جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱

به قلم استاد اصغر طاهرزاده/

گذری کوتاه بر زندگی شهید حسین پوستین دوز

نظام آن روز چند روزی او را به کار و بازار کشید و او همچنان منتظر و ساکت راه بازار و خانه را طی می کرد تا اینکه در سال ۱۳۵۶ بود که فریادهای ملت به کوچه و بازار کشیده شد و حسین این ماهی از آب محروم مانده دریای خود را یافت، دیگر نه مدرسه می شناخت که مدرسه دیگر در بین مردم بودن است نه بازار کسب و کار...

ندای اصفهان، سرویس مقاومت: متن زیر زندگی نامه کوتاه و خواندنی از شهید حسین پوستین دوز است که در زمان شهادت (سال 1361) به قلم استاد اصغر طاهرزاده (به عنوان دوست شهید) به نگارش درآمده است و توسط پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان منتشر می شود.

***

در محرم سال 1340 در لا به لای کوچه های فقیرنشین اصفهان فرزند پسری به دنیا آمد که حسین نامیده شد. ماه، ماه حسین بود و باید که اگر حسین به قتلگاه رفته است و یزیدیان در تلاشند تا حقیقتش را محو کنند، شیعیانش نامش و راهش را زنده نگهدارند و خلاصه پا به پای زمان بزرگ شد و زندگی اش مثل همه بچه های فقیر محله که ظلم شاهنشاهی بیشترین شلاق ها را به گرده ی همین ها انداخته بود گذشت و به مدرسه رفت، اما مدرسه هیچ وقت محیط مساعدی برای اینگونه انسان ها نبود، آنجا صحبت از حساب و هندسه و… بود، ولی هرگز هیچ معلمی به چشمان حسین ننگریست، که درس های بزرگتری در آنها نوشته شده بود و بالاخره او طغیان کرد و مدرسه را رها نمود که داستان تنبلی غیر از داستان بی میلی است.

نظام آن روز چند روزی او را به کار و بازار کشید و او همچنان منتظر و ساکت راه بازار و خانه را طی می کرد تا اینکه در سال 1356 بود که فریادهای ملت به کوچه و بازار کشیده شد و حسین این ماهی از آب محروم مانده دریای خود را یافت، دیگر نه مدرسه می شناخت که مدرسه دیگر در بین مردم بودن است نه بازار کسب و کار.

فریادی شده بود بر نظام فاسد شاهنشاهی و مقلدی شده بود که مو به مو فرمان های امامش را به اجرا در می آورد. تا اینکه در 22 بهمن 1357 آن وقت موعود رسید و میوه ها به ثمر نشست و رژیم منحوس پهلوی واژگون شد و انقلاب الهی و اسلامی ایران به رهبری پیر این ملت، خمینی کبیر جایگزین آن شد.

سربازان واقعی انقلاب که همیشه گمنام بودند و بی توقع بارهای سنگین انقلاب را به دوش می کشیدند و هر جا هر مشکلی پیش می آمد شانه های آن ها بود که آماده ی هر باری می شد و قدم های آنان بود که استوار در راه پیش برد اهداف انقلاب برداشته می شد.

حسین پوستین دوز این گمنام ترین سرباز بدون سر و صدا همین که شنید در بلوچستان به نیرو احتیاج دارند او داوطلبانه برای آنکه نکند گوشه ای از انقلاب، نارس بماند و انقلاب در گوشه ای از کشور خوب جلوه نکند و خلاصه محرومیت مردم را در آنجا آزار می داد، در آنجا رفت که هم ضدانقلاب را از آنجا خارج کند و هم فرهنگ انقلاب و هم این فرزندان انقلاب را در آنجا شکوفا کند و پا به پای مشکلات انقلاب گام بر می داشت و همواره غم انقلاب بود که فضای سینه او را فرا گرفته بود و از آنجا رهسپار کردستان شد تا شاید در آنجا نیز رسالت خود را انجام دهد.

شهید حسین پوستین دوز

او در آنجا فعالیت های زیادی کرد، آری فرزند خلق آمده است تا با مدعیان دروغین طرفداری از خلق مبارزه کند و چه بی شرمانه بر این انقلاب الهی (منافقین) شوریدند و چه زیبا خدا آنها را رسوا نمود و در این مبارزات بود که جلوه های کمک الهی هر لحظه او را بی تاب تر می کرد و قفس دنیا با شهادت برادرانش تنگ تر می شد.

او پس از چندی وارد ارتش شد، عجبا همه در ارتش می روند که آماده جنگ بشوند و حسین در ارتش رفت تا ارتش را آماده جنگ کند. او در لشکر 77 پیروز خراسان که واقعا در جبهه ها حماسه آفریدند وارد شد و پس از دیدن آموزش های لازم به خوزستان رفت و مدت 16 ماه در جبهه ها مشغول مبارزه شد و بالاخره در فتح بزرگ مسلمین در فتح المبین بود که حسین هجرتی بزرگ را برگزید و حسین مثل همه حسینان تاریخ، لباس زیبای شهادت پوشید و سند رسوائی همه یزیدیان را با خون خود امضا نمود و حجله گاهش مشهد شهیدان شد و این بار فرزندی دیگر باز از هابیلیان به خون غلطید تا با خون خویش تمام قابیلیان را رسوا سازد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

شهید حسین پوستین دوزنام و نام خانوادگی: شهید حسین پوستین دوز

نام پدر: حسن

تاریخ تولد: 1340

محل خدمت: ارتش

محل شهادت: سایت 5

تاریخ شهادت: 8/1/61

واحد اعزام کننده: لشکر 77 پیروز خراسان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. حسین پوستین دوز گفت:

    سردارحسین پوستین دوز روحت شاد از اینکه هم اسم بودیم خوشحالم امروز خوشحالم که همنام من در گوشه ای ازاین سرزمین و وطنم ارام و با افتخار خفته است.

  2. یالطیف گفت:

    عالی بود راهشان پر رهرو

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715