پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳
وقتی رسم شیر خدا را فراموش کردیم، زندانیان منافق اعتصاب غذا کردند؛
 حکایت مرد پولادین انقلاب   

روز اول شهريور در تاريخچه انقلاب اسلامي به اسم شيرخدا اسدالله لاجوردي ثبت شده است. اگر نبود او و هم قطارانش، الان مملكت ما در سيطره كدام اجنبي بود؟ دريغا كه دولتمردان ما فراموش كرده اند. شايد هم اصلا نگاهي به اخبار ستون پنجم و منافقين دركمين نشسته نمي اندازند. در غفلت آنها، با هم به چالش پرداخته و در اين ميان، زندانيان منافق داعيه اعتصاب غذا ميكنند و فخر مي فروشند كه ۲۰روز به اعتصاب غذا ادامه داده اند.

ندای اصفهان – علی زارعی (کارشناسی ارشد علوم سیاسی)

تقویم تاریخ، حوادث بزرگی را در خودش ثبت کرده است. روز اول شهریور در تاریخچه انقلاب اسلامی به اسم شیرخدا اسدالله لاجوردی ثبت شده است. اگر نبود او و هم قطارانش، الان مملکت ما در سیطره کدام اجنبی بود؟ دریغا که دولتمردان ما فراموش کرده اند. شاید هم اصلا نگاهی به اخبار ستون پنجم و منافقین درکمین نشسته نمی اندازند. در غفلت آنها، با هم به چالش پرداخته و در این میان، زندانیان منافق داعیه اعتصاب غذا میکنند و فخر می فروشند که ۲۰روز به اعتصاب غذا ادامه داده اند.
کجایند وفاداران به خون این مرد بزرگ که به این زندانیان باصطلاح سیاسی تفهیم کنند که ایران اسلامی و امت همیشه در صحنه، از شما غیرت میخواهد و نه اعتصاب. بله این خبر ما را به این فکر وامیدارد که یاد و راه و رسم لاجوردیها را باید هرچه بیشتر زنده بداریم تا دستاوردهایمان را از ما نربایند.
اول شهریور سالگرد شهادت یکی از مظلومان انقلاب است که در خشن ترین دهه های انقلاب شکوهمندمان، محکم تر از هر کسی در مقابل دشمنان نظام ایستاد و انقلاب نوپای اسلامی مان را آینده دار کرد. نام او اسدالله است، مصداق بارز کلام الله و یکی از فرزندان راستین روح الله.
براستی اسدالله لاجوردی چه انسانی بود که علاوه بر دشمنان، حتی برخی از دوستان انقلاب نیز از او حقد کینه بر دل داشتند. مقام و منزلت شهید لاجوردی در دهه شصت در کسوت دادستانی انقلاب، سرچشمه این خصومت ها و عوض کردن جای شهید و جلاد بود. تلخی روزگار را بنگرید که در دورانی که هیچ سمت دولتی نداشت و در کسوت یک بازاری، در حجره ای کوچک به امرار معاش اشتغال داشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
گروهک ها و دشمنان نظام و کسانی که انقلاب اسلامی و بنیانگذار انقلاب اسلامی را برنتافتند سعی در مخدوش کردن چهره این مرد عاشق امام نمودند. تأملی بر فرازی از وصیت نامه آن شهید بیانگر عشق او به امام و تنفرش از ضد انقلاب بود؛ آنجا که در وصیت نامه اش می نویسد: «خدایا تو شاهدی به همان اندازه بلکه دو صدچندان که به امام قاطع و سازش ناپذیرم عشق می ورزم، نسبت به سازشکاران و مدافعان عملی ضدانقلاب نفرت دارم. بیم آن دارم حوادث مشروطه مجددا تکرار و یا ایران اسلامی به سرنوشت الجزایر دچار شود. از تو می‌خواهم دست و قلم همه کسانی که در جهت رهانیدن ضدانقلابیون و مرتدین و محاربین از چنگال عدالت اعمال قدرت و نفوذ کرده‌اند، به همه کسانی که پذیرای این ننگ شده‌اند، برای همیشه از این مردم شهید پرور قطع فرمایید».
حال زمانه را بنگرید. در روزهایی که به گرامیداشت شهادت این شهید فی سبیل الله نشسته ایم، برخی یا دم از رفع حصر از سران فتنه می زنند و برای آن ساز کوک می کنند، و یا همزمان، بیست زندانی به اصطلاح سیاسی، دست به اعتصاب غذا می زنند اما دولتمردان ما روزه صمت گرفته و در انفعال بسر می برند. می گویند که شهید لاجوردی قبل از هر چیز، دغدغه خاطرش، آوردن زندانیان به صراط مستقیم بود و از هر فرصتی برای این مهم کوتاهی نمی کرد. حال در روزگاری بسر می بریم که رسانه ها و سازمان های بیگانه، برای این زندانیان اعتصابی بیانیه صادر می کنند و مدعی می شوند« شرایط زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج بقدری بد است که زندانیان برای ساده ترین حقوق انسانی خود ناچار به اعتصاب غذا شده اند». یا للعجب!
بدور از هر حساب و کتاب سیاسی، نباید برای خوشایند رفقای اروپایی و امریکایی برجام، در مقابل این اقدامات ضد انقلاب منفعل بود. انفعال و سکوت مقامات دولتی در برابر این شوهای حقوق بشری زندانیان ـ که از خارج از مرزها خط می گیرند ـ مصادیق بارز همان عوض کردن جای جلاد و شهید است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران فرمودند: «در قضاوت‌ها درباره دهه شصت، جای شهید و جلاد عوض نشود؛ ملت ایران مظلوم واقع شد».
انفعال در برابر تحرکات دشمنان نظام آب به آسیاب دشمن ریختن است. زهره السادات لاجوردی دختر شهید لاجوردی در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا بدرستی عنوان کردند: «الان یکباره قضیه اعدامهای سال ۶۷ مطرح می‌شود و نسبت به این قضایا منفعلانه برخورد می‌شود».
آیا سکوت و انفعال در بزرگداشت مردی که هم در دوران ستم شاهی و هم بعد از به بار نشستن انقلاب اسلامی تمامی دغدغه هایش خدمت به نظام جمهوری اسلامی بود، همراهی با دشمن نیست؟

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز