دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان:

شبکه های هوایی برق در اصفهان به زمینی تبدیل می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: به منظور زیباسازی مبلمان شهری و کاهش خاموشی ها و تلفات برق، شبکه‌هایی هوایی برق در اصفهان به زمینی مبدل می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: به منظور زیباسازی مبلمان شهری و کاهش خاموشی ها و تلفات برق، شبکه‌هایی هوایی برق در اصفهان به زمینی مبدل می‌شود.

 حمیدرضا پیرپیران ظهر شنبه، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ ایجاد ظرفیت برای انشعابات جدید در شهرها و روستاهای شهرستان، تبدیل شبکه های هوایی به زمینی که به دنبال آن زیباسازی مبلمان شهری و کاهش خاموشی ها و کاهش تلفات برق را به دنبال خواهد داشت از دیگر پروژه های عملیاتی در این هفته است.

وی افزود: ظرفیت سازی برای رسیدگی به درخواست های جدید مردم، افزایش ضریب پایداری شبکه های برق با بهره برداری از ۳۲۸ دستگاه پست زمینی و هوایی، ۶۲ کیلومتر کابل کشی فشار متوسط و ضعیف و ۲۸۲ کیلومتر شبکه هوایی فشار متوسط و ضعیف در بافت های سنتی اصفهان صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان، به زیباسازی مبلمان شهری اصفهان اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۶۱ کیلومتر روشنایی به مبلغ ۴۹ میلیارد ریال زیبایی شهر را دوچندان کرده است که عملیات اجرایی آن پایان یافته و در هفته دولت به صورت رسمی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر از مهمترین اهداف این شرکت است، تصریح کرد: در این زمینه ۱۹۰ قرارداد خرید تضمینی مشترکین با ظرفیت ۱۶۲۴ کیلووات و هشت قرارداد خرید تضمینی با ظرفیت ۱۵۲ کیلووات به شبکه متصل شده و هزینه تولید انرژی خورشیدی را این ۸ مشترک ماه هاست، دریافت می کنند.

پیرپیران همچنین با تاکید بر اینکه اهداف شرکت توزیع برق در قالب ۵ محور کلی زیرساخت های سخت افزاری، نرم افزاری، نیروی انسانی، تاسیسات و دستورالعمل ها و روش های اجرایی گنجانده شده است، گفت: اقدامات وسیعی در هر کدام از ساختارها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ کیلومتر از بخش های شرق اصفهان با نقطه ستادی فاصله دارد، افزود: این نقاط به تمام سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری جامع متصل شده به گونه ای که بیش از ۹۰ درصد این ساختار را به خود اختصاص داده و به لینک های نرم افزاری متصل شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه مطابق برنامه شرکت توزیع برق، قرار است تمام فرایندها مکانیزه شود، گفت: در این راستا اقدامات و برنامه های مدونی صورت گرفته تا به استانداردهای جهانی و متناسب با فن آوری های روز دنیا برسیم.

وی پیرامون هوشمندسازی نقاط قطع و وصل و قرائت هوشمندانه کنتورهای برق، گفت: نزدیک به هفت هزار کنتور هوشمند پارامترهای شبکه را رصد می کنند که از این تعداد چهار هزار انشعاب دیماندی مجهز به سیستم AMR و نزدیک به سه هزار کنتور فهام قرائت کنتورها را صورت می دهند.

پیرپیران به کاهش خاموشی ها اشاره کرد و بیان داشت: با راه اندازی سیستم سپاد، AVL و دیگر نرم افزارهای کاربردی زمان خاموشی به کمترین مدت رسیده و براساس میزان دقیقه خاموشی به ازاء هر مشترک از ۸۵۰ دقیقه به ۴۵۰ دقیقه در سال کاهش یافته است.

وی در ادامه تاکید کرد: شاخص خاموشی به ازاء هر دقیقه در روز طی ۴ ماه نخست امسال، ۴۶ درصد کاهش داشته و نزدیک به ۱۱ درصد کاهش تماس های تلفنی از دیگر اقدامات واحد بهره برداری شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان به جذب انشعاب مشترکان اشاره کرد و بیان داشت: ۳۹۲ کنتور دیماند و ۲۹ هزار و ۷۵۰ کنتور عادی برق رسانی به مشترکان مختلف انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715