ندای اصفهان

میوه فیسالیس در دهاقان اصفهان کشت شد

کدخبر: 76924
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

به گزارش ندای اصفهان، مریم کرمی‌زاده با اشاره به طرح‌های شاخص واحد زراعت در دهاقان، اظهار داشت: برداشت گندم از سطح ۶۷۵ هکتاری مزارع  شهرستان دهاقان از تاریخ ۹۶٫۴٫۷ آغاز شد.

وی از کشت محصولات گلخانه‌ای در دهاقان خبر داد و افزود: کشت محصولات گلخانه‌ای از جمله خیار، گوجه، کلم بروکلی، فلفل، گل‌های شاخه بریده و بادمجان در شهرستان دهاقان سبب شده که یکی از مشاغل مهم مردم این شهرستان محسوب شود.

کارشناس واحد زراعت اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان اذعان کرد: تولید انبوه محصولات گلخانه‌ای نظیر خیار، گوجه، فلفل و مقارن بودن آن با کشت فضای باز و افت شدید قیمت در بازار سبب شده که گلخانه‌داران به کاشت محصولات جدید روی آورند.

وی از کاشت میوه فیسالیس خبر داد و خاطرنشان کرد: محصول خوراکی فیسالیس میوه‌ای فانتزی و شکیل بوده که به صورت تازه‌خوری مصرف می‌شود و از ۴ طعم آناناس، موز، گیلاس و توت فرنگی برخودار است.

کرمی‌زاده اضافه کرد: فیسالیس منبع غنی و طبیعی از آنتی اکسیدان‌ها بوده و ویتامینهایE ،A ،E ،f ،C  را در خود دارد.

وی با بیان اینکه این میوه بدن را در برابر برخی بیماری‌ها مقاوم می‌کند، گفت: فیسالیس بدن انسان را در مقابل خنثی‌سازی رادیکا‌ل‌هایی که موجب بروز بیماری‌هایی چون سکته، سرطان، پروستات، آلرژی و آسم می‌شود، محفاظت می‌کند.

کارشناس واحد زراعت اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در پایان تصریح کرد: بیشتر محصولات گلخانه‌ای شهرستان دهاقان قابلیت صادرات را دارند و میوه فیسالیس هم بیشتر به تهران صادر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:

برچسب‌ها: , , , , ,