سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۹
در تجمع مقابل دفتر نمایندگان مجلس اصفهان مطرح شد؛
 خطوط قرمز رهبری رعایت نشد/ حجت الاسلام احمد سالک: برجام برد باخت است   

جمعی از خانواده های شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثارگران اصفهان عصر امروز با حضور در برابر دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی واقع در خیابان فردوسی، با اشاره به دیدار رهبر فرزانه انقلاب با جانبازان و پاسخ ایشان به سوال یکی از جانبازان در خصوص باز شدن درهای نفوذ آمریکا، به ندای رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفتند...

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، یکی از آزادگان حاضر در این مراسم با بیان اینکه مجلس باید در رأس امور باشد، گفت: اگر مجلس در دست صاحبان قدرت قرار گیرد و صاحبان قدرت بتوانند بر آن اعمال نفوذ داشته باشند، دیگر نخواهد توانست در رأس امور باشد.

این آزاده با انتقاد از پرسش مهر سال جاری رئیس جمهور، گفت: در جایی که هنوز تصمیم گیری مجلس شورای اسلامی صورت نگرفته است و کارشناسان و اساتید دانشگاه در بندهای برجام نمی توانند به راحتی نظر دهند چرا باید «پرسش مهر» امسال به مساله پس از برجام اختصاص یابد.

وی همچنین با انتقاد از دیدار وزیر امور خارجه ایران و اوباما، افزود: چنین اقداماتی در شأن ملت ایران نیست زیرا ملت ایران در راه تحقق آرمان های مقدس خود هزاران شهید، جانباز و آزاده را تقدیم کرد و امروز برخی در برابر این رشادت ها، چنین اقدامات زشتی را انجام می دهند.

همچنین یکی دیگر از حضار خواستار مطرح شدن طرح عدم کفایت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در صحن مجلس شد و تاکید کرد از این طریق می توان نظام را نجات داد.

شرکت کنندگان در این مراسم با تاکید بر اینکه این برجام مورد تایید رهبر معظم انقلاب نیست و نقاط منفی بسیاری دارد، تاکید کردند مجلس شورای اسلامی باید در راستای اهداف و برنامه های انقلابی خود در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی گام بردارند.

همچنین برخی از شرکت کنندگان در این تجمع با انتقاد از عملکرد ضعیف هیأت رییسه مجلس آن را مغایر با منویات رهبر معظم انقلاب و همسو با برنامه های دولت توصیف کردند و بر ضرورت حفظ استقلال مجلس و هیأت رئیسه آن تاکید کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز پس از شنیدن نظرات حاضرین در این مراسم این تجمع را اقدامی از سر دلسوزی برای انقلاب اسلامی و عشق به ولایت توصیف کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم به یاری خدا در مسیر ولایت قدم برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک ادامه داد: اعتلا و سربلندی نظام اسلامی به واسطه هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است و اگر این هدایت ها نبود ما در این اوج و عظمت نبودیم.

وی تصریح کرد: مَثَل امام و رهبر، مثل کعبه است که مردم به دور آن می چرخند و امروز نیز محور حرکات و سخنان ما رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است و مردم ما با پشتیبانی از ولایت، نظام اسلامی را ضمانت خواهند کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سرمایه نظام اسلامی و مسلمانان جهان اسلام است و باید پشت سر ایشان حرکت کرد و اجازه نداد منویات ایشان بر زمین بماند و این رسالتی بسیار بزرگ است.

وی با اشاره به سخنان حاضرین در خصوص برجام، وضعیت مجلس و ضرورت حفظ انقلاب، گفت: این مسائل دغدغه های من به عنوان نماینده مردم اصفهان و بسیاری از نمایندگان مجلس است و من و حاضرین در این مراسم در ضرورت حفظ انقلاب و دفاع از ارزش های آن نقطه نظر مشترک داریم.

حجت الاسلام سالک گفت: امروز انقلاب اسلامی به برکت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و ایثار شهدا، جانبازان و آزادگان به جهان صادر شده است و خصومت های آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان شان پاسخی به صدور انقلاب اسلامی است زیرا درک کرده اند که هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل فرهنگ ناب اسلام محمدی بایستد.

وی دشمنی استکبار جهانی را امری طبیعی دانست و ادامه داد: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون این دشمنی ها در قالب های نظامی، امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دنبال شده و ادامه دارد ولی دشمن در این دشمنی ها توفیقی پیدا نکرده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگرانی ما از خودی ها است.

وی با بیان اینکه تشخیص خائن و خادم کار سختی است، گفت: باید مباحث را با رعایت جانب انصاف بررسی کرد.

حجت الاسلام سالک گفت: برجام اگر نقاط مثبتی دارد در برابر آن ده ها نقطه منفی دارد که در قالب ۴۴ مساله و در ۱۰ محور در زمینه مسائلی چون فردو، آب سنگین، بازرسی ها از مراکز نظامی، تحقیق و توسعه و برخی موارد کلی قابل بررسی است.

وی با اشاره به انتقادات حاضران از فعالیت ضعیف مجلس در خصوص مساله هسته ای، گفت: نمی شود کلیت مجلس را زیر سوال برد زیرا مجلس یکپارچه یک چیز را نمی گوید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس با ترتیب دادن کمیسیون ویژه ای، مساله را از حیث حقوقی، سیاسی، تاریخی و فنی بررسی کرده است و حتی آمانو رییس آژانس انرژی هسته ای در جلسه کمیسیون با بمباران سوال مواجه شد به گونه ای که برای آنها جوابی نداشت.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نیازی به مذاکره با آمریکا ندارد و این آمریکا است که به واسطه گسترش اسلام ناب محمدی، ارتقای قدرت نظامی ایران در خاورمیانه، تسلط ایران بر انرژی بومی هسته ای، ارتباطات وسیع بین المللی ایران و وجود جریان های مقاومت همانند حزب الله به دنبال برقراری مذاکره با ایران است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کسانی که برجام را برد برد توصیف می کنند، گفت: برجام برد باخت است.

وی اظهار کرد: برخی بر مذاکره اصرار داشتند و رهبر معظم انقلاب اسلامی با مشخص کردن خطوط قرمز این اجازه را دادند ولی متاسفانه این خطوط رعایت نشد و کمیسیون بررسی برجام نیز بر این مساله تاکید و توجه ویژه دارد.

حجت الاسلام سالک با اشاره به مطرح شدن یک طرح دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: این طرح دولت را ملزم به حرکت در خطوط قرمز مقام معظم رهبری خواهد کرد و دولت را موظف به رعایت قانون در برخورد با ۵+۱ خواهد کرد.

وی تصریح کرد: خدا، امام زمان (عج)، مردم دلسوز و جمعی از خواص مدافع انقلاب مدافع این انقلاب هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مصاحبه ای گفته ام با قبول برجام کلاه گشادی بر سر کشور رفته است ولی رییس جمهور در مقابل این سخنرانی موضع گرفت و گفت چنین چیزی نیست.

وی در خصوص انتقادات حاضران به هیات رییسه مجلس، گفت: آقای لاریجانی با دولت در تماس است و چه بسا در برخی مسائل با دولت هماهنگ باشد ولی برای رد برجام نیز آمادگی کامل دارد.

حجت الاسلام سالک تصریح کرد: مجلس در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است که در یک سو نفرین مردم و در سوی دیگر رضای خدا و مردم قرار دارد.

وی ادامه داد: همه مدیون خون شهدا، فداکاری های ایثارگران، جانبازان و آزادگان هستیم و در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

نماینده مردم اصفهان خطاب به حاضران گفت: امروز تجمع کنندگان در برابر مجلس نیز بیشتر شده اند و من پیام شما را به نمایندگان مجلس و رییس کمیسیون بررسی برجام خواهم رساند و این تجمع ها کار خوبی است زیرا مردم اگر نتوانند حرفشان را از این طریق منتقل کنند از چه راهی می خواهند منتقل کنند.

وی گفت: حرف مردم این است که نباید زیر بار ذلت رفت و ما این اجازه را نخواهیم داد که رهبر معظم انقلاب تنها بمانند.

وی خاطر نشان کرد: باید منتظر نظر کمیسیون بررسی برجام مجلس بود.

تجمع برجام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز