سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار

اصفهان رکورد دار ارسال اثر به سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شد

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هزار و ۴۸۵ فیلم در بخش ملی متقاضی حضور در این جشنواره شدند.

به گزارش ندای اصفهان،  با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تعداد 7 هزار و 444 فیلم در دو بخش ملی و بین‌الملل متقاضی حضور در این جشنواره شدند که از این میان 670 اثر از مجموع هزار و 485 فیلم بخش ملی به استان تهران و 815 اثر به سایر استان‌ها تعلق دارد.

بر اساس تفکیک استانی انجام شده، از میان استان‌های متقاضی اصفهان با ارسال 82 فیلم مقام نخست ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را به خود اختصاص داده و استان‌های خراسان‌رضوی و فارس نیز هر کدام با 68 اثر در مقام دوم و البرز با 59 فیلم در مقام سوم ایستاده است.

در تفکیک موضوعی این جشنواره نیز 888 اثر داستانی، 235 اثر مستند، 98 اثر پویانمایی و 264 اثر تجربی به دبیرخانه رسیده و 5 هزار و 959 اثر در بخش بین‌الملل سی ‌‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 117 کشور جهان شرکت کرده است که فرانسه با 593 اثر در صدر قرار دارد و کشورهای آلمان با 166 اثر، برزیل 114 اثر، تایوان 108 اثر و بلژیک 87 اثر در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

دبیری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به سید صادق موسوی سپرده شده که هم اکنون مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران است و زمانی مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی را به عهده داشته و قائم‌مقام چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بوده است.

وی همچنین عناوینی چون رئیس مجموعه تأتر شهر، رئیس تالار وحدت و عضو هیأت مدیره بنیاد رودکی، رئیس تالار هنر، رئیس شورای نظارت و ارزشیابی نمایش و مشاور راهبردی معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.

 سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران قرار است 25 تا 30 مهر ماه سال جاری در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715