جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
با پایان یافتن مهلت ارسال آثار
 اصفهان رکورد دار ارسال اثر به سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شد   

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هزار و ۴۸۵ فیلم در بخش ملی متقاضی حضور در این جشنواره شدند.

به گزارش ندای اصفهان،  با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تعداد ۷ هزار و ۴۴۴ فیلم در دو بخش ملی و بین‌الملل متقاضی حضور در این جشنواره شدند که از این میان ۶۷۰ اثر از مجموع هزار و ۴۸۵ فیلم بخش ملی به استان تهران و ۸۱۵ اثر به سایر استان‌ها تعلق دارد.

بر اساس تفکیک استانی انجام شده، از میان استان‌های متقاضی اصفهان با ارسال ۸۲ فیلم مقام نخست ارسال آثار به سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را به خود اختصاص داده و استان‌های خراسان‌رضوی و فارس نیز هر کدام با ۶۸ اثر در مقام دوم و البرز با ۵۹ فیلم در مقام سوم ایستاده است.

در تفکیک موضوعی این جشنواره نیز ۸۸۸ اثر داستانی، ۲۳۵ اثر مستند، ۹۸ اثر پویانمایی و ۲۶۴ اثر تجربی به دبیرخانه رسیده و ۵ هزار و ۹۵۹ اثر در بخش بین‌الملل سی ‌‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۱۷ کشور جهان شرکت کرده است که فرانسه با ۵۹۳ اثر در صدر قرار دارد و کشورهای آلمان با ۱۶۶ اثر، برزیل ۱۱۴ اثر، تایوان ۱۰۸ اثر و بلژیک ۸۷ اثر در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

دبیری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به سید صادق موسوی سپرده شده که هم اکنون مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران است و زمانی مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی را به عهده داشته و قائم‌مقام چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بوده است.

وی همچنین عناوینی چون رئیس مجموعه تأتر شهر، رئیس تالار وحدت و عضو هیأت مدیره بنیاد رودکی، رئیس تالار هنر، رئیس شورای نظارت و ارزشیابی نمایش و مشاور راهبردی معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.

 سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران قرار است ۲۵ تا ۳۰ مهر ماه سال جاری در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق