یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۶
رقص تلخ چادرهای آویزان!
 سانحه ای غم بار روبروی بیمارستان صدوقی   

نمی دانم اجباری کردن چادر و حجاب کامل در یک مکان خاص، کار درستی هست یا نه؛ ولی خوب می دانم که بغیر از اجبار و اکراه کارهای بسیار دیگری هم لازم بود که انجام شود؛ کارهایی که جای خالیشان کوتاهی مسئولین فرهنگی را فریاد می زند...

ندای اصفهان- کمال نصیری فرد/

حول و حوش ساعت ۱۶ روبروی بیمارستان صدوقی دنبال جای پارک می گشتم که ناگهان شاهد حوادث تلخی شدم: زنانی که پس از ملاقات و عیادت مریضشان بیمارستان را ترک می گفتند و زنانی که تازه از اتومبیل پیاده می شدند تا برای ملاقات وارد بیمارستان شوند؛ آن ها چادر از سر می کشیدند و اینها مشغول درآوردن چادر از کیف خود برای سر کردن بودند. و این عرض خیابان بزرگمهر بود که رقص تلخ چادرهای آویزان و شنل گونه را با من مشاهده می کرد. چادرهایی که تنها کارکردشان جواز ورود به بیمارستان بود.
نمی دانم اجباری کردن چادر و حجاب کامل در یک مکان خاص، کار درستی هست یا نه؛ ولی خوب می دانم که بغیر از اجبار و اکراه کارهای بسیار دیگری هم لازم بود که انجام شود؛ کارهایی که جای خالیشان کوتاهی مسئولین فرهنگی را فریاد می زند؛ فریادی که گویی گوش شنوایی برای شنیدنش نیست.

چادر

البته خیلی چیزها هست که پیوست فرهنگیشان از صحنه ی پرونده های قطورشان مفقود شده؛ اما دادرس و وکیلی پیگیر مفاسد فرهنگی و اختلاس کلان این منطق های ناب از جمهوریت نیست. پس از ۳۶ سال از انقلاب مسئولین جوابگو باشند که تا کنون برای منطق و فرهنگ حجاب و عفت فاطمی چه کرده اند و چه برنامه هایی دارند؟

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. حرف شماصحیح است اما اینگونه نگاه کردن به تنها بیمارستانی که انهم بخاطر تعلقش به سپاه به حجاب اهمیت میدهد کمی وسعت لازم دارد،پس چطور صحنه دلخراش بی حجابی وبی عفتی سطح شهرراتوصیف باید کرد که به راحتی وازادانه در کوچه های شهری که معطر به حضور همیشگی شهداست جولان میدهند،پس همین اهمیت به چادر هر چند کوتاه وبی رمق بسی بهتر از آن افتضاحاتشان هست که امرین به معرف وسوخته دلان وخانوادهای شهدا سخت دلگیر وگله مندند وکسی شنوای درد دلشان نیست

  2. استاد دانشگاه گفت:

    این رفتار نفرت به چادر را بیشتر می کند

  3. ناشناس گفت:

    دریغ و درد

  4. ناشناس گفت:

    سلام. من آروز می کنم ای کاش این صحنه را در شهر زیاد ببینم. چراکه دیدن این صحنه یعنی منی که اعتقاد به حجاب دارم در رفتارم بی تفاوت نیستم وحداقل اجازه نمی دهم کسی که حجاب را زیر پا گذاشته همیشه و همه جا این حرکت خود را تکرار کند.

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز