یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خبر داد:
 پایگاه خبری معلولین در اصفهان راه اندازی می شود/ با ثبت قانونی افتتاحیه رسمی خواهیم داشت   

دکتر سعید صادقی گفت: کسانی که در این پایگاه کار می کنند از معلولین هستند که دوره های آموزشی حرفه خبرنگاری را طی دو سال گذشته گذرانده اند. قرار است قلم بزنند و با روحیه پرسشگری خودشان، مشکلات و مطالبات معلولین را به گوش مسئولین برسانند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، عصر سه شنبه ۲۴/۵/۹۶ نشستی صمیمی با حضور آقایان دکتر سعید صادقی مدیرکل بهزیستی استان اصفهان و منصور گلناری مدیر سابق خانه مطبوعات اصفهان و جمعی از اعضای خبری جامعه معلولین برگزار شد.

اتفاق مهم خبری در این جلسه وعده تاسیس پایگاه خبری معلولین در اصفهان بود.

صادقی با اشاره به اینکه حدود ۱۲۰هزار نفر در استان اصفهان دارای معلولیت و پرونده توانبخشی هستند، گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از متولیان اساسی برای رفع نیازمندی ها و پیگیری مطالبات معلولان عزیز، انجام وظیفه می کند و می دانیم که بسیاری از نیازهای اساسی معلولان در اجتماع است.

وی افزود: ازجمله نیازهای اجتماعی، نیاز به احترام و دیده شدن در عرصه اجتماعی است تا بتوانند نقش های اقتصادی، شغلی و حتی خانوادگی را به خوبی ایفا کنند؛ لذا یکی از کارهای خوبی که اتفاق بسیار مبارکی در استان اصفهان خواهد بود و هم زمان با روز خبرنگار اتفاق افتاد ایجاد یک پایگاه خبری مخصوص معلولین است.

وی توضیح داد: حسن این پایگاه خبری این است که همه کسانی که در آن کار می کنند دوره های آموزشی حرفه خبرنگاری، عکاسی و مقاله نویسی را طی دو سال گذشته گذرانده اند و ان شاءالله قرار است قلم بزنند و با اندیشه خودشان، با فکر و روحیه پرسشگری توأم با احترام خودشان، مشکلات و مطالبات معلولین یعنی نابینا، ناشنوا، معلولین جسمی حرکتی، یا آسیب دیدگان نخاعی و غیره را ثبت و ضبط کنند و به گوش مسئولین برسانند.

وی اشاره کرد: کمکهایی که بهزیستی می تواند برای اینها انجام بدهد در واقع حمایت از ساختار و تجهیزاتی است که احتیاج دارند و کمک به روحیه پرسشگری آنها تا بتوانند مطالبات را پیگیری کنند.

در حاشیه سخنان دکتر صادقی خبری دیگر نیز باعث خوشحالی بیشتر معلولین شد که همان افتتاحیه و رونمایی از یک صد دستگاه اتوبوس دارای رمپ برای ویلچرنشین ها و افراد مسن بود.

۳۵ نفر از معلولین آموزش خبرنگاری دیده اند

منصور گلناری نیز درباره ایجاد این پایگاه خبری گفت: اعضای این پایگاه خبری از خود معلولین هستنند که برای آموزش جامعه و مطالبه گری حقوق معلولین ۳۵ نفر طی دو سال گذشته آموزش دیده اند تا یک رسانه فعال مجازی در سطح کشور و حتی جهانی ایجاد کنند و توانمندی های معلولین را به جامعه نشان دهند.

گلناری اشاره کرد: این پایگاه خبری به اخبار مربوط به معلولین می پردازد ولی همه وظیفه اش این نیست بلکه مثل بقیه خبرگزاریها و سایتها، از همه مسائل کشور گزارش تهیه می کند لیکن اخبار معلولین در اولویت کاری آنها است.
گلناری تاکید کرد: هدف اصلی ما یک کار فرهنگی رسانه ای است که به این وسیله به جامعه نشان دهیم افراد معلول هم توانمندی خیلی کارها را دارند و جامعه به کارهای آنها ایمان بیاورد و خودشان هم از این طریق بتوانند در جامعه حضور فعال داشته باشند.

وی افزود: اسم این سایت «پایگاه خبری معلولین» است که مراحل ثبتش در حال طی شدن است و ان شاءالله وقتی ثبت قانونی شد مراسم افتتاحیه را با حضور مسئولین خواهیم داشت.

در پایان این عضو خانه مطبوعات از مسئولین بهزیستی به خاطر کمکهای خوبی که کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

(گزارش از اصغر فخاری)

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز