ندای اصفهان

جهاد اقتصادی یعنی ترجیح کیفیت کالای تولیدی به سود کلان

کدخبر: 77223
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۳:۴۵ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام احمد مرادی معاون نهاد رهبری، صبح امروز در افتتاحیه مسابقات کشوری ریخته‌گری اظهار داشت: چندین سال است که شعارهای سال با محوریت اقتصادی انتخاب می‌شود و رهبر معظم انقلاب همواره دغدغه اقتصاد داشته و دارند و این وظیفه ماست که در تحقق این شعارها، اقدام عملی داشته باشیم.

وی با شاره به تولید ملی و فرهنگ جهاد اقتصادی به‌ عنوان دو محور اساسی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: اهداف کوتاه‌مدت دشمن زمین زدن اقتصاد ایران و جنگ اقتصادی و اهداف بلندمدت آن‌ها، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ در اقتصاد مقاومتی نباید معطل این دستگاه و آن مسئول شد و همه ملت ایران وظیفه‌دارند در راستای تحقق آن تلاش کنند.

معاون نهاد رهبری در دانشکده شهید مهاجر، القا نارضایتی از نظام به مردم را از دیگر اهداف جبهه استکبار دانست و مطرح کرد: با افزایش تولید که درواقع کاهش تورم را نیز در پی دارد می‌توانیم این نقشه دشمن را خنثی کنیم؛ تولیدکنندگان باید وابستگی به کالای خارجی را کاهش دهند.

وی در ادامه گفت: اگر وابستگی به نفت و کالای خارجی که سبب خروج ارز می‌شود را کاهش دهیم دیگر دشمن نمی‌تواند از تحریم به‌ عنوان گزینه روی میز استفاده کند؛ تولید بیشتر اشتغال بیشترمی آورد و اشتغال بیشتر باعث افزایش درآمدهای مردم می‌شود؛ افزایش درآمد یعنی بهبود معیشت مردم و این یعنی تحقق خواسته رهبر انقلاب، دولت باید وابستگی به نفت را کم کند و تولیدات غیرنفتی را افزایش دهد.

مرادی در بخش دیگر بابیان لزوم و ضرورت گسترش فرهنگ جهاد اقتصادی در جامعه، خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید هرگز کسانی که گوشه‌ای می‌نشینند و فعالیتی نمی‌کنند باکسانی که با مال و جان خود جهاد می‌کنند؛ برابر نیستند، امسال شهید حججی‌ها هرگز مانند برخی آقازاده‌ها که بیت‌المال را حیف‌ومیل می‌کنند، نیستند.

وی در پایان افزود: جهاد یعنی ازخودگذشتگی و جهاد اقتصادی یعنی درراه به دست آوردن سود و منفعت ازخودگذشتگی داشته باشیم و کیفیت کالا را به سودهای کلان ترجیح دهیم؛ وقتی خدا می‌فرماید کافران نباید راه تسلطی بر مؤمنین داشته باشند، این شامل همه بخش‌های نظامی، اقتصادی، علمی و فرهنگی است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,