یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
#ناگفته_خبرنگار #بخش_۲ #محمدحسین_امینی_هرندی
 حال رسانه های اصفهان خوب نیست   

معاون اجرایی خبرگزاری فارس استان اصفهان با اشاره به جایگاه خبرنگاری فرهنگی در بین رسانه‌های اصفهان اظهار کرد: شاید اغراق نباشد اگر بگوییم حال رسانه‌های اصفهان خوب نیست، چه از نظر فرهنگی چه از نظر مذهبی و چه از حتی از نظر کارحرفه ای در عرصه اطلاع رسانی.

محمد حسین امینی هرندی در گفت وگو با ندای اصفهان با اشاره به جایگاه خبرنگاری فرهنگی در بین رسانه‌های اصفهان اظهار کرد: شاید اغراق نباشد اگر بگوییم حال رسانه‌های اصفهان خوب نیست، چه از نظر فرهنگی چه از نظر مذهبی و چه از حتی از نظر کارحرفه ای در عرصه اطلاع رسانی.
وی افزود: وقتی خبرنگاری در برنامه رسمی هنگام طنین انداز شدن سرود ملی حتی حاضر نیست از جای خود بلند شود و یا در گروه‌های اصلی خبرنگاران در فضای مجازی همان خبرنگار، عکس کشف حجاب شده خود را به عنوان نمایه انتخاب می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت «خبرنگار» بشود فرهنگ ساز و در جبهه جنگ نرم فرماندهی کند.
معاون اجرایی خبرگزاری فارس استان اصفهان ادامه داد: در این میان اردوهای مختلط اصحاب رسانه که دیگر با هم «نداریم» شده‌اند یک موضوع کاملاً رایج است و اگر کسی هم نسبت به این موضوع انتقاد کند یا حاضر نباشد این گونه رفتار کند از جمع خارج شده و می‌شود ناخودی و یک وصله نچسب.
هرندی در پاسخ به میزان اهمیت دادن مدیران رسانه‌ها به خبرنگاران انقلابی اضافه کرد: همانطور که ذکر شد فضای رسانه‌های اصفهان حتی مذهبی هم نیست چه برسد به انقلابی و نمی‌توان از سهم مدیران با چندین و چند سال تجربه در به وجود آمدن این شرایط غافل شد، شاید  برگزاری یک سیر مطالعاتی برای آشنایی مدیران با گفتمان انقلاب اسلامی مفید باشد.
معاون اجرایی خبرگزاری فارس استان اصفهان یادآور شد: عدم وجود فضای انقلابی در بین رسانه‌ها را می‌توان از وزارت ارشاد و دیگر نهادهایی که به نوعی در این زمینه مسؤولیتی دارند مانند بسیج رسانه نیز مطالبه کرد.
وی با اشاره به سطح پایین کار حرفه ای در بین خبرنگاران استان اصفهان تصریح کرد: چه بسیار مواردی که خبرها کپی می‌شوند، سؤالات بی ربط از مسؤولان غیر مرتبط پرسیده می‌شود و از همه مشمئز کننده تر حضور پرشور و خودجوش (!) خبرنگارن در برنامه‌هایی است که بوی پول و رپورتاژ از آن‌ها به مشام می‌رسد.
هرندی اظهار داشت: افرادی که از بیرون به کار خبرنگاری نگاه می‌کنند شاید تصورشان این باشد که اصحاب رسانه به واسطه دغدغه‌شان به این حوزه ورود کرده‌اند اما نمی‌دانند قاطبه این قشر تنها هدفشان درآمدزایی است و چه بسیار ماهنامه و فصل نامه و گاهنامه‌های که بیگاه چاپ می‌شوند و خبرنگارانشان تنها در نشست خبری‌هایی حضور پیدا می‌کنند که در پایان به خبرنگاران هدیه ای می‌دهند.
وی عدم وجود خط و مشی مشخص در میان رسانه‌های استان اصفهان را ضعف دیگری خواند که تعیین هدف را برای رسانه‌ها سخت کرده و تاکید کرد: حضور همزمان یک خبرنگار در ۵ رسانه! نشانگر همین موضوع است که افراد بدون دغدغه نیازهای جامعه و تنها برای کسب معیشت حاضر هستند خبر را همان گونه که رسانه متبوع می‌پسندد بنویسند و برای دیگری طور که آن هم راضی باشد.
نبود یک تشکل صنفی قوی را یکی دیگر از ضعف های جامعه رسانه ای اصفهان دانست و اظهار کرد: امسال برای نخستین بار مراسم روز خبرنگار از سوی وزارت ارشاد به خانه مطبوعات واگذار شده، خانه ای که رسانه های مهم اصفهان در آن نقشی نداشته و جشن امسال نیز احتمالا می شود مصداق «خودگویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی».
معاون اجرایی خبرگزاری فارس استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: البته در این میان رسانه‌ها و خبرنگارهایی نیز هستند که هنوز شرافت و کار حرفه ای‌شان را با پول معاوضه نکرده‌اند و دغدغه‌شان سریع و کامل ارسال کردن خبر است، شاید بهتر است روز خبرنگار را فقط به این بخش از اصحاب رسانه تبریک بگویم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز