یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
مدیر مسئول روزنامه رسالت
 درآمد نفتی مسئولین را تنبل و غیرپاسخگو کرده   

مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینکه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور به ویژه به رسانه‌ها جا نیفتاده است، گفت: بهتر است مسئولین کشور بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی نسبت به عملکرد خود و اقناع افکار عمومی است.

به گزارش ندای اصفهان، سیدمرتضی نبوی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: متأسفانه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور جا نیفتاده اما مسئولین باید بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی مدیران نسبت به عملکردشان و اقناع افکار عمومی و رسانه‌ها است.

وی افزود: پاسخگویی به معنای آن است که هم بتوانند نیازهای جامعه را تأمین کرده و هم پاسخگوی عملکرد خودشان باشند و از کارآمدی‌شان دفاع کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های پاسخگویی آن است که جایگاه تکریم را برای خبرنگاران قائل بوده و به آنها پاسخگو باشند.

وی اظهار داشت: مدیا و رسانه واسطه بین مسئولین و مردم است که با آن مسئولین می‌توانند ضمن شناخت‌ نیازهای مردم در جهت اطلاع‌رسانی آنها پاسخ‌های لازم را ارائه دهند.

نبوی با بیان اینکه در قانون اساسی و قوانین مربوط به مطبوعات و رسانه‌ها پاسخگویی مسئولین پیش‌بینی شده است، افزود: باید مسئولین به این سمت بروند که خود را نسبت به رسانه پاسخگو بدانند چرا که نمی‌شود متصور بود در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولی بوده و پاسخگو نباشد.

مدیر مسئول روزنامه رسالت این نقد به مسئولین وارد است که خیلی خود را به رسانه‌ها پاسخگو نمی‌دانند، گفت: یکی از دلایلش آن است که دولت، رانتی و متکی به درآمد نفت است.

وی افزود: اگر دولت همه درآمد خود را از طریق مردم درمی‌آورد آن وقت می‌توانست ضمن فراهم کردن شرایط کشور شفافیت را برای مردم، واسطه‌ها و رسانه‌ها ایجاد کند.

این عضو تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: درآمد نفتی مسئولین را تنبل و پاسخگو کرده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز