چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۳
آزادی بیان به شیوه حقوقدان غیرسرهنگ!
 روز سیاه قم/ ضرب و شتم طلاب منتقد به اجرایی شدن برجام در حرم حضرت معصومه(س)   

طلاب و اساتید حوزه علمیه قم در اعتراض به سند برجام و برای افزایش دقت مجلس در تصویب این سند، در حرم حضرت معصومه(س) دست به تحصن زدند. این تحصن با ورود دستگاه های امنیتی لباس شخصی به ضرب و شتم و دستگیری چند تن از طلاب منجر شد...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، متاسفانه در تاریخ ۱۱ مهر، تاریخ ایران باری دیگر شاهد اهانت به حوزه ی علمیه (حوزه ای که روشنگری و تبیین مسائل اهم جامعه از وظایف اصلی اوست) بود؛ منتها این بار نه در زمان طاغوت؛ بلکه در زمان جمهوری اسلامی؛ آن هم در دوره ی ریاست یک حقوقدان غیر سرهنگ که در نطق انتخاباتی خود، خویش را مخالف هرگونه عملیات گازانبری می دانست… .
آن هم در شرایط حساسی که طبق فرمایش ولی امر مسلمین، خطر نفوذ دشمن در لایه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، افزایش یافته است و طمع به حذف انقلابی دارند که با خون چندین هزار شهید و مقاومت مردم مجاهد تا امروز استوار مانده است.
تعدادی از طلاب دغدغه مند حوزه علمیه به همراه خانواده ی خود در صحن حرم حضرت معصومه (س) و جوار مسجد اعظم متحصن گردیدند. گفتنی است آنها به هیچ شخص، دسته و حتی جناحی اهانت نکردند؛ و فقط جهت روشنگری و تنویر افکار عمومی، بیانات و تصریحات رهبری و خطوط قرمزی که ایشان بیان کرده بودند را جمع آوری و تشریح می کردند.

تجمع قم

اتفاقاتی که طی این یکی دو روز افتاد:
ابتدا شاهد تجمع اعتراضی اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در مقابل دفتر رئیس مجلس در اعتراض به اجرایی شدن سند برجام بودیم (+). پس از آن در نماز جمعه این هفته، طلاب و روحانیت مورد بازرسی قرار می گرفتند تا مبادا با خود پلاکارد و شعاری همراه داشته باشند.
اما در روز شنبه مورخ ۱۱ مهر ساعت ۱۶ نیروهای لباس شخصی به پشتیبانی نیروی انتظامی به متحصنین حمله ور شدند و آنها را با زور و کتک دستگیر و بازداشت نمودند؛ عملی که غیر از پهلوی ملعون هیچ کس جرأت چنین جسارتی به خود راه نداده بود. گرچه زن و بچه ی متحصنین بوسیله ی نیروهای زن دستگیر شدند ولی ضرب و شتم جلوی نامحرمان، آن هم بدون دادن مهلت، به طوری که حتی فرصت پوشیدن کفش پیدا نکردند و با پای برهنه و با توهین و تحقیر برده شدند. یک روحانی را طوری زدند که عمامه اش چند متر آن طرف تر پرتاب شد.

آقایانی که این همه دم از دموکراسی و روشن فکری می زنند، نشان دادند که اگر روزی به قدرت برسند، دیکتاتورها را روسفید خواهند کرد.
شما اگر ریگی به کفشتان نیست و از روشنگری نمی ترسید، چرا این طور خشن برخورد کردید؟!

حضرت آقا حفظه الله راجع به برجام فرمودند: «همه باید بدانند چه اتفاقی دارد می افتد».
این اتفاق چیست که مقام معظم رهبری اصرار دارند همه باید بدانند و شما وحشت دارید از اینکه کسی بویی ببرد؟
مگر این طلاب مظلوم، غیر از تبیین خطوط قرمز رهبری، کار دیگری کرده بودند؟
امیدواریم پروژه ی جام زهر، مجددا در «برجام زهر» تکرار نگردد.

دریافت فیلم تجمع: دانلود

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  کجاش سیاه بود؟
  0  0
 2. ناشناس گفت:

  مادرشهیدی هم دستبند به دستش زده شد سیاهیش اینجاس….شهداشرمنده ایم
  0  0
 3. ناشناس گفت:

  اقایون چرا با این جماعت بحث میکنید.باشه مذاکره نمیکنیم.اصلا مرگ بر آمریکا.اون روزا ببینم که این جماعت دلسوز دین و سیاست به … تاریخ نامبرده شوند
  0  0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق