شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۹
پس از ناکامی در برابر توافق هسته‌ای؛
 طرح سناتورهای آمریکایی علیه سپاه پاسداران   

«تد کروز طرحی را برای قانونی شدن ارائه کرده که جان کری و جیمز کلاپر را ملزم می سازد گزارشی را درباره سپاه پاسداران ایران تهیه کنند ...».

به گزارش ندای اصفهان  سناتورهای آمریکایی پس از انواع کارشکنی ها علیه توافق هسته ای، به اتهام افکنی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده و تلاش گسترده ای را جهت فشار بر دولت اوباما آغاز کرده اند تا نیروهای مسلح ایران را “یک سازمان تروریستی” معرفی کند!

این اقدام درست در زمانی توسط سناتورهای تندرو در دستور کار قرار گرفته که “آلن درشویتز” استاد حقوق دانشگاه هاروارد به تجمع گروهک تروریستی منافقین رفته و توافق هسته ای ایران و ۱+۵ را “یک جنایت” خوانده است.

به نوشته پایگاه خبری الجمینر (algemeiner) وی در توضیح مطلب خود افزوده که این توافق، موجب اعطای کمک های مالی به تروریست ها می شود!

مقامات آمریکایی عمدتا ایران را به علت حمایت از گروه های مقاومت در منطقه چون حزب الله و حماس، “حامی تروریسم” می خوانند.

هیل، پایگاه رسمی کنگره آمریکا، (hill)  گزارش خود در این باره را زیر عنوان “کروز: نیروهای نظامی ایران را به عنوان گروه تروریستی معرفی کنید” تنظیم و منتشر کرده است.

در ابتدای این گزارش آمده است: سناتور تد کروز از وزارت خارجه آمریکا خواست که سپاه پاسداران ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی رده بندی کند.

این سناتور جمهوری خواه از ایالت تگزاس که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نیز می باشد، طرحی را برای قانونی شدن ارائه کرده که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و جیمز کلاپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، را ملزم می سازد، گزارشی را تهیه کنند که نشان دهد آیا سپاه پاسداران ایران واجد شرایط یک سازمان تروریستی خارجی هست یا خیر.

کروز، سپاه پاسدارن ایران را “یک حامی پیشرو برای تروریست های تندروی اسلام گرا در سراسر جهان” لقب داد. براساس این گزارش، سناتور میچ مک کانل نیز طرح مشابهی را به مجلس نمایندگان آمریکا ارائه داده است.

مک کانل که ریاست کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان را برعهده دارد در بیانیه خود آورده است: دولت اوباما باید سپاه پاسداران ایران را اینگونه معرفی کند: یک سازمان تروریستی که مسئول کشته شدن آمریکایی ها و متحدان ما در سراسر جهان است.

وی می افزاید: تعیین سپاه پاسداران ایران به عنوان یک سازمان تروریستی، گامی در مسیر طولانی خواهد بود که نشان می دهد رئیس جمهور آمریکا به درستی متعهد است تا با اقدامات تروریستی ایران مبارزه کند.

منبع:جام نیوز

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق