چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

چاپ زندگینامه شهید حججی به ۳ زبان

با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که شهید حججی را یکی از رویش‌های انقلاب می‌دانند به زودی به همت موسسه شهید کاظمی کتاب زندگینامه این شهید ولایت‌مدار به ۳ زبان فارسی، عربی و انگلیسی چاپ می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان،  شهید محسن حججی یکی از جهادگران فعال و اهل شهرستان نجف‌آباد از استان اصفهان بود که برای مبارزه با نیروهای تکفیری داعش به سوریه رفت و داوطلبانه در تمام عملیات‌ها شجاعانه شرکت می‌کرد، اما در یکی از عملیات‌ها به دست خون‌آشام داعش اسیر می‌شود، اما داعشی‌ها را صبر نیامد تا  در برابر چنین انسان‌های شجاعی مقاومت کنند، تاب از دست داده و پس از 2 روز اسارت محسن حججی را ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

پس از شهادت محسن موج بزرگی از خشم و نفرت نه تنها در ایران که در تمام دنیا به راه افتاد و مردم انزجار خود را به طرق مختلف به داعش نشان دادند، بسیاری از مردم تا آن روز حتی نام محسن را هم نشنیده بودند، او و رشادت‌ها و اقدامات فرهنگی‌اش را نمی‌شناختند اما پس از شهادتش بود که دنیا متوجه حضور جوانمردانه، صبور و سکوت او شد و این نشان از تواضع این شهید بزرگ دارد.

فضای مجازی و واقعی سرشار از نام شهید حججی است

شهید محسن حججی در فعالیت‌های فرهنگی و اردوهای جهادی پیشتاز بود و بر اساس گفته دوستان و آشنایانش تمام تلاشش برای به سرانجام رساندن اقدامات فرهنگی بود، با نوجوانان و جوانان رفاقتی کار می‌کرد و امر به معروف و نهی از منکر را آنقدر دوستانه می‌گفت که مورد پذیرش قرار می‌گرفت.

پس از شهادت محسن، مردمی که او را می‌شناختند افسوس خوردند که چرا بیشتر با این شخصیت ارتباط نداشتند و کسانی که او را نمی‌شناختند نیز به خاطر از دست دادن چنین انسان بزرگی غمگین شده و خواهان شناخت بیشتر او و اقداماتش شدند.

فضای مجازی و واقعی سرشار از نام محسن حججی شد و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که شجاعت، دلاوری و مردانگی او را تحسین نکند، نوجوانان و جوانان بسیاری او را الگوی خود قرار داده و بسیاری نیز از اینکه همشهری و هم استانی و حتی هم وطن او هستند به خود می‌بالیدند و چند پست از کانال‌های اجتماعی را به این شخصیت اختصاص دادند.

چاپ زندگینامه شهید محسن حججی به 3 زبان

تمام مردم از سراسر دنیا خواهان شناخت بیشتر شخصیت شهید محسن حججی شدند، بسیاری کنجکاو زندگی شخصی و عده کثیری نیز خواهان فهمیدن زندگی اجتماعی و فرهنگی او هستند، موسسه شهید کاظمی که شهید محسن حججی کارهای فرهنگی و جهادی خود را از آنجا آغاز کرد در عملکرد زیبایی اقدام به چاپ زندگی‌نامه این شهید کرده است.

مدیر مؤسسه شهید کاظمی در این مورد به خبرنگار تسنیم گفت: مقام معظم رهبری شهید حججی را یکی از رویش‌های انقلاب می‌دانند، بنابراین بر ماست این رویش انقلاب را به مردم معرفی کنیم و قرار بر این است که به همت انتشارات مؤسسه شهید کاظمی کتاب زندگی‌نامه، خاطرات و اشعار با عنوان “سر به‌راه” در مقام شهید مدافع حرم محسن حججی چاب و روانه بازار شود.

حمید خلیلی اظهار داشت: این اقدامات با هدف خاصی انجام نمی‌شود، بالاخره محسن حججی شهیدی است که حمایت‌های زیادی را پس از شهادت وی در فضای مجازی مشاهده کردیم؛ شخصیت محسن حججی در همه مکان‌ها شناختانه شده است و ما باید سعی کنیم که این چهره را ابتدا در کشور خود به صورت کامل به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: هدف این است که پس از این اتفاقات به گونه‌ای عمل کنیم تا شخصیت ایثارگری شهید محسن حججی را همه بشناسند.

مدیر مؤسسه شهید کاظمی با اشاره به چاپ کتاب زندگی‌نامه شهید مدافع حرم محسن حججی به 3 زبان تصریح کرد: به این دلیل که شهید حججی مدافع حرم بودند و تنها شهید کشور ما محسوب نمی‌شود، به این نتیجه رسیدیم که 2 کتاب در قالب خاطرات و مجموعه اشعار با عنوان “سر به‌راه” در مقام شهید مدافع حرم محسن حججی چاپ و روانه بازار کنیم و این در حالی است که کتاب خاطرات این شهید به 3 زبان فارسى، انگلیسى وعربى چاب می‌شود.

تاسیس یک کتاب‌فروشی به نام شهید حججی

خلیلی پیرامون تاسیس یک کتاب‌فروشی مزین به نام شهید محسن حججی بیان کرد: از آنجایی که شهید حججی یکی از اعضای انتشارات بودند، قرار بر این است که در ابتدا یک کتاب‌فروشی مزین به نام این شهید در قم و سپس در نجف‌آباد تاسیس شود اما در حال حاظر پیگیری تاسیس این کتاب‌فروشی در قم هستیم.

وی در مورد محبوبیت شهید حججی در میان مردم گفت: اخلاص، شجاعت و ایثارگری محسن که رهبر کبیر انقلاب اسلامی و سردار قاسم سلیمانی بیان کردند، از جمله دلایل محبوبیت این شهید در میان اقشار مختلف جامعه است و امید است اقدامات مؤسسه شهید کاظمی نیز در این راستا بتواند بر این تاثیرات افزایش دهد.

خلیلی با اشاره به زمان به پایان رساندن کتاب زندگی‌نامه شهید حججی افزود: در تلاش هستیم این اقدامات برای چهلمین روز شهادت این شهید که مصادف با نخستین روز از ماه محرم است و یا برای پیاده‌روی اربعین حسینی آماده و اجرا شود؛ این در حالی است که هر 2 برنامه برای یک روز و یا هر برنامه در 2 روز مختلف انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715