داشتند.

این مسئول به رانندگانی که از روی آگاهی اقدام به استفاده از بیمه نامه های جعلی می کنند نیز هشدار داد و گفت: این افراد نیز مجرم بوده و بایستی در برابر قانون نسبت به عمل مجرمانه خود پاسخگو باشند.

ارسال تصاویر خصوصی به اخاذی ختم شد
فردی که به دنبال اخاذی از یکی از شهروندان اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی در یکی از شبکه های اجتماعی مجازی کرده بود در عملیات ماموران پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ  سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه فردی عکس های شخصی وی را همراه با مطالب غیراخلاقی و کذب در یکی از شبکه های اجتماعی مجازی درج نموده بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی مشخص شد وی در یکی از شبکه های اجتماعی مجازی با فردی آشنا شده که پس از مدتی فریب وی را خورده و عکس های شخصی و خصوصی خود را برای او ارسال می کند اما پس از مدتی این شخص با به دست آوردن تصاویر شاکی شروع به اخاذی می کند.

این مسئول عنوان کرد: وقتی این خانم جوان حاضر به همکاری با فرد اخاذ نمی شود او نیز تصاویر خصوصی شاکی را در فضای مجازی منتشر کرده و باعث هتک حیثیت وی می شود.

سرهنگ مرتضوی بیان داشت: سرانجام با انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی در فضای مجازی متهم این پرونده شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در مخفی گاه خود دستگیر شد.

وی افزود: متهم که از قبل با شاکی رابطه اینترنتی داشته در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را هتک سوء استفاده از شاکی عنوان کرد.

توقیف باطری های میلیاردی قاچاق در شهرضا
محموله باطری های خودروی خارجی قاچاق به ارزش دومیلیارد ریال توقیف و یک نفر قاچاقچی در این رابطه دستگیر شد.

سرهنگ حمید امیرخانی فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در گفت و گویی گفت: ماموران، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کشنده “مان” که از بوشهر به سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه راننده خودرو فاقد بارنامه و هرگونه مدارک معتبر گمرکی بود افزود : در بازرسی از این خودرو تعداد دو هزار و ۱۲۰ عدد باطری خودروی خارجی که به صورت قاچاق بارگیری شده بودند، کشف شد.

سرهنگ امیرخانی ، ارزش این محموله را طبق نظر کارشناسان دو میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد و محموله نیز به اداره اموال تملیکی منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می زند که از تمام مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

محموله ۳۳۰ کیلویی تریاک وحشیش در اصفهان کشف شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از کشف یک محموله ۳۳۰ کیلوگرمی تریاک و حشیش توسط ماموران پاسگاه چوپانان نائین و دستگیری دو قاچاقچی در این عملیات خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی گفت: ماموران پاسگاه چوپانان فرماندهی انتظامی شهرستان نائین شب گذشته به همراه عوامل یگان امداد و پلیس راه خور _ جندق به منظور شناسایی و دستگیری باند ها و شبکه های قاچاق مواد مخدر به کنترل خودروهای عبوری پرداختند.

وی افزود: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه سواری پژو که از از جنوب کشور عازم تهران بودند مشکوک و قصد متوقف کردن آنها را داشتند که سواری پژو با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد اما با اقدام به موقع و سریع ماموران در تعقیب و گریز صورت گرفته سرانجام این خودرو متوقف شد.

وی افزود: در این عملیات در بازرسی از خودرو های مذکور مقدار ۲۹۰کیلو گرم تریاک و ۴۰ کیلو گرم حشیش کشف که به شکل ماهرانه ای جاسازی شده بودند کشف و دو نفر قاچاقچی دستگیر شد.

این مقام مسئول درادامه افزود: متهمین دستگیر شده و به همراه مواد مکشوفه، به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

فروش طلاجات مسروقه، سارق منازل را به دام انداخت
فردی که اقدام به سرقت ۲۰۰ میلیون ریال طلا و جواهرات از منازل مردم کرده بود قبل از اینکه بتواند این اموال را به فروش برساند در عملیاتی توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر دستگیر شد.

فرمانده نیروی انتظامی خمینی شهر در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهرستان خمینی شهر ، تلاش در جهت شناسایی عامل یا عاملین این گونه سرقت ها در دستور کار کار آگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ جعفری نژاد، اضافه کرد: کارآگاهان مشغول تحقیقات بودند که متوجه شدند فردی قصد فروش طلا و جواهرات مسروقه را در یکی از طلافروشی ها دارد که بلافاصله در محل حضور یافته و متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت در تحقیقات صورت گرفته به سرقت ۲۰۰میلیون ریال اموال منازل شهروندان شامل طلا وجواهر و وجه نقد اعتراف کرد.

سرهنگ جعفری نژاد با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از سرقت منزل، ، به شهروندان توصیه می کنیم از نگهداری وجوه نقد زیاد، اشیاء قیمتی و اسناد و مدارک در منزل و محل هایی که سارقان به سهولت به آنها دسترسی پیدامی کنند خودداری کنند.

انتهای پیام/

منبع:صاحب نیوز

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز