چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
انعکاس مخالفت داخلی با اقدام ظریف در رسانه های غربی؛
 حمله به جواد‌ ظریف پس از دست دادن با اوباما در سازمان ملل   

«وزیر امور خارجه ایران به خاطر دست دادن با "شیطان بزرگ" اوباما به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روز گذشته رسانه های غربی به صورت گسترده ای به انعکاس خبر دست دادن ظریف و اوباما پرداخته و برخی آن را “تاریخی” و “نشانه بهبود روابط” خواندند.

 

 

پس از آن نیز با شروع مخالفت های داخلی با اقدام ظریف، رسانه های غربی که ظاهرا این اقدام به کامشان شیرین آمده بوده، موجی خبری به راه انداخته و ضمن تندرو خواندن مخالفان، از حمله به ظریف سخن به میان می آورند.

 

 

در همین راستا، روزنامه “گاردین” انگلیس (Guardian) در خبری تحت عنوان «وزیر امور خارجه ایران به خاطر دست دادن با “شیطان بزرگ” اوباما به شدت مورد انتقاد قرار گرفت» آورده است: «رسانه ها و دانشجویان ایران به خاطر اقدام محمد جواد ظریف به او حمله کردند. ظریف پس از دست دادن با رئیس جمهور آمریکا به صورت اتفاقی، به مماشات با “شیطان بزرگ” متهم شده است.»

 

 

 

 

 

 

خبرگزاری “بلومبرگ” آمریکا (Bloomberg) نیز که از این اقدام به عنوان “گامی به سوی روابط بهتر آمریکا و ایران” یاد کرده و نوشته بود “در نهایت، دست دادن اتفاق افتاد؛ فقط با حسن روحانی نبود”، اینبار نوشت: «محافظه کاران ایرانی دست دادن اوباما را به عنوان “پیمان با شیطان” به تصویر می کشند.»

پایگاه آمریکایی “باز فید” (Buzzfeed) در گزارشی در این رابطه نوشت: «با انتشار خبر دست دادن ظریف و اوباما، تندروها در ایران بلافاصله یورش و حمله خود را آغاز کردند. ظریف، دیپلمات ایرانی که در آمریکا تحصیل کرده، دست دادن را کم اهمیت شمرده است.»

پایگاه صهیونیستی “آی ۲۴” (i24) نیز با انعکاس اظهارات “منصور حقیقت پور” نماینده مجلس شورای اسلامی در اعتراض به اقدام ظریف، نوشت: «یک نماینده مجلس فوق محافظه کار [!] ایرانی با دست دادن “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه و “اوباما” رئیس جمهور آمریکا شدیدا مخالفت کرده و به آن حمله کرد.»

پایگاه “رادیو اروپای آزاد” (Radio Free Europe) نیز در خبری تحت عنوان “تندروهای ایرانی به شدت از دست دادن ظریف و اوباما انتقاد کردند” آورده است: «تندروهای ایرانی می گویند این اقدام، نقض اصول انقلاب و تحقیر ایران بوده است.»

پایگاه آمریکایی “فایننشال تایمز” (FT) نیز با عنوان “وزیر امور خارجه ایران به خاطر دست دادن با اوباما زیر آتش قرار گرفته” به این موضوع پرداخته و نوشت: «ظریف پس از دست دادن با اوباما، تحت حمله تندروها قرار گرفته است. رویارویی ظریف و اوباما در بحبوحه بحث شدید در تهران بر سر آینده روابط با واشنگتن در پی توافق هسته ای صورت گرفت. آیت الله خامنه ای به روشنی بیان کرده بود که توافق هسته ای تغییری در روابط خصمانه ایران و آمریکا ایجاد نخواهد کرد…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵۰۶

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز