شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
با پایان یافتن مهلت ارسال آثار
 اصفهان رکورد دار ارسال اثر به سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شد   

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هزار و ۴۸۵ فیلم در بخش ملی متقاضی حضور در این جشنواره شدند.

به گزارش ندای اصفهان،  با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تعداد ۷ هزار و ۴۴۴ فیلم در دو بخش ملی و بین‌الملل متقاضی حضور در این جشنواره شدند که از این میان ۶۷۰ اثر از مجموع هزار و ۴۸۵ فیلم بخش ملی به استان تهران و ۸۱۵ اثر به سایر استان‌ها تعلق دارد.

بر اساس تفکیک استانی انجام شده، از میان استان‌های متقاضی اصفهان با ارسال ۸۲ فیلم مقام نخست ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را به خود اختصاص داده و استان‌های خراسان‌رضوی و فارس نیز هر کدام با ۶۸ اثر در مقام دوم و البرز با ۵۹ فیلم در مقام سوم ایستاده است.

در تفکیک موضوعی این جشنواره نیز ۸۸۸ اثر داستانی، ۲۳۵ اثر مستند، ۹۸ اثر پویانمایی و ۲۶۴ اثر تجربی به دبیرخانه رسیده و ۵ هزار و ۹۵۹ اثر در بخش بین‌الملل سی ‌‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۱۷ کشور جهان شرکت کرده است که فرانسه با ۵۹۳ اثر در صدر قرار دارد و کشورهای آلمان با ۱۶۶ اثر، برزیل ۱۱۴ اثر، تایوان ۱۰۸ اثر و بلژیک ۸۷ اثر در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

دبیری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به سید صادق موسوی سپرده شده که هم اکنون مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران است و زمانی مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی را به عهده داشته و قائم‌مقام چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بوده است.

وی همچنین عناوینی چون رئیس مجموعه تأتر شهر، رئیس تالار وحدت و عضو هیأت مدیره بنیاد رودکی، رئیس تالار هنر، رئیس شورای نظارت و ارزشیابی نمایش و مشاور راهبردی معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.

 سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران قرار است ۲۵ تا ۳۰ مهر ماه سال جاری در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز